1398/12/08

معرفی بازی موبایل Terraforming Mars؛ اسکان روی مریخ

بازی موبایل ترافورمینگ مارس (Terraforming Mars) تجربه‌ای از یک رقابت چالش‌برانگیز برای تبدیل سیاره سرخ به مکانی قابل سکونت ارائه می‌دهد که برای اندروید و آیفون منتشر شده است.
معرفی بازی موبایل Terraforming Mars؛ اسکان روی مریخ

بازی موبایل ترافورمینگ مارس (Terraforming Mars) تجربه‌ای از یک رقابت چالش‌برانگیز برای تبدیل سیاره سرخ به مکانی قابل سکونت ارائه می‌دهد که برای اندروید و آیفون منتشر شده است. این بازی که توسط شرکت فرانسوی ازمودی دیجیتال (Asmodee Digital) طراحی شده، علاوه‌بر اندروید و آیفون برای ویندوز نیز در دسترس می‌باشد. ترافورمینگ مارس روایت‌گر مراحل به ‌زانو درآوردن طبیعت بی‌رحم سیاره مریخ توسط انسان‌ها است و به‌خوبی سختی این مسیر را نشان می‌دهد. پس اگر برای تسخیر سیاره سرخ آماده هستید باید با سایر ارگان‌های خصوصی وارد رقابتی تنگاتنگ شوید تا بتوانید زودتر از آن‌ها مریخ را به محلی قابل سکونت تبدیل نمایید. برای این کار باید منابع بسیار زیادی را صرف کنید و با استفاده از جدیدترین فناوری‌ها دمای سیاره را افزایش دهید، با افزایش اکسیژن، اتمسفری قابل تنفس ایجاد نموده و چند اقیانوس‌ در سطح سیاره به‌وجود آورید.

بازی دارای قوانین و گیم‌پلی پیچیده‌ شبیه برخی از بوردگیم‌ها است و داستان آن در آینده‌ای فرضی در سال ۲۴۰۰ جریان دارد. در این خط داستانی، افزایش جمعیت و تأثیرات مخرب انسان روی محیط زیست کره‌ زمین باعث به‌وجود آمدن نیاز مبرم نژاد بشر برای حضور روی سیاره‌ای دیگر برای بقا و ادامه‌ نسل شده است. این نیاز روزافزون، دولت‌ها را به سرمایه‌گذاری روی طرح‌های مختلف برای قابل سکونت کردن کره مریخ وادار می‌کند؛ امری که در حال حاضر به‌عنوان یک نظریه در برخی محافل علمی مورد بحث قرار می‌گیرد و طبق گفته ناسا هنوز برای محقق کردن این نظریه منابع کافی در اختیار انسان نیست. اما شرکت‌های مختلف مانند اسپیس‌ایکس (SpaceX) همچنان در پی فراهم کردن شرایطی هستند تا بتوانند اولین انسان را به کره مریخ بفرستند. در بازی ترافورمینگ مارس مشکلات سفر به مریخ کاملاً حل شده و انسان‌ها در آستانه شروع طرح مسکونی کردن این سیاره هستند. دولت حاکم روی کره زمین منابع مختلفی را در اختیار سازمان‌های خصوصی قرار داده است تا با همکاری و رقابت با یکدیگر بتوانند با افزایش سطح دما، افزایش میزان اکسیژن اتمسفر، کاشت گیاهان مختلف و ایجاد اقیانوس‌های متعدد، محیط سیاره را برای حضور موجودات زنده آماده نمایند.

معرفی بازی موبایل Terraforming Mars؛ اسکان روی مریخ

از آنجایی که این بازی برگرفته از بوردگیم محبوب ترافورمینگ مارس است، قوانین آن با بازی‌ رومیزی تفاوتی ندارد و گیم‌پلی بازی براساس این موضوع طراحی شده‌ است. هدف بازی این است که زودتر از حریفان، میزان دما و اکسیژن را به سطح مطلوب برسانید و تا جایی که می‌توانید اقیانوس به‌وجود آورده و فضاهای جنگلی و سبز ایجاد کنید. بازیکنان در هر دور به‌صورت نوبتی حرکات خود را انجام می‌دهند. هر دور به شما اجازه می‌دهد دو کار انجام دهید و باید برای انجام دادن کارهای مختلف منابع متعددی را مصرف نمایید؛ منابعی که مقدار آن‌ها محدود است. به‌جز فهرست پروژه‌هایی که می‌توانید انجام دهید، یک فهرست از کارت‌های مختلف در اختیار شما قرار می‌گیرد که می‌توانید آن‌ها را با منابع گوناگون بخرید یا در یک نوع مشخص از بازی آن‌ها را هدیه بگیرید. در کل، منابع بازی شامل واحد پولی، واحد انرژی، واحد گیاهی، واحد منابع معدنی، واحد دما و ... می‌شود. کارت‌های بازی تنوع بسیار زیادی دارند و هر کدام توضیحات و اثرات مختلفی ایجاد می‌کنند. درنهایت و پس از پایان بازی، امتیازات هر بازیکن با توجه‌ به عملکردش در طول نسل‌های متفاوت که بازی در آن جریان دارد محاسبه می‌شود و بازیکن دارای امتیاز بیشتر، پیروز می‌شود. قوانین بازی و بخش‌های مختلف آن برای بازیکنان تازه‌کار سخت هستند و مدتی طول می‌کشد تا بتوان به آن عادت کرد و از تمام بخش‌های گیم‌پلی استفاده نمود.

