1398/09/10

مجموعه ماهواره‌های سنجشی گائوفن در مسیر تکامل

پرتاب یک ماهواره دیگر از گروه ماهواره‌های سنجش از دور گائوفن (Gaofen) سامانه سنجش از دور دقیق چین (CHEOS) را یک گام دیگر به هدف خود نزدیک‌تر کرد. ماهواره‌ای که به فضا ارسال شد گائوفن-۱۲ نام دارد.
مجموعه ماهواره‌های سنجشی گائوفن در مسیر تکامل

پرتاب یک ماهواره دیگر از گروه ماهواره‌های سنجش از دور گائوفن (Gaofen) سامانه سنجش از دور دقیق چین (CHEOS) را یک گام دیگر به هدف خود نزدیک‌تر کرد. ماهواره‌ای که به فضا ارسال شد گائوفن-۱۲ نام دارد. این ماهواره همانند دیگر ماهواره‌های گروه گائوفن از قدرت تفکیک بهتر از ۱ متر بهره می‌برد؛ هرچند چینی‌ها هنوز تمایلی برای اعلام مشخصات فنی دقیق ماهواره‌های گائوفن نشان نداده‌اند. 

گائوفن-۱۲ به طور کلی به منظور نظارت بر زمین، کمک به برنامه‌ریزی‌های شهری، طراحی شبکه جاده‌ها، نظارت بر کشاورزی و مدیریت بهتر بلایای طبیعی به مدار خورشید آهنگ پرتاب شد. پرتاب گائوفن پنجشنبه ۲۸ نوامبر (۷ آذر) ساعت ۷:۵۲ به وقت محلی (۳:۲۲ به وقت ایران) از پایگاه فضایی تای‌یوآن (Taiyuan Satellite Launch Center) و توسط ماهواره‌بر لانگ مارچ-۴سی (LongMarch-4C) صورت گرفت.

 
منبع: RocketLaunch.Live
سازمان ها | CHEOS

سنجش از دور |

نظر شما
اخبار مرتبط

چین جایگزین ماهواره از دست رفته‌اش را به فضا فرستاد

1398/07/14
بنا بر اعلام رسانه‌های چینی، این کشور در روز جمعه ۱۲ مهر یک ماهواره سنجشی با نام گائوفن-۱۰ (Gaofen-10) را توسط ماهواره‌بر لانگ مارچ-۴سی (Long March 4C) به فضا فرستاد. این ماهواره جایگزین...

چین قوی‌ترین سنجشگر تجاری نوری را به فضا پرتاب کرد

1398/08/15
شرکت علوم و فناوری‌های هوافضا چین (China Aerospace Science and Technology Corporation) چهار ماهواره را به فضا فرستاد. این پرتاب یکشنبه ۳ نوامبر (۱۲ آبان) ساعت ۶:۵۲ از پایگاه فضایی تای‌یوآن...

پربازدیدکننده ترین خبر

معرفی مرکز ترویج فضایی و موشکی ایالات متحده

مرکز فضایی و موشکی آمریکا (U.S. Space & Rocket Center) که در شهر هانتسویل (Huntsville) واقع در ایالت آلاباما (Alabama) قرار دارد، مکانی است که داستان مسابقه فضایی شوروی و آمریکا را با جزئیات کامل نمایش می‌دهد. این مرکز، از جاذبه‌های توریستی فضایی در ایالات متحده آمریکا است که در سال ۱۹۷۰ درست بعد از فرود سفینه آپولو ۱۲ (Apollo 12)، دومین مأموریت سرنشین‌دار ناسا به ماه افتتاح شد.