1399/01/05

جایزه ناسا برای کمک به طراحی ربات حفاری ماه

ناسا قصد دارد رباتی را برای حفاری در ماه و نمونه‌برداری از عمق آن آماده کند و برای ارتقای کیفیت این ربات خواستار همکاری و کمک هر فردی شده که در این زمینه تخصص دارد. ربات در دست طراحی RASSOR نام دارد و ناسا برای تکمیل بخشی از آن به‌نام «ظرف استوانه‌ای» (bucket drum) خواستار کمک شده است.
جایزه ناسا برای کمک به طراحی ربات حفاری ماه

اگر شما مهندس یا طراحی هستید که می‌توانید به ساخت رباتی به‌منظور حفاری در عمق کره ماه کمک کنید، شانس خود را برای شرکت در یک چالش ناسا آزمایش نمایید. این سازمان قصد دارد رباتی را برای حفاری در ماه و نمونه‌برداری از عمق آن آماده کند و برای ارتقای کیفیت این ربات خواستار همکاری و کمک هر فردی شده که در این زمینه تخصص دارد. ربات در دست طراحی RASSOR نام دارد و ناسا برای تکمیل بخشی از آن به‌نام «ظرف استوانه‌ای» (bucket drum) خواستار کمک شده است؛ بخشی که قرار است به جمع‌آوری و ذخیره‌سازی نمونه‌های خاک و سنگ ماه به‌شکلی ایمن اختصاص یابد.

جایزه ناسا برای کمک به طراحی ربات حفاری ماه

آژانس فضایی آمریکا هنوز موفق نشده این ظرف را به‌گونه‌ای طراحی کند که پس از پرشدن از سنگ و خاک خیلی سنگین نشود. همچنین باید برای توزیع متوازن مواد داخل این سطل در هر شرایطی روشی تازه ابداع شود تا از فشار بیش از حد به ربات جلوگیری به‌عمل آید. بی‌نتیجه ماندن تلاش‌های ناسا در نهایت باعث شده تا این سازمان از متخصصان دیگر درخواست کمک نماید. ناسا بعد از دریافت طرح‌های مختلف، به ۵ طرح برتر در مجموع ۷۰۰۰ دلار جایزه اهدا می‌کند. برای کسب اطلاعات بیشتر در این زمینه به این لینک مراجعه کنید.

سازمان ها | NASA

فناوری‌های نوین | کاوش‌های فضایی | رویدادها |

نظر شما
اخبار مرتبط

چالش ناسا برای دانشجویان در راستای تحقق بهتر مأموریت سفر به ماه و مریخ

1398/12/14
آژانس فضایی آمریکا به‌منظور تحقق بهتر مأموریت‌های اعزام انسان به ماه و مریخ موسوم به پروژه آرتمیس (Artemis)، از دانشجویان کمک خواسته است.

ناسا نام مریخ‌نورد جدید خود را انتخاب کرد

1398/12/17
آژانس فضایی آمریکا نام مریخ‌نورد مارس ۲۰۲۰ (Mars 2020) را از میان بیش از ۲۸ هزار نام‌ پیشنهادی انتخاب کرد. ناسا نام Perseverance به‌معنای «استقامت» را که طی رقابتی عمومی میان دانش‌آموزان...

پربازدیدکننده ترین خبر

نقشه ماهواره‌ای وضعیت زمین‌لرزه شهرستان فاریاب استان کرمان در ۸فروردین۹۹

به‌گزارش مرکز لرزه‌نگاری کشور وابسته به مؤسسه ژئوفیزیک دانشگاه تهران، در تاریخ ۸فروردین و در ساعت ۱۱:۱۰:۴۳، زمین‌لرزه‌ای به‌بزرگی ۵.۴ در مقیاس ریشتر در عمق ۱۰ کیلومتری زمین شهرستان فاریاب در استان کرمان را لرزانده است. در همین راستا سازمان فضایی ایران نقشه‌ای را با استفاده از داده‌های ماهواره‌های سنجش از دور سنتینل-۲ (Sentinel-2) و همچنین پروژه اوپن‌استریت‌مپ (OpenStreetMap) تهیه کرده که بیانگر وضعیت کاربری‌های مهم موجود در منطقه و تأثیر آن‌ها از زلزله مذکور می‌باشد. سنتینل-۲ توسط آژانس فضایی اروپا (ESA) و به‌عنوان بخشی از برنامه کوپرنیک (Copernicus) توسعه یافته و شامل دو ماهواره سنتینل-۲آ و سنتینل-۲بی می‌شود که به‌ترتیب در سال‌های ۲۰۱۵ و ۲۰۱۷ به فضا پرتاب شدند. هر کدام این ماهواره‌ها ۱۱۳۰ کیلوگرم وزن داشته و اکنون در مدار خورشید آهنگ و در ارتفاع حدود ۷۸۰ کیلومتری از سطح زمین قرار گرفته‌اند. عمر طراحی این‌ ماهواره‌ها ۷.۲۵ سال است که در صورت سوخت‌رسانی به آن‌ها تا ۱۲ سال افزایش می‌یابد. همچنین قرار است ماهواره‌های سنتینل-۲سی و ۲دی نیز در آینده در مدار قرار گیرند.