1398/09/21

تصویر ثبت‌شده از سیاره مشتری توسط فضاپیمای جونو

ناسا تصویری نزدیک از سیاره مشتری را منتشر کرده که توسط دوربین‌های فضاپیمای جونو (Juno) متعلق به این سازمان به ثبت رسیده است؛ تصویری که در آن می‌توان ابرهای سیاه مشتری را به تماشا نشست.
تصویر ثبت‌شده از سیاره مشتری توسط فضاپیمای جونو

ناسا تصویری نزدیک از سیاره مشتری را منتشر کرده که توسط دوربین‌های فضاپیمای جونو (Juno) به ثبت رسیده است؛ تصویری که در آن می‌توان ابرهای سیاه مشتری را به تماشا نشست. این فضاپیما در زمان تهیه عکس مذکور که در تاریخ ۳‌نوامبر سال جاری میلادی گرفته شده، در فاصله ۳۲۰۰ مایلی از عرض جغرافیای شمالی این سیاره‌ غول‌پیکر قرار داشت.

تصویر ثبت‌شده از سیاره مشتری توسط فضاپیمای جونو

جونو نام فضاپیمای روباتیک بدون‌سرنشین ناسا است که در ۵اوت۲۰۱۱ به فضا پرتاب شد و در ۴ژوئیه۲۰۱۶ در مدار قطبی سیاره مشتری قرار گرفت.

سازمان ها | NASA

کاوش‌های فضایی | عکس و فیلم و اینفوگرافیک |

نظر شما
اخبار مرتبط

تصویری جالب از لایه‌های یک دهانه در سیارۀ سرخ

1398/06/30
آژانس فضایی آمریکا، ناسا (NASA)، تصویری جالب توجه از دهانه دنیلسون (Danielson) یکی از دهانه‌های مریخ را منتشر کرده است. در این تصویر که توسط مدارگرد شناسایی مریخ (Mars Reconnaissance Orbiter...

تصویری زیبا از کهکشانی با صدها میلیارد ستاره

1398/07/29
آژانس فضایی آمریکا، ناسا (NASA)، تصویری حیرت‌انگیز از کهکشان NGC 4380 را منتشر کرده که در آن می‌توان درخشش ستارگان را مشاهده کرد. در این تصویر که توسط تلسکوپ فضایی هابل (Hubble) به ثبت رسیده...

تصویری از خورشید با ظاهری ترسناک!

1398/08/11
آژانس فضایی آمریکا، ناسا (NASA)، تصویری از خورشید با ظاهری خاص و ترسناک را منتشر کرده که در اکتبر سال ۲۰۱۴ توسط رصدخانه پویایی‌شناسی خورشید (SDO) به ثبت رسیده است.

تصویری زیبا از یک طوفان حلقوی بر فراز سیاره مشتری

1398/08/25
فضاپیمای جونو (Juno) ناسا در بیست و سومین پروازی که در نزدیکی سیاره مشتری (Jupiter) داشت، این تصویر شگفت‌انگیز را از یک طوفان حلقوی در جو این سیاره ثبت کرده است.

پربازدیدکننده ترین خبر

تصاویر ماهواره‌ای از شدت خسارات انفجار بندر بیروت

عصر روز سه‌شنبه ۴اوت (۱۴مرداد) انفجار عظیمی در بندر شهر بیروت، پایتخت لبنان، رخ داد؛ انفجاری که خسارات بسیار شدیدی را متوجه این بندر و اطراف آن کرد و هزاران کشته و مجروح برجای گذاشت. اکنون شرکت آمریکایی پلنت لبز (Planet Labs) تصاویر ماهواره‌ای را منتشر کرده که با مقایسه بندر بیروت، قبل و بعد از انفجار، شدت این خسارات و ابعاد آن را به‌خوبی نشان داده است.