1398/09/06

رویداد راهکارهای پیاده‌سازی کشاورزی هوشمند

با توجه به توسعه روزافزون کاربردها و خدمات فناوری فضایی در حوزه‌های مختلف اقتصادی و اجتماعی و نظر به اهمیت این خدمات در حوزه کشاورزی دقیق، سازمان فضایی ایران و فروم اینترنت اشیا ایران رویداد «راهکارهای پیاده‌سازی کشاورزی هوشمند» را برگزار می‌نماید.
رویداد راهکارهای پیاده‌سازی کشاورزی هوشمند

شرایط خشکسالی و کم آبی در کشور، استفاده بهینه از منابع آبی جهت آبیاری گیاهان را بیش از پیش ضروری ساخته است. در حوزه آفات نیز معمولاً کشاورزان به صورت سنتی در پی یافتن نشانه‌­هایی از حضور آفاتی هستند که محصولات را تهدید می‌کنند. بنابراین استفاده از فناوری‌های جدید مانند اینترنت اشیا در حوزه کشاورزی، زمینه پیشرفت صنعت کشاورزی در ایران و استفاده بهینه از منابع موجود را فراهم می­‌نماید.

با توجه به توسعه روزافزون کاربردها و خدمات فناوری فضایی در حوزه‌های مختلف اقتصادی و اجتماعی و نظر به اهمیت این خدمات در حوزه کشاورزی دقیق، سازمان فضایی ایران و فروم اینترنت اشیا ایران رویداد «راهکارهای پیاده‌سازی کشاورزی هوشمند» را با حضور فعالین حوزه کشاورزی، مدیران ارشد شرکت‌های کشت و صنعت استان‌های مختلف، شرکت‌های خدمات‌دهنده در این حوزه و همچنین شرکت‌ها و استارت‌آپ‌های حوزه خدمات فناوری فضایی در پنجمین کنفرانس تخصصی اینترنت اشیا و طی هفته ایران دیجیتال برگزار می‌نماید؛ رویدادی که طی آن به بررسی و تبیین اهمیت موضوع از جنبه‌های مختلف پرداخته خواهد شد.

زمان: یکشنبه۱۰آذر۱۳۹۸، از ساعت ۸ الی ۱۲
مکان: مرکز مطالعات بهره‌وری سازمان مدیریت صنعتی
نشانی: تهران، خیابان شیخ بهایی جنوبی، شهرک والفجر، خیابان ایرانشناسی، خیابان نهم

جهت شرکت در این رویداد از اینجا ثبت‌نام کنید.

رویداد راهکارهای پیاده‌سازی کشاورزی هوشمند

خدمات و کاربردها | رویدادها |

نظر شما
اخبار مرتبط

رویداد «منظومه» افتتاح شد

1398/07/13
پیش رویداد چالش طراحی منظومه ماهواره‌ای با هدف استفاده از دانش فضایی با مأموریت فرصت‌سازی برای استفاده از این دانش در پاسخ به نیازهای روز کشور در حوزه پایش زمین، ناوبری و ارتباطات روز پنجشنبه...

افتتاح رویداد پارک‌های فضاپایه در پژوهشگاه فضایی ایران

1398/07/16
همزمان با پنجمین روز هفته جهانی فضا، مراسم آغازین رویداد تخصصی صنایع خلاق فرهنگی در حوزه پارک‌ها و گردشگاه‌های موضوعی فضاپایه افتتاح شد؛ طرحی که منجر به خلق ایده‌های نو در زمینه پارک‌های...

پربازدیدکننده ترین خبر

معرفی مرکز ترویج فضایی و موشکی ایالات متحده

مرکز فضایی و موشکی آمریکا (U.S. Space & Rocket Center) که در شهر هانتسویل (Huntsville) واقع در ایالت آلاباما (Alabama) قرار دارد، مکانی است که داستان مسابقه فضایی شوروی و آمریکا را با جزئیات کامل نمایش می‌دهد. این مرکز، از جاذبه‌های توریستی فضایی در ایالات متحده آمریکا است که در سال ۱۹۷۰ درست بعد از فرود سفینه آپولو ۱۲ (Apollo 12)، دومین مأموریت سرنشین‌دار ناسا به ماه افتتاح شد.