1398/09/03

چشم‌انداز زیبای نیمکره جنوبی سیاره مشتری

فضاپیمای جونو (Juno) ناسا تصویر زیبایی از چشم‌انداز نیمکره جنوبی سیاره غول‌پیکر مشتری (Jupiter) تهیه کرده است؛ جونو این تصویر را در زمان دور شدنش از مشتری به ثبت رسانده است.
چشم‌انداز زیبای نیمکره جنوبی سیاره مشتری

فضاپیمای جونو (Juno) ناسا تصویر زیبایی از چشم‌انداز نیمکره جنوبی سیاره غول‌پیکر مشتری (Jupiter) تهیه کرده است؛ جونو این تصویر را در زمان دور شدنش از مشتری به ثبت رسانده است.

جونو نام فضاپیمای روباتیک بدون سرنشین ناسا است که در اوت۲۰۱۱ به فضا پرتاب شد و در ژوئیه‌۲۰۱۶ در مدار قطبی سیاره مشتری قرار گرفت. گفتنی است سرعت جونو نسبت به مشتری در زمان ثبت این تصویر حدود ۱۳۷ هزار کیلومتر در ساعت بود.

سازمان ها | NASA

کاوش‌های فضایی | عکس و فیلم و اینفوگرافیک |

نظر شما
اخبار مرتبط

تصاویر ثبت شده توسط مدارگرد ناسا از سقوط بهمن در مریخ

1398/06/20
مدارگرد شناسایی مریخ (Mars Reconnaissance Orbiter به اختصار MRO) متعلق به سازمان ناسا (NASA) تصاویر فوق‌العاده‌ای از یک بهمن عظیم در حال سقوط از یک کوه در سیاره سرخ ثبت کرده است. در این...

تصویری جالب توجه از سطح یک سیاره سنگی فراخورشیدی

1398/07/17
آژانس فضایی آمریکا، ناسا (NASA)، در تصویر روز خود عکسی از سیاره‌ای سنگی به نام LHS 3844b را منتشر کرده که در سال ۲۰۱۸ توسط تلسکوپ فضایی تِس (TESS) کشف شده است.

تصویری از خورشید با ظاهری ترسناک!

1398/08/11
آژانس فضایی آمریکا، ناسا (NASA)، تصویری از خورشید با ظاهری خاص و ترسناک را منتشر کرده که در اکتبر سال ۲۰۱۴ توسط رصدخانه پویایی‌شناسی خورشید (SDO) به ثبت رسیده است.

تصویری زیبا از یک طوفان حلقوی بر فراز سیاره مشتری

1398/08/25
فضاپیمای جونو (Juno) ناسا در بیست و سومین پروازی که در نزدیکی سیاره مشتری (Jupiter) داشت، این تصویر شگفت‌انگیز را از یک طوفان حلقوی در جو این سیاره ثبت کرده است.

پربازدیدکننده ترین خبر

آماده‌سازی تلسکوپ هابل برای انجام اولین مأموریت خود در سال ۱۹۹۳

ناسا تصویری از آماده‌سازی تلسکوپ فضایی هابل (Hubble) برای انجام اولین مأموریت در فضا را منتشر کرد. در سال ۱۹۹۳ فضانوردانی که سوار بر فضاپیمای اِندِور (Endeavour) بودند، از بازوی روباتیک این فضاپیما برای دستیابی و گرفتن تلسکوپ هابل استفاده کردند تا این تلسکوپ را برای اولین مأموریت سرویس‌دهی خود آماده کنند.