1398/10/21

دومین فضاپیمای توریستی ویرجین گلکتیک آماده شد

سرهم‌بندی قطعات دومین فضاپیمای شرکت ویرجین گلکتیک (Virgin Galactic) به‌اتمام رسیده و بنابر گزارش‌ها احتمالاً این فضاپیما در سال جاری میلادی عملیات تجاری خود را آغاز می‌کند.
دومین فضاپیمای توریستی ویرجین گلکتیک آماده شد

سرهم‌بندی قطعات دومین فضاپیمای شرکت ویرجین گلکتیک (Virgin Galactic) به‌اتمام رسیده و بنابر گزارش‌ها احتمالاً این فضاپیما در سال جاری میلادی عملیات تجاری خود را آغاز می‌کند. فضاپیمای مذکور موسوم به اسپیس‌شیپ‌ دو (SpaceShipTwo) اکنون در بندر فضایی و هوایی موهاوه (Mojave Air & Space Port) واقع در ایالت کالیفرنیا قرار گرفته است. تصاویر دومین فضاپیمای ویرجین گلکتیک در کنار فضاپیمای ویرجین اسپیس شیپ یونیتی (Virgin Space Ship Unity به‌اختصار VSS Unity) که پیش‌تر ٢ پرواز آزمایشی انجام داده، منتشر شده است.

دومین فضاپیمای توریستی ویرجین گلکتیک آماده شد

این فضاپیما طوری طراحی شده تا توریست‌های فضایی را به لبه فضا ببرد؛ سفری که طی آن توریست‌ها می‌توانند شرایط بی‌وزنی را تجربه کنند. به‌گفته جرج وایتسایدز (George Whitesides)، مدیرعامل ویرجین گلکتیک، این سفینه‌های فضایی قرار است با انجام سفرهای منظم، هزاران توریست را برای تجربه سفری خاص و متفاوت به لبه فضا اعزام نمایند. اسپیس‌شیپ دو توسط شرکت‌های TSC و اسکِیلد کامپوزیتس (Scaled Composites) ساخته شده و قابلیت حمل ۶ توریست فضایی به‌همراه ۲ خلبان را دارد.

گفتنی است ویرجین گلکتیک مدتی پیش از لباس‌های فضایی خود برای پروازهای تجاری به مدار زمین نیز رونمایی کرد. این لباس‌ها که توسط شرکت آندر آرمور (Under Armour) طراحی شده است، از پارچه‌هایی ساخته شده که به تنظیم دما و مدیریت تعریق بدن مسافران گردشگری فضایی کمک می‌کند.

منبع: dailymail
سازمان ها | Virgin Galactic | TSC | Scaled Composites | Under Armour
افراد | George Whitesides

فناوری‌های نوین | توریسم فضایی |

نظر شما
اخبار مرتبط

رونمایی از لباس‌های جدید ناسا و ویرجین گلکتیک

1398/07/28
نسل بعد لباس فضانوردی سازمان ناسا (NASA) موسوم به xEMU، بر اساس لباس فضانوردی سرنشینان ایستگاه فضایی بین‌المللی اما با انعطاف‌پذیری بالا و در سایزهای مختلف ساخته شده است. همچنین شرکت ویرجین...

توریسم فضایی در صنعت فضا چه مسیری را طی کرد؟

1398/10/02
انسان‌ها مدت‌ها است که مرزهای خارج از کره زمین را مقصد نهایی می‌دانند و در همین راستا بسیاری از کشورها در پی تقویت تجهیزات خود برای اکتشاف و استقرار در فضا هستند. ازاین‌رو رقابت بر سر رفتن...

پربازدیدکننده ترین خبر

اروپا نگران عقب افتادن از چین و آمریکا در صنعت فضایی

اروپا قصد دارد با تسریع برنامه‌های فضایی خود در مسابقه‌ای که امروزه میان آژانس‌های فضایی و شرکت‌های پیشگام در این عرصه مشاهده می‌شود، با سرعت بیشتری پیش‌ رود. در همین راستا تیری برتون (Thierry Breton)، رئیس بخش فضایی اتحادیه اروپا، اعلام کرده این قاره با توجه به پیشرفت‌های سریع شرکت‌های خصوصی مانند اسپیس‌ایکس (SpaceX) و همچنین موفقیت‌های چین در حوزه فضا، به پیشبرد برنامه‌های خود شتاب بیشتری خواهد بخشید.