1398/09/02

بالون‌های آلفابت از سال آینده میلادی ارتباط اینترنتی جنگل آمازون را برقرار می‌کنند

شرکت لون (Loon) که از زیرمجموعه‌های آلفابت (Alphabet) محسوب می‌شود، اعلام کرد از سال آینده میلادی ارتباط اینترنتی را برای بخش‌هایی از جنگل آمازون برقرار خواهد کرد.
بالون‌های آلفابت از سال آینده میلادی ارتباط اینترنتی جنگل آمازون را برقرار می‌کنند

شرکت لون (Loon) که از زیرمجموعه‌های آلفابت (Alphabet) محسوب می‌شود، اعلام کرد از سال آینده میلادی ارتباط اینترنتی را برای بخش‌هایی از جنگل آمازون برقرار خواهد کرد. این شرکت طی قراردادی تجاری با اپراتور IPT کشور پرو از ابتدای سال آینده برقراری اینترنت را برای بخش‌هایی از جنگل آمازون در این کشور آغاز می‌نماید. لون برای این کار از بالون‌های بلندپرواز استفاده می‌کند تا ارتباط اینترنت موبایلی را با همکاری اپراتور بین‌المللی تلفونیکا (Telefonica) برقرار سازد. تلفونیکا مالک بخشی از اپراتور زیرساختی موبایل IPT کشور پرو است. IPT تحت پروژه «اینترنت برای همه» قصد دارد ارتباط اینترنتی را برای مناطق دوردست آمریکای لاتین فراهم نماید.

در وبلاگ رسمی آلفابت آمده است با راه‌ندازی اولیه این پروژه، اینترنت برای حدود ۲۰۰ هزار نفر که در این قسمت‌های جنگل آمازون زندگی می‌کنند، برقرار خواهد شد. با این حساب، پرو اولین کشور آمریکای لاتین است که از بالون‌های بلندپرواز برای ایجاد ارتباط اینترنتی «پایدار و غیراضطراری» بهره می‌برد.

لون و تلفونیکا پیش از این نیز با یکدیگر همکاری کرده بودند. این دو شرکت اولین بار در سال ۲۰۱۴ برای آزمایش اولیه فناوری‌های لون وارد همکاری شدند. در سال ۲۰۱۷ و پس از سیل‌های سهمگین ال نینیو، لون و تلفونیکا ارتباط اینترنتی را برای بخش‌هایی از شمال پرو برقرار ساختند و چند ماه قبل هم اینترنت اضطراری را پس از زلزله شدید ۸ ریشتری پرو فراهم کردند.

همکاری لون و تلفونیکا سومین قرارداد تجاری لون محسوب می‌شود. آن‌ها پیش از این قراردادی تجاری با تلکام کنیا (Telkom Kenya) منعقد کرده بودند و سپس با شرکت کانادایی تلست (Telesat) قرارداد بستند. شرکت تلست از نرم‌افزار شبکه لون برای مدیریت ماهواره‌های مدار نزدیک زمین (LEO) استفاده می‌کند.

 
منبع: دیجیاتو
سازمان ها | Loon | Telefonica | IPT | Telesat | Alphabet | Telkom Kenya

مخابرات ماهواره‌ای | دیپلماسی فضایی |

نظر شما
اخبار مرتبط

۳۰ میلیارد دلار صرفه‌جویی سالانه در هزینه‌ها با راه‌اندازی اینترنت ماهواره‌ای

1398/06/26
اینترنت ماهواره‌ای صرفه‌جویی ده‌‌ها میلیارد دلاری را برای مصرف‌کنندگان در پی خواهد داشت. با تحلیل نرخ اینترنت در آمریکا به کاهش ۳۰ میلیارد دلاری هزینه‌های سالانه به واسطه این فناوری می‌رسیم.

شرکت هلندی و آغاز سرویس اینترنت اشیا ماهواره‌ای در مقیاس جهانی

1398/08/20
پس از پرتاب دو نانوماهواره نخست استارت‌آپ هلندی هایبر (Hiber) در اواخر سال 2018، اکنون این شرکت اعلام کرده است شبکه اینترنت اشیا مقرون به صرفه‌ای را برای مناطق دورافتاده و در حال توسعه آماده...

پربازدیدکننده ترین خبر

اسپیس‌ایکس اینترنت ماهواره‌ای خود را با بهره‌گیری از کشتی‌های مهار بوستر آزمایش می‌کند

شرکت اسپیس‌ایکس (SpaceX) برای آزمایش اینترنت ماهواره‌ای خود با نام استارلینک (Starlink) از کشتی‌های خودران کمک خواهد گرفت؛ کشتی‌هایی که از آن‌ها برای مهار بوستر حامل‌های فضایی این شرکت استفاده می‌شود. اسپیس‌ایکس برای این منظور از کمیسیون فدرال ارتباطