1398/12/07

انعقاد توافقنامه همکاری میان شرکت زیرساخت و پژوهشگاه فضایی

بنابر اعلام عباس سلمانی‌زاده، معاون اجرایی پژوهشگاه فضایی ایران، توافقنامه‌ای میان این پژوهشگاه و شرکت ارتباطات زیرساخت برای توسعه همکاری‌های فی‌مابین و استفاده حداکثری از ظرفیت‌های دو طرف منعقد شده است.
انعقاد توافقنامه همکاری میان شرکت زیرساخت و پژوهشگاه فضایی

بنابر اعلام عباس سلمانی‌زاده، معاون اجرایی پژوهشگاه فضایی ایران، توافقنامه‌ای میان این پژوهشگاه و شرکت ارتباطات زیرساخت برای توسعه همکاری‌های فی‌مابین و استفاده حداکثری از ظرفیت‌های دو طرف منعقد شده است. سلمانی‌زاده در‌این‌باره گفت: «در راستای تشریک منابع و استفاده از زیرساخت‌ها و تجارب موجود در پژوهشگاه فضایی، برای ارائه خدمات مشاوره و انجام امور نظارتی و همکاری به‌منظور تحقق خدمات فنی و مهندسی شرکت ارتباطات زیرساخت و همچنین ایجاد یک چارچوب نظام‌مند جهت گسترش و توسعه همکاری‌های فی‌مابین، این توافق‌نامه منعقد شده است.»

معاون اجرایی پژوهشگاه فضایی ایران در خصوص موضوع توافق‌نامه عنوان کرد: «ارائه خدمات مشاوره، انجام امور نظارتی در زمینه‌های کسب فناوری، طراحی، ساخت و راه‌اندازی پروژه‌های مورد نیاز شرکت زیرساخت، از جمله موضوعات مورد توافق دو طرف بوده است.» وی افزود: «از موضوعات دیگر همکاری، طراحی، ساخت، مشاوره و آموزش در زمینه تأمین ارتباطات توسط بالون‌های مخابراتی بنا به نیاز شرکت ارتباطات زیرساخت است.»

داخلی |

نظر شما
اخبار مرتبط

همکاری فائو و ایران به منظور بهبود نظام پایش کشاورزی کشور

1398/08/22
گزارش تازه سازمان خواروبار و کشاورزی ملل متحد، فائو (FAO)، در خصوص نتایج مرحله اول پروژه «بهبود نظام‌های پایش کشاورزی جمهوری اسلامی ایران از طریق تصاویر ماهواره‌ای» نشان‌دهنده کارایی استفاده...

تفاهم‌نامه همکاری میان سازمان فضایی ایران و صندوق بیمه کشاورزی به امضا رسید

1398/09/11
ضمن برگزاری رویداد «راهکارهای پیاده‌سازی کشاورزی هوشمند» تفاهم‌نامه همکاری میان سازمان فضایی ایران و صندوق بیمه کشاورزی امضا شد.

پربازدیدکننده ترین خبر

نقشه ماهواره‌ای وضعیت زمین‌لرزه شهرستان فاریاب استان کرمان در ۸فروردین۹۹

به‌گزارش مرکز لرزه‌نگاری کشور وابسته به مؤسسه ژئوفیزیک دانشگاه تهران، در تاریخ ۸فروردین و در ساعت ۱۱:۱۰:۴۳، زمین‌لرزه‌ای به‌بزرگی ۵.۴ در مقیاس ریشتر در عمق ۱۰ کیلومتری زمین شهرستان فاریاب در استان کرمان را لرزانده است. در همین راستا سازمان فضایی ایران نقشه‌ای را با استفاده از داده‌های ماهواره‌های سنجش از دور سنتینل-۲ (Sentinel-2) و همچنین پروژه اوپن‌استریت‌مپ (OpenStreetMap) تهیه کرده که بیانگر وضعیت کاربری‌های مهم موجود در منطقه و تأثیر آن‌ها از زلزله مذکور می‌باشد. سنتینل-۲ توسط آژانس فضایی اروپا (ESA) و به‌عنوان بخشی از برنامه کوپرنیک (Copernicus) توسعه یافته و شامل دو ماهواره سنتینل-۲آ و سنتینل-۲بی می‌شود که به‌ترتیب در سال‌های ۲۰۱۵ و ۲۰۱۷ به فضا پرتاب شدند. هر کدام این ماهواره‌ها ۱۱۳۰ کیلوگرم وزن داشته و اکنون در مدار خورشید آهنگ و در ارتفاع حدود ۷۸۰ کیلومتری از سطح زمین قرار گرفته‌اند. عمر طراحی این‌ ماهواره‌ها ۷.۲۵ سال است که در صورت سوخت‌رسانی به آن‌ها تا ۱۲ سال افزایش می‌یابد. همچنین قرار است ماهواره‌های سنتینل-۲سی و ۲دی نیز در آینده در مدار قرار گیرند.