معرفی بازی موبایل Terraforming Mars؛ اسکان روی مریخ

بازی داری سه حالت گوناگون برای تجربه است؛ یک حالت لوکال (محلی) است که در آن می‌توانید با سامانه هوش مصنوعی در سه سطح یا با دوستان خود بازی را در حالت چندنفره تجربه کنید و از آن لذت ببرید. یک حالت دیگر تجربه بازی به‌صورت تک نفره و بدون رقیب است که برای تمرین و یادگیری قوانین مفید می‌باشد. حالت آخر هم مربوط‌ به تجربه آنلاین بازی با سایر بازیکنان است که چالش‌های جدیدی برای بازیکن دربردارد.

معرفی بازی موبایل Terraforming Mars؛ اسکان روی مریخ

درنهایت این بازی به طرفداران سبک استراتژیک و علاقه‌مندان به بازی‌هایی با قوانین پیچیده پیشنهاد می‌شود. شما در اینجا می‌توانید این بازی را برای اندروید و آیفون دانلود نمایید.

منبع: زومجی
سازمان ها | Asmodee Digital | NASA | SpaceX

تفریح و سرگرمی در فضا | معرفی نرم افزار و اپلیکیشن |

نظر شما
اخبار مرتبط

بازی فضایی اکشن Space Pioneer برای اندورید

1398/10/11
اسپیس پایونیر (Space Pioneer) یک بازی جذاب از دسته بازی‌های اکشن می‌باشد که توسط تیم بازی‌سازی ویوید گیمز (Vivid Games S.A) و به صورت رایگان منتشر شده است. در این بازی شما نقش یک فضانورد...

بررسی بازی فضایی و پازل‌گونه Still There

1398/10/13
بازی Still There با گیم‌پلی پازل‌محور و تمرکز بالای خود روی ارائه داستانی حساب‌شده، تجربه بازی تک‌نفره و حدوداً پنج‌ساعته‌ خوبی را تقدیم افراد علاقه‌مند به این جنس از بازی‌های ویدیوئی می‌کند.

دانلود بازی فضایی Star Trek Timelines برای اندروید

1398/11/18
استار تِرِک تایم‌لاینز (Star Trek Timelines) نام یک بازی جذاب برای اندروید است که شما را با خود به نبردهای فضایی می‌برد. در این بازی کم‌حجم شما نقش یک کاپیتان را بر عهده می‌گیرید، به سفینه...

معرفی بازی موبایل Faraway: Galactic Escape؛ فرار کهکشانی

1398/12/02
استودیو اسنپ‌بریک گیمز (SnapBreak Games) پس از انتشار پنج‌ بازی موبایل باکیفیت و پرطرفدار از مجموعه فاراِوِی (Faraway)، سرانجام نسخه پایانی به‌نام فاراِوِی: گلکتیک اسکیپ (Faraway: Galactic...

پربازدیدکننده ترین خبر

نقشه ماهواره‌ای وضعیت زمین‌لرزه شهرستان فاریاب استان کرمان در ۸فروردین۹۹

به‌گزارش مرکز لرزه‌نگاری کشور وابسته به مؤسسه ژئوفیزیک دانشگاه تهران، در تاریخ ۸فروردین و در ساعت ۱۱:۱۰:۴۳، زمین‌لرزه‌ای به‌بزرگی ۵.۴ در مقیاس ریشتر در عمق ۱۰ کیلومتری زمین شهرستان فاریاب در استان کرمان را لرزانده است. در همین راستا سازمان فضایی ایران نقشه‌ای را با استفاده از داده‌های ماهواره‌های سنجش از دور سنتینل-۲ (Sentinel-2) و همچنین پروژه اوپن‌استریت‌مپ (OpenStreetMap) تهیه کرده که بیانگر وضعیت کاربری‌های مهم موجود در منطقه و تأثیر آن‌ها از زلزله مذکور می‌باشد. سنتینل-۲ توسط آژانس فضایی اروپا (ESA) و به‌عنوان بخشی از برنامه کوپرنیک (Copernicus) توسعه یافته و شامل دو ماهواره سنتینل-۲آ و سنتینل-۲بی می‌شود که به‌ترتیب در سال‌های ۲۰۱۵ و ۲۰۱۷ به فضا پرتاب شدند. هر کدام این ماهواره‌ها ۱۱۳۰ کیلوگرم وزن داشته و اکنون در مدار خورشید آهنگ و در ارتفاع حدود ۷۸۰ کیلومتری از سطح زمین قرار گرفته‌اند. عمر طراحی این‌ ماهواره‌ها ۷.۲۵ سال است که در صورت سوخت‌رسانی به آن‌ها تا ۱۲ سال افزایش می‌یابد. همچنین قرار است ماهواره‌های سنتینل-۲سی و ۲دی نیز در آینده در مدار قرار گیرند.