1398/10/25

تصویری فوق‌العاده از ماه با ترکیب حدود ۱۰۰هزار عکس!

یک عکاس متخصص تصویربرداری از پدیده‌های فضایی به‌نام اندرو مکارتی (Andrew McCarthy)، تصویری از سطح ماه را در صفحه اینستاگرام خود منتشر کرده که طبق گفته او، با ادغام حدوداً ۱۰۰هزار عکس مختلف از قمر سیاره ما تهیه شده است!
تصویری فوق‌العاده از ماه با ترکیب حدود ۱۰۰هزار عکس!

یک عکاس متخصص تصویربرداری از پدیده‌های فضایی به‌نام اندرو مکارتی (Andrew McCarthy)، تصویری از سطح ماه را در صفحه اینستاگرام خود منتشر کرده که طبق گفته او، با ادغام حدوداً ۱۰۰هزار عکس مختلف از قمر سیاره ما تهیه شده است! این عکاس موفق شده با ادغام این تصاویر، تأثیرات تارکننده و محوکننده اتمسفر زمین در هنگام عکس‌برداری از ماه را از بین ببرد.

تصویری فوق‌العاده از ماه با ترکیب حدود ۱۰۰هزار عکس!

در این تصویر خارق‌العاده از ماه، درجه‌ای از کیفیت و جزئیات به بیننده نشان داده می‌شود که در حالت عادی کمتر کسی به آن دسترسی دارد.

تصویری فوق‌العاده از ماه با ترکیب حدود ۱۰۰هزار عکس!

به‌گفته مکارتی وضعیت کنونی ماه که به صورت کامل توسط نور خورشید روشن نشده به ما این امکان را می‌دهد که حفره‌ها و دهانه‌های سطح آن را بهتر ببینیم. گفتنی است این عکاس حرفه‌ای قصد دارد عکس خود را به صورت آنلاین به فروش بگذارد.

منبع: گجت نیوز

افراد | Andrew McCarthy

عکس و فیلم و اینفوگرافیک |

نظر شما
اخبار مرتبط

تصویر ثبت‌شده از سیاره مشتری توسط فضاپیمای جونو

1398/09/21
ناسا تصویری نزدیک از سیاره مشتری را منتشر کرده که توسط دوربین‌های فضاپیمای جونو (Juno) متعلق به این سازمان به ثبت رسیده است؛ تصویری که در آن می‌توان ابرهای سیاه مشتری را به تماشا نشست.

ناسا تصویر پانورامای حیرت‌انگیزی از سطح مریخ منتشر کرد

1398/10/10
ناسا تصویر پانورامای شگفت‌انگیزی از مریخ منتشر کرد که نشان‌دهنده آخرین موقعیت استقرار مریخ‌نورد فرصت (Opportunity) است. این کاوشگر قبل از اینکه برای همیشه از کار بیفتد، طی ۲۹ روز فعالیت،...

تصاویری از خورشید گرفتگی در داخل و خارج از کشور

1398/10/05
صبحگاه امروز ۲۶دسامبر۲۰۱۹ (۵دی۱۳۹۸) خورشید در حالی طلوع کرد که ماه بخشی از آن را پوشانده بود؛ رویدادی که در سراسر کشورمان به‌صورت جزئی مشاهده شد. همچنین این خورشید گرفتگی در این خورشید گرفتگی...

تصویر خورشید گرفتگی از فضا!

1398/10/07
جسیکا میر (Jessica Meir)، فضانورد مستقر در ایستگاه فضایی بین‌المللی، تصویری از خورشید گرفتگی اخیر را از فضا به‌ثبت رسانده که در آن سایه ماه بر روی زمین دیده می‌شود.

پربازدیدکننده ترین خبر

نقشه ماهواره‌ای وضعیت زمین‌لرزه شهرستان فاریاب استان کرمان در ۸فروردین۹۹

به‌گزارش مرکز لرزه‌نگاری کشور وابسته به مؤسسه ژئوفیزیک دانشگاه تهران، در تاریخ ۸فروردین و در ساعت ۱۱:۱۰:۴۳، زمین‌لرزه‌ای به‌بزرگی ۵.۴ در مقیاس ریشتر در عمق ۱۰ کیلومتری زمین شهرستان فاریاب در استان کرمان را لرزانده است. در همین راستا سازمان فضایی ایران نقشه‌ای را با استفاده از داده‌های ماهواره‌های سنجش از دور سنتینل-۲ (Sentinel-2) و همچنین پروژه اوپن‌استریت‌مپ (OpenStreetMap) تهیه کرده که بیانگر وضعیت کاربری‌های مهم موجود در منطقه و تأثیر آن‌ها از زلزله مذکور می‌باشد. سنتینل-۲ توسط آژانس فضایی اروپا (ESA) و به‌عنوان بخشی از برنامه کوپرنیک (Copernicus) توسعه یافته و شامل دو ماهواره سنتینل-۲آ و سنتینل-۲بی می‌شود که به‌ترتیب در سال‌های ۲۰۱۵ و ۲۰۱۷ به فضا پرتاب شدند. هر کدام این ماهواره‌ها ۱۱۳۰ کیلوگرم وزن داشته و اکنون در مدار خورشید آهنگ و در ارتفاع حدود ۷۸۰ کیلومتری از سطح زمین قرار گرفته‌اند. عمر طراحی این‌ ماهواره‌ها ۷.۲۵ سال است که در صورت سوخت‌رسانی به آن‌ها تا ۱۲ سال افزایش می‌یابد. همچنین قرار است ماهواره‌های سنتینل-۲سی و ۲دی نیز در آینده در مدار قرار گیرند.