1398/10/29

ویدئویی از درون کپسول استارلاینر حین پرواز آزمایشی

مدتی پیش نخستین پرواز آزمایشی فضاپیمای استارلاینر (Starliner) ساخت شرکت بوئینگ (Boeing) به مقصد مدار زمین انجام شد؛ پروازی که البته به‌دلیل یک مشکل غیرمعمول به ایستگاه فضایی بین‌المللی نرسید. اکنون بوئینگ ویدئویی از پرواز این فضاپیما منتشر کرده که توسط تعدادی از دوربین‌های داخل کپسول ثبت شده است.
ویدئویی از درون کپسول استارلاینر حین پرواز آزمایشی

مدتی پیش نخستین پرواز آزمایشی فضاپیمای استارلاینر (Starliner) ساخت شرکت بوئینگ (Boeing) به مقصد مدار زمین انجام شد؛ پروازی که البته به‌دلیل یک مشکل غیرمعمول به ایستگاه فضایی بین‌المللی نرسید. اکنون بوئینگ ویدئویی از پرواز این فضاپیما منتشر کرده که توسط تعدادی از دوربین‌های داخل کپسول ثبت شده است. این فیلم علاوه‌بر نکات برجسته‌ای از اولین مأموریت مداری ۴۸ ساعته بدون‌سرنشین این فضاپیما، وضعیت داخل کپسول را هنگام نقص در موتور که فضاپیما را مجبور به بازگشت زودهنگام به زمین کرد، نمایش می‌دهد.

گفتنی است در پرواز مذکور هیچ خدمه‌ای درون استارلاینر حضور نداشت و به‌جای آن، آدمکی فضایی به‌نام روزی (Rosie) در کپسول بود تا داده‌های لازم را برای وضعیتی گردآوری نماید که فضانوردان در معرض آن قرار خواهند گرفت.

سازمان ها | Boeing

ماهواره‌بر و پرتاب | عکس و فیلم و اینفوگرافیک |

نظر شما
اخبار مرتبط

استارلاینر در اولین پرتاب آزمایشی به ایستگاه فضایی بین‌المللی نمی‌رسد+فیلم

1398/09/30
مطابق اعلام جیم برایدنستاین (Jim Bridenstine)، رئیس ناسا، فضاپیمای استارلاینر (Starliner) شرکت بوئینگ (Boeing) که روز جمعه ۲۰دسامبر (۲۹آذر) به فضا پرتاب شد، به‌دلیل یک مشکل غیرمعمول به ایستگاه...

بازگشت استارلاینر از مأموریت ناموفق خود به روایت تصویر

1398/10/02
فضاپیمای استارلاینر (Starliner) شرکت بوئینگ (Boeing) روز یکشنبه ۲۲دسامبر (۱دی) ساعت ۷:۵۸ به‌وقت منطقه زمانی شرقی (ET) پس از مأموریت ناموفق خود به زمین بازگشت.

پربازدیدکننده ترین خبر

نقشه ماهواره‌ای وضعیت زمین‌لرزه شهرستان فاریاب استان کرمان در ۸فروردین۹۹

به‌گزارش مرکز لرزه‌نگاری کشور وابسته به مؤسسه ژئوفیزیک دانشگاه تهران، در تاریخ ۸فروردین و در ساعت ۱۱:۱۰:۴۳، زمین‌لرزه‌ای به‌بزرگی ۵.۴ در مقیاس ریشتر در عمق ۱۰ کیلومتری زمین شهرستان فاریاب در استان کرمان را لرزانده است. در همین راستا سازمان فضایی ایران نقشه‌ای را با استفاده از داده‌های ماهواره‌های سنجش از دور سنتینل-۲ (Sentinel-2) و همچنین پروژه اوپن‌استریت‌مپ (OpenStreetMap) تهیه کرده که بیانگر وضعیت کاربری‌های مهم موجود در منطقه و تأثیر آن‌ها از زلزله مذکور می‌باشد. سنتینل-۲ توسط آژانس فضایی اروپا (ESA) و به‌عنوان بخشی از برنامه کوپرنیک (Copernicus) توسعه یافته و شامل دو ماهواره سنتینل-۲آ و سنتینل-۲بی می‌شود که به‌ترتیب در سال‌های ۲۰۱۵ و ۲۰۱۷ به فضا پرتاب شدند. هر کدام این ماهواره‌ها ۱۱۳۰ کیلوگرم وزن داشته و اکنون در مدار خورشید آهنگ و در ارتفاع حدود ۷۸۰ کیلومتری از سطح زمین قرار گرفته‌اند. عمر طراحی این‌ ماهواره‌ها ۷.۲۵ سال است که در صورت سوخت‌رسانی به آن‌ها تا ۱۲ سال افزایش می‌یابد. همچنین قرار است ماهواره‌های سنتینل-۲سی و ۲دی نیز در آینده در مدار قرار گیرند.