1399/03/01

معرفی بازی؛ شبیه‌سازی برای تجربه اتصال کپسول فضایی دراگون به ایستگاه فضایی بین‌المللی

شرکت اسپیس‌ایکس (SpaceX)‌ برای افرادی ‌که همواره علاقه‌مند به خلبانی و هدایت فضاپیما هستند، یک بازی شبیه‌ساز توسعه داده تا این تجربه را برای آن‌ها فراهم کند. این شبیه‌ساز که شباهت زیادی به کار با کپسول دراگون (Dragon) اسپیس‌ایکس دارد، به کاربران اجازه می‌دهد با فرآیند کنترل اتصال به ایستگاه فضایی بین‌المللی...
معرفی بازی؛ شبیه‌سازی برای تجربه اتصال کپسول فضایی دراگون به ایستگاه فضایی بین‌المللی

شرکت اسپیس‌ایکس (SpaceX)‌ برای افرادی ‌که همواره علاقه‌مند به خلبانی و هدایت فضاپیما هستند، یک بازی شبیه‌ساز توسعه داده تا این تجربه را برای آن‌ها فراهم کند. این شبیه‌ساز که شباهت زیادی به کار با کپسول دراگون (Dragon) اسپیس‌ایکس دارد، به کاربران اجازه می‌دهد با فرآیند کنترل اتصال به ایستگاه فضایی بین‌المللی آشنا شوند.

شبیه‌ساز کپسول دراگون، مواردی از قبیل مسافت، چرخش و انحراف از مسیر را نشان می‌دهد. در کنار این‌ها، اعدادی سبز رنگی هم در آن نمایش داده می‌شود که نشان‌دهنده تصحیح‌های لازم برای رسیدن به ایستگاه فضایی است. در این شبیه‌ساز، اتصال موفقیت‌آمیز به ایستگاه فضایی زمانی اتفاق می‌افتد که تمام اعداد نمایش‌داده شده کمتر از مقدار ۰.۲ باشند.

معرفی بازی؛ شبیه‌سازی برای تجربه اتصال کپسول فضایی دراگون به ایستگاه فضایی بین‌المللی

در دنیای واقعی کپسول سرنشین‌دار دراگون به‌صورت خودکار به ایستگاه فضایی متصل و از آن جدا خواهد شد، ولی فضانوردان مستقر در فضاپیما می‌توانند در صورت نیاز، کنترل دستی فضاپیما را به‌دست گیرند. برای تجربه این بازی به‌صورت آنلاین به این لینک مراجعه کنید.

سازمان ها | SpaceX

تفریح و سرگرمی در فضا | معرفی نرم افزار و اپلیکیشن |

نظر شما
اخبار مرتبط

اولین مأمویت سرنشین‌دار کرو دراگون احتمالاً ماه مه انجام شود

1398/11/23
بنابر گزارش‌ها احتمال دارد کپسول کرو دراگون (Crew Dragon) شرکت اسپیس‌ایکس (SoaceX) اولین پرواز سرنشین‌دار خود را زودتر از موعد تعیین‌شده انجام دهد.

دراگون برای آخرین بار به‌کمک بازوی رباتیک به ایستگاه فضایی متصل شد+تصاویر

1398/12/20
کپسول بدون‌سرنشین دراگون (Dragon) شرکت اسپیس‌ایکس (SpaceX) که روز شنبه ۷مارس (۱۷اسفند) با هدف ارسال محموله‌های آژانس فضایی آمریکا به مقصد ایستگاه فضایی بین‌المللی پرتاب شد، اوایل صبح روز...

پربازدیدکننده ترین خبر

آمریکا نیروهای فضایی خود را در قطر مستقر کرد

نیروی فضایی ایالات متحده (U.S. Space Force) برای اولین بار در حال ایجاد جبهه جدیدی در خارج از مرزهای این کشور می‌باشد و برای این منظور یک اسکادران متشکل از ۲۰ نیروی این ارگان به‌همراه تجهیزات ماهواره‌ای را در پایگاه هوایی العدید (Al-Udeid) قطر مستقر کرده است. به‌گفته تاد بنسون (Todd Benson)، از مقامات نیروی فضایی، هدف از استقرار این نیروها پشتیبانی از عملیات‌های جنگی و توسعه فناوری‌های فضاپایه است. انتظار می‌رود به‌زودی واحدی موسوم به «عملیات‌های فضایی اصلی»‌ ​(core space operations) به این اسکادران اضافه شود که وظیفه آن اداره ماهواره‌ها، ردیابی مانورهای دشمن و جلوگیری از ایجاد درگیری‌ها در فضا عنوان شده است.