1398/12/19

اتحادیه تأمین اینترنت از ارتفاع بالای زمین تشکیل می‌شود

شرکت چند ملیتی آلفابت (Alphabet Inc) با مرکزیت آمریکا قصد دارد از طریق پروژه زیرمجموعه خود به‌نام لون (Loon) و با همکاری چندین شرکت بزرگ دنیا اتحادیه‌ای موسوم به HAPS را با هدف فراهم‌آوری دسترسی به اینترنت از ارتفاع بالا تشکیل دهد.
اتحادیه تأمین اینترنت از ارتفاع بالای زمین تشکیل می‌شود

شرکت چند ملیتی آلفابت (Alphabet Inc) با مرکزیت آمریکا قصد دارد از طریق پروژه زیرمجموعه خود به‌نام لون (Loon) و با همکاری چندین شرکت بزرگ دنیا اتحادیه‌ای موسوم به HAPS را با هدف فراهم‌آوری دسترسی به اینترنت از ارتفاع بالا تشکیل دهد. این شرکت‌ها که اغلب در زمینه ارتباطات از راه دور فعالیت می‌کنند شامل شرکت چینی تلکام (China Telecom)، شرکت هندی بهارتی ایرتل (Bharti Airtel)، شرکت آلمانی دویچه تلکام (Deutsche Telekom)، شرکت چندملیتی تلفونیکا (Telefónica) با مرکزیت اسپانیا و همچنین شرکت چندملیتی سافت‌بنک (SoftBank Group) با مرکزیت ژاپن می‌شوند. این اتحادیه به‌دنبال توافق ۱۰ ماه پیش آلفابت و سافت‌بنک برای ایجاد اینترنت پهن‌باند از ارتفاع بالا ایجاد می‌گردد.

شرکت‌های مذکور قرار است از وسایل نقلیه استراتوسفری برای ایجاد دسترسی به اینترنت استفاده کنند. این گروه که طیف متنوعی از سازندگان تجهیزات مانند شرکت‌های ائرووایرنمنت (AeroVironment)، ایرباس (Airbus)، اریکسون (Ericsson) اینتلست (Intelsat) و نوکیا (Nokia) را نیز دربرمی‌گیرد، تلاش خواهد کرد تا دولت‌ها را به استفاده از اینترنت از ارتفاع بالا متقاعد سازد. البته چنین امری با همکاری اعضای این اتحادیه و با دستورالعمل‌ها و استاندارهای مشترک صورت خواهد گرفت. هدف از ایجاد چنین اتحادیه‌ای درنهایت ایجاد پیامی واحد در جهت گسترش ایده استفاده از اینترنت از ارتفاع بالاست؛ حتی اگر این شرکت‌ها، خود، در آینده به رقیبی برای یکدیگر تبدیل شوند. البته پیش‌بینی نتیجه چنین ائتلافی آسان به‌نظر نمی‌رسد و برای قضاوت درباره میزان موفقیت آن باید صبر کرد.

منبع: msn

مخابرات ماهواره‌ای | اقتصاد فضایی | راهبرد |

نظر شما
اخبار مرتبط

ارائه سرویس ارتباطی اینترنت اشیا ماهواره‌ای توسط شرکت یوتلست

1398/08/25
به‌تازگی و در آستانه برگزاری کنگره جهانی IoT Solutions در ارتباط با اینترنت اشیا در شهر بارسلونا، شرکت ارتباطات یوتلست (Eutelsat) سرویس ارتباطی اینترنت اشیا (Internet of things به اختصار...

بالون‌های آلفابت از سال آینده میلادی ارتباط اینترنتی جنگل آمازون را برقرار می‌کنند

1398/09/02
شرکت لون (Loon) که از زیرمجموعه‌های آلفابت (Alphabet) محسوب می‌شود، اعلام کرد از سال آینده میلادی ارتباط اینترنتی را برای بخش‌هایی از جنگل آمازون برقرار خواهد کرد.

اپل در تلاش برای توسعه اینترنت ماهواره‌ای

1398/10/01
شرکت اپل (Apple) در حال کار بر روی فناوری محرمانه‌ای است که احتمالاً اتصال مستقیم آیفون به اینترنت ماهواره‌ای را در یک بازه زمانی پنج ساله میسر کرده و کاربران را از شبکه‌های دیگر بی‌نیاز...

تلاش بانک فیلیپینی جهت بهبود ارتباطات اینترنتی با استفاده از فناوری ماهواره

1398/11/10
شرکت کسیفیک (Kacific Broadband Satellites) اخیراً ماهواره مخابراتی با ظرفیت بالا به‌نام کسیفیک ۱ (Kacific 1) را به فضا پرتاب کرده که خدمات اینترنت پهن‌باند پرسرعت را برای مناطق جنوب شرقی...

پربازدیدکننده ترین خبر

فضاپیماهای کوچک ناسا به اکتشاف سیاره ونوس می‌روند

ناسا تصمیم دارد طی ایده‌ای جدید و خاص، تعداد زیادی فضاپیمای کوچک را برای مطالعه جو سیاره ونوس (زهره) به‌سوی این سیاره بفرستد. مطابق این پروژه که با مشارکت محققان موسسه هوافضای اوهایو (Ohio Aerospace Institute) انجام می‌شود، تعدادی فضاپیما مجهز به حسگر توسط یک مدارگرد، رها شده تا در قسمت فوقانی اتمسفر ونوس پرواز کنند و به کاوش بپردازند. فضاپیماهای مذکور موسوم به لیوز (Lofted Environmental and Atmospheric Venus Sensors به‌اختصار LEAVES) با هزینه‌ای نسبتا کم توسعه داده می‌شوند و طراحی آن‌ها به‌گونه‌ای است که مانند بادبادک‌هایی سبک وزن بر فراز ونوس به پرواز درمی‌آیند.