1399/01/05

جایزه ناسا برای کمک به طراحی ربات حفاری ماه

ناسا قصد دارد رباتی را برای حفاری در ماه و نمونه‌برداری از عمق آن آماده کند و برای ارتقای کیفیت این ربات خواستار همکاری و کمک هر فردی شده که در این زمینه تخصص دارد. ربات در دست طراحی RASSOR نام دارد و ناسا برای تکمیل بخشی از آن به‌نام «ظرف استوانه‌ای» (bucket drum) خواستار کمک شده است.
جایزه ناسا برای کمک به طراحی ربات حفاری ماه

اگر شما مهندس یا طراحی هستید که می‌توانید به ساخت رباتی به‌منظور حفاری در عمق کره ماه کمک کنید، شانس خود را برای شرکت در یک چالش ناسا آزمایش نمایید. این سازمان قصد دارد رباتی را برای حفاری در ماه و نمونه‌برداری از عمق آن آماده کند و برای ارتقای کیفیت این ربات خواستار همکاری و کمک هر فردی شده که در این زمینه تخصص دارد. ربات در دست طراحی RASSOR نام دارد و ناسا برای تکمیل بخشی از آن به‌نام «ظرف استوانه‌ای» (bucket drum) خواستار کمک شده است؛ بخشی که قرار است به جمع‌آوری و ذخیره‌سازی نمونه‌های خاک و سنگ ماه به‌شکلی ایمن اختصاص یابد.

جایزه ناسا برای کمک به طراحی ربات حفاری ماه

آژانس فضایی آمریکا هنوز موفق نشده این ظرف را به‌گونه‌ای طراحی کند که پس از پرشدن از سنگ و خاک خیلی سنگین نشود. همچنین باید برای توزیع متوازن مواد داخل این سطل در هر شرایطی روشی تازه ابداع شود تا از فشار بیش از حد به ربات جلوگیری به‌عمل آید. بی‌نتیجه ماندن تلاش‌های ناسا در نهایت باعث شده تا این سازمان از متخصصان دیگر درخواست کمک نماید. ناسا بعد از دریافت طرح‌های مختلف، به ۵ طرح برتر در مجموع ۷۰۰۰ دلار جایزه اهدا می‌کند. برای کسب اطلاعات بیشتر در این زمینه به این لینک مراجعه کنید.

سازمان ها | NASA

فناوری‌های نوین | کاوش‌های فضایی | رویدادها |

نظر شما
اخبار مرتبط

چالش ناسا برای دانشجویان در راستای تحقق بهتر مأموریت سفر به ماه و مریخ

1398/12/14
آژانس فضایی آمریکا به‌منظور تحقق بهتر مأموریت‌های اعزام انسان به ماه و مریخ موسوم به پروژه آرتمیس (Artemis)، از دانشجویان کمک خواسته است.

ناسا نام مریخ‌نورد جدید خود را انتخاب کرد

1398/12/17
آژانس فضایی آمریکا نام مریخ‌نورد مارس ۲۰۲۰ (Mars 2020) را از میان بیش از ۲۸ هزار نام‌ پیشنهادی انتخاب کرد. ناسا نام Perseverance به‌معنای «استقامت» را که طی رقابتی عمومی میان دانش‌آموزان...

پربازدیدکننده ترین خبر

آمریکا نیروهای فضایی خود را در قطر مستقر کرد

نیروی فضایی ایالات متحده (U.S. Space Force) برای اولین بار در حال ایجاد جبهه جدیدی در خارج از مرزهای این کشور می‌باشد و برای این منظور یک اسکادران متشکل از ۲۰ نیروی این ارگان به‌همراه تجهیزات ماهواره‌ای را در پایگاه هوایی العدید (Al-Udeid) قطر مستقر کرده است. به‌گفته تاد بنسون (Todd Benson)، از مقامات نیروی فضایی، هدف از استقرار این نیروها پشتیبانی از عملیات‌های جنگی و توسعه فناوری‌های فضاپایه است. انتظار می‌رود به‌زودی واحدی موسوم به «عملیات‌های فضایی اصلی»‌ ​(core space operations) به این اسکادران اضافه شود که وظیفه آن اداره ماهواره‌ها، ردیابی مانورهای دشمن و جلوگیری از ایجاد درگیری‌ها در فضا عنوان شده است.