1398/09/09

جشن روز شکرگزاری در ایستگاه فضایی بین‌المللی+فیلم

هم‌اکنون نیمی از اعضای خدمه در ایستگاه فضایی بین‌المللی فضانوردان آمریکایی هستند که روز شکرگزاری را در آنجا نیز گرامی می‌دارند. کریستینا کخ (Christina Koch)، جسیکا میر (Jessica Meir) و اندرو مورگان (Andrew Morgan) سه فضانورد ناسا می‌باشند که در حال حاضر به همراه سه فضانورد دیگر در مأموریت اکسپدیشن ۶۱...
جشن روز شکرگزاری در ایستگاه فضایی بین‌المللی+فیلم

هم‌اکنون نیمی از اعضای خدمه در ایستگاه فضایی بین‌المللی فضانوردان آمریکایی هستند که روز شکرگزاری را در آنجا نیز گرامی می‌دارند. کریستینا کخ (Christina Koch)، جسیکا میر (Jessica Meir) و اندرو مورگان (Andrew Morgan) سه فضانورد ناسا می‌باشند که در حال حاضر به همراه سه فضانورد دیگر در مأموریت اکسپدیشن ۶۱ (Expedition 61) به‌سر می‌برند.

آن‌ها با انتشار ویدئویی درباره خانواده، دوستان و همچنین غذاهای خاص این روز صحبت کردند. این فضانوردان ضمن نشان دادن بسته‌های غذایی مخصوص این روز شامل بوقلمون و سبزیجاتی مانند لوبیای سبز و سیب‌زمینی علاقه خود را به گرامیداشت این روز ابراز کردند.

شایان ذکر است روز شکرگزاری (Thanksgiving Day) یک تعطیلی ملی در آمریکا و کانادا است که در آن مردم به شکرانه برداشت محصولات جشنی برگزار می‌کنند؛ جشن‌های مشابهی نیز در برخی نقاط دیگر دنیا برگزار می‌شود. در آمریکا روز شکرگزاری در چهارمین پنج‌شنبه ماه نوامبر و در کانادا در دومین دوشنبه ماه اکتبر گرفته می‌شود. این جشن ریشه در اعتقادات مذهبی و فرهنگی مردم این مناطق دارد.

سازمان ها | NASA
افراد | Christina Koch | jessica meir | Andrew Morgan

فضانوردی و سرنشین‌دار | عکس و فیلم و اینفوگرافیک |

نظر شما
اخبار مرتبط

فضانورد ناسا در حال انجام آزمایش در ایستگاه فضایی بین‌المللی

1398/06/23
آژانس فضایی آمریکا، ناسا (NASA)، تصویری از کریستینا کخ (Christina Koch) فضانورد خود را منتشر کرده که در حال استفاده از یک میکروسکوپ جهت مشاهده و عکسبرداری از نمونه‌های در حال رشد کریستال...

سلفی فضانوردان زن ناسا هنگام انجام راهپیمایی فضایی

1398/08/01
دو فضانورد زن سازمان ناسا (NASA) که روز ۱۸ اکتبر (۲۶ مهر) اقدام به انجام اولین راهپیمایی فضایی تمام زنانه تاریخ کردند در زمان انجام مأموریتشان از خود سلفی گرفتند.

تایم‌لپس زیبای ثبت شده توسط فضانورد مستقر در ایستگاه فضایی بین‌المللی

1398/08/04
آژانس فضایی آمریکا، ناسا (NASA)، تصویری شامل ۴۰۰ عکس را منتشر کرده که با استفاده از فناوری تایم‌لپس به ثبت رسیده است. این تصویر توسط کریستینا کخ (Christina Koch) فضانورد مستقر در ایستگاه...

فضانورد مستقر در ایستگاه فضایی بین‌المللی در حال عکسبرداری از زمین

1398/08/27
آژانس فضایی اروپا (ESA) تصویری از لوکا پارمیتانو (Luca Parmitano) فضانورد خود در ایستگاه فضایی بین‌المللی را منتشر کرده که از فاصله ۴۰۰ کیلومتری زمین در حال عکسبرداری از کره خاکی ما است.

پربازدیدکننده ترین خبر

معرفی مرکز ترویج فضایی و موشکی ایالات متحده

مرکز فضایی و موشکی آمریکا (U.S. Space & Rocket Center) که در شهر هانتسویل (Huntsville) واقع در ایالت آلاباما (Alabama) قرار دارد، مکانی است که داستان مسابقه فضایی شوروی و آمریکا را با جزئیات کامل نمایش می‌دهد. این مرکز، از جاذبه‌های توریستی فضایی در ایالات متحده آمریکا است که در سال ۱۹۷۰ درست بعد از فرود سفینه آپولو ۱۲ (Apollo 12)، دومین مأموریت سرنشین‌دار ناسا به ماه افتتاح شد.