1398/11/07

هفت طرح وسیله نقلیه برای تردد در ماه ارائه شد

استودیو طراحی پیشرفته اروپایی متعلق به شرکت‌های (Lexus) و تویوتا (Toyota) هفت طرح اولیه برای وسایل نقلیه جهت تردد در ماه ارائه کرده است.
هفت طرح وسیله نقلیه برای تردد در ماه ارائه شد

استودیو طراحی پیشرفته اروپایی متعلق به شرکت‌های (Lexus) و تویوتا (Toyota) هفت طرح اولیه برای وسایل نقلیه جهت تردد در ماه ارائه کرده است. در همه آن‌ها برخی از ویژگی‌های طرح اولیه ال‌اف-۳۰ الکتریک (LF-30 Electric) لکسوس دیده می‌شود؛ طرحی که در حقیقت نمایی از نسل آینده خودروهای برقی این شرکت است.

یکی از هفت طرح ارائه‌شده وسیله نقلیه‌ای شبیه موتورسیکلت اما بدون چرخ است که زیرو گرَویتی (Zero Gravity) نام دارد. زیرو گرَویتی طوری طراحی شده که با کمک نیروی مغناطیس در فضا شناور می‌شود.

هفت طرح وسیله نقلیه برای تردد در ماه ارائه شد

طرح‌های دیگر نیز جذاب هستند. در طرح دیگری به نام لکسوس کاسموس (Lexus Cosmos) از مقدار زیادی شیشه استفاده شده که مسافران می‌توانند هنگام سفر از مشاهده مناظر فضایی نیز لذت ببرند.

طرح بَونسینگ مون رولر (Bouncing Moon Roller) نیز شبیه یک ژیروسکوپ (چرخش‌نما) نوآورانه است. طرح دیگر لکسوس لونار کروزر اس (Lexus Lunar Cruiser s) یک وسیله نقلیه چند منظوره می‌باشد که امکان سواری راحتی را روی سطح پردست‌انداز ماه فراهم می‌آورد. طرح لکسوس مون ریسر (Lexus Moon Racer) نیز یک حباب شیشه‌ای برای بدن انسان است.

هفت طرح وسیله نقلیه برای تردد در ماه ارائه شد

در نهایت طرح لکسوس لونار میشن (Lexus Lunar Mission) برای انتقال انسان به زمین طراحی شده است.

هفت طرح وسیله نقلیه برای تردد در ماه ارائه شد

سازمان ها | Lexus | Toyota

فناوری‌های نوین | فضانوردی و سرنشین‌دار |

نظر شما
اخبار مرتبط

ناسا فرودگرهای قمری جهت تحویل محموله به ماه را انتخاب کرد

1398/09/03
ناسا فرودگرهای قمری ساخت شرکت‌های بزرگ حوزه هوافضا را جهت ارسال محموله به ماه انتخاب کرد. این فرودگرها شامل استارشیپ (Starship) متعلق به شرکت اسپیس‌ایکس (SpaceX) و بلو مون (Blue Moon) متعلق...

پربازدیدکننده ترین خبر

ارتقاء سامانه‌های زمینی ماهواره‌ها در راستای افزایش انعطاف‌پذیری و سازگاری

شرکت آمریکایی کراتوس (Kratos Defense & Security Solutions) از یک پلتفرم نر‌م‌افزاری رونمایی کرده که هدف از آن افزایش سازگاری، انعطاف‌پذیری، امنیت و قابلیت اطمینان سامانه‌های ماهواره‌ای زمینی عنوان شده است. با استفاده از این پلتفرم موسوم به اوپن‌اسپیس (OpenSpace) تطبیق سریع سامانه‌های ماهواره‌ای زمینی با شرایط متغیر امکان‌پذیر می‌باشد.