1398/12/07

دو فضانورد ناسا بر روی شانه‌های فرمانده ایستگاه فضایی بین‌المللی

صفحه رسمی ایستگاه فضایی بین‌المللی (ISS) در اینستاگرام تصویر جالبی از سه فضانورد مستقر در ایستگاه فضایی بین‌المللی را منتشر کرده که در ماژول سرویس زیوزدا (Zvezda) به‌ثبت رسیده است.
دو فضانورد ناسا بر روی شانه‌های فرمانده ایستگاه فضایی بین‌المللی

صفحه رسمی ایستگاه فضایی بین‌المللی (ISS) در اینستاگرام تصویر جالبی از سه فضانورد مستقر در ایستگاه فضایی بین‌المللی را منتشر کرده که در ماژول سرویس زیوزدا (Zvezda) به‌ثبت رسیده است.

دو فضانورد ناسا بر روی شانه‌های فرمانده ایستگاه فضایی بین‌المللی

در این عکس جسیکا میر (Jessica Meir) و اندرو مورگان (Andrew Morgan)، دو فضانورد ناسا، بر روی شانه‌های اولگ شکریپوچکا (Oleg Skripochka)، فضانورد روس و فرمانده کنونی این ایستگاه، نشسته‌اند. این فضانوردان اکنون در قالب مأموریت اکسپدیشن ۶۲ (Expedition 62) در ایستگاه فضایی به‌سر می‌برند.

فضانوردی و سرنشین‌دار | عکس و فیلم و اینفوگرافیک |

نظرات بینندگان
امیرچمنی
1398/12/8 01:30:46
کارشمارساندن آگاهی درزمینه علمی درحدبسیارخوب به اقشارجامعه است ازشماتقدیروتشکربه عمل می‌آورم.
نظر شما
اخبار مرتبط

فضانورد مستقر در ایستگاه فضایی بین‌المللی در حال عکسبرداری از زمین

1398/08/27
آژانس فضایی اروپا (ESA) تصویری از لوکا پارمیتانو (Luca Parmitano) فضانورد خود در ایستگاه فضایی بین‌المللی را منتشر کرده که از فاصله ۴۰۰ کیلومتری زمین در حال عکسبرداری از کره خاکی ما است.

تصاویر بازگشت سه فضانورد از ایستگاه فضایی بین‌المللی

1398/11/19
روز پنجشنبه ۶فوریه سه فضانورد از ایستگاه فضایی بین‌المللی به زمین بازگشتند. کریستینا کخ (Christina Koch)، الکساندر اسکورتسوف (Alexander Skvortsov) و لوکا پارمیتانو (Luca Parmitano) با بازگشت...

تمرین فضانورد ناسا برای تجربه شرایط بی‌وزنی

1398/11/24
ناسا تصویری از ویکتور گلوور (Victor Glover)، فضانورد این سازمان، را منتشر کرده که در مرکز فضایی جانسون (Johnson Space Center) در حال تمرین با دستگاهی به‌نام پوگو (POGO) است. این دستگاه با...

تصویری از فضانورد ایستگاه فضایی بین‌المللی در حال انجام آزمایش

1398/12/06
جیسکا میر (Jessica Meir)، فضانورد مستقر در ایستگاه فضایی بین‌المللی، تصویری را در صفحه اینستاگرام خود منتشر کرده که در آن اندرو مورگان (Andrew Morgan)، دیگر فضانورد این ایستگاه، در حال انجام...

پربازدیدکننده ترین خبر

نقشه ماهواره‌ای وضعیت زمین‌لرزه شهرستان فاریاب استان کرمان در ۸فروردین۹۹

به‌گزارش مرکز لرزه‌نگاری کشور وابسته به مؤسسه ژئوفیزیک دانشگاه تهران، در تاریخ ۸فروردین و در ساعت ۱۱:۱۰:۴۳، زمین‌لرزه‌ای به‌بزرگی ۵.۴ در مقیاس ریشتر در عمق ۱۰ کیلومتری زمین شهرستان فاریاب در استان کرمان را لرزانده است. در همین راستا سازمان فضایی ایران نقشه‌ای را با استفاده از داده‌های ماهواره‌های سنجش از دور سنتینل-۲ (Sentinel-2) و همچنین پروژه اوپن‌استریت‌مپ (OpenStreetMap) تهیه کرده که بیانگر وضعیت کاربری‌های مهم موجود در منطقه و تأثیر آن‌ها از زلزله مذکور می‌باشد. سنتینل-۲ توسط آژانس فضایی اروپا (ESA) و به‌عنوان بخشی از برنامه کوپرنیک (Copernicus) توسعه یافته و شامل دو ماهواره سنتینل-۲آ و سنتینل-۲بی می‌شود که به‌ترتیب در سال‌های ۲۰۱۵ و ۲۰۱۷ به فضا پرتاب شدند. هر کدام این ماهواره‌ها ۱۱۳۰ کیلوگرم وزن داشته و اکنون در مدار خورشید آهنگ و در ارتفاع حدود ۷۸۰ کیلومتری از سطح زمین قرار گرفته‌اند. عمر طراحی این‌ ماهواره‌ها ۷.۲۵ سال است که در صورت سوخت‌رسانی به آن‌ها تا ۱۲ سال افزایش می‌یابد. همچنین قرار است ماهواره‌های سنتینل-۲سی و ۲دی نیز در آینده در مدار قرار گیرند.