1398/10/28

دومین راهپیمایی فضایی تمام‌زنانه به روایت تصویر

دو زن فضانورد مستقر در ایستگاه فضایی بین‌المللی روز چهارشنبه ۱۵ژانویه (۲۵دی) موفق به انجام دومین راهپیمایی تمام‌زنانه شدند.
دومین راهپیمایی فضایی تمام‌زنانه به روایت تصویر

دو زن فضانورد مستقر در ایستگاه فضایی بین‌المللی روز چهارشنبه ۱۵ژانویه (۲۵دی) موفق به انجام دومین راهپیمایی تمام‌زنانه شدند. 

دومین راهپیمایی فضایی تمام‌زنانه به روایت تصویر

جسیکا میر (Jessica Meir) و کریستیانا کخ (Christina Koch)، فضانوردان ناسا، در این راهپیمایی فضایی که به‌مدت ۷:۲۹ به‌طول انجامید، باتری‌های قدیمی نیکل-هیدروژن (Nickel–hydrogen) ایستگاه مذکور را با باتری‌های جدید و قدرتمندتر یون‌-لیتیم (Lithium Ion) تعویض کردند.

دومین راهپیمایی فضایی تمام‌زنانه به روایت تصویر

با وجود اینکه نیم‌ساعت پس از آغاز این مأموریت، دوربین و چراغ کلاه کخ از محل اتصال خود خارج شدند، این راهپیمای فضایی بدون مشکل خاصی و با تأخیر نیم‌ساعته انجام شد.

دومین راهپیمایی فضایی تمام‌زنانه به روایت تصویر

این دو فضانورد نخستین راهپیمایی فضایی تمام زنانه تاریخ را ۱۸اکتبر (۲۶مهر) به‌منظور تعویض یکی از باتری‌های ایستگاه فضایی بین‌المللی به‌انجام رسانده بودند.

سازمان ها | NASA
افراد | jessica meir | Christina Koch

فضانوردی و سرنشین‌دار | عکس و فیلم و اینفوگرافیک |

نظر شما
اخبار مرتبط

فیلمی از اولین راهپیمایی فضایی تاریخ توسط الکسی لئونوف

1398/07/22
الکسی لئونوف (Alexei Leonov) اولین فضانوردی بود که در فضا راهپیمایی فضایی انجام داد. این فضانورد روسی روز جمعه ۱۱ اکتبر (۱۹ مهر) در سن ۸۵ سالگی درگذشت. وی طی مأموریت واسخود-۲ (Voskhod-2)...

دو فضانورد زن ناسا نخستین راهپیمایی فضایی تمام زنانه را انجام دادند+فیلم

1398/07/28
دو فضانورد زن سازمان ناسا (NASA) نخستین راهپیمایی فضایی تمام زنانه تاریخ را انجام دادند. کریستینا کخ (Christina Koch) و جسیکا میر (Jessica Meir) روز جمعه ۱۸ اکتبر (۲۶ مهر) به منظور تعویض...

سلفی فضانوردان زن ناسا هنگام انجام راهپیمایی فضایی

1398/08/01
دو فضانورد زن سازمان ناسا (NASA) که روز ۱۸ اکتبر (۲۶ مهر) اقدام به انجام اولین راهپیمایی فضایی تمام زنانه تاریخ کردند در زمان انجام مأموریتشان از خود سلفی گرفتند.

راهپیمایی فضایی فرمانده ایستگاه فضایی بین‌المللی

1398/09/19
ناسا تصویر روز خود را به راهپیمایی فضایی فرمانده کنونی ایستگاه فضایی بین‌المللی اختصاص داده است. در این مأموریت که در تاریخ ۲دسامبر (۱۱آذر) و به‌منظور تعمیر طیف‌سنج مغناطیسی آلفا (Alpha...

پربازدیدکننده ترین خبر

نقشه ماهواره‌ای وضعیت زمین‌لرزه شهرستان فاریاب استان کرمان در ۸فروردین۹۹

به‌گزارش مرکز لرزه‌نگاری کشور وابسته به مؤسسه ژئوفیزیک دانشگاه تهران، در تاریخ ۸فروردین و در ساعت ۱۱:۱۰:۴۳، زمین‌لرزه‌ای به‌بزرگی ۵.۴ در مقیاس ریشتر در عمق ۱۰ کیلومتری زمین شهرستان فاریاب در استان کرمان را لرزانده است. در همین راستا سازمان فضایی ایران نقشه‌ای را با استفاده از داده‌های ماهواره‌های سنجش از دور سنتینل-۲ (Sentinel-2) و همچنین پروژه اوپن‌استریت‌مپ (OpenStreetMap) تهیه کرده که بیانگر وضعیت کاربری‌های مهم موجود در منطقه و تأثیر آن‌ها از زلزله مذکور می‌باشد. سنتینل-۲ توسط آژانس فضایی اروپا (ESA) و به‌عنوان بخشی از برنامه کوپرنیک (Copernicus) توسعه یافته و شامل دو ماهواره سنتینل-۲آ و سنتینل-۲بی می‌شود که به‌ترتیب در سال‌های ۲۰۱۵ و ۲۰۱۷ به فضا پرتاب شدند. هر کدام این ماهواره‌ها ۱۱۳۰ کیلوگرم وزن داشته و اکنون در مدار خورشید آهنگ و در ارتفاع حدود ۷۸۰ کیلومتری از سطح زمین قرار گرفته‌اند. عمر طراحی این‌ ماهواره‌ها ۷.۲۵ سال است که در صورت سوخت‌رسانی به آن‌ها تا ۱۲ سال افزایش می‌یابد. همچنین قرار است ماهواره‌های سنتینل-۲سی و ۲دی نیز در آینده در مدار قرار گیرند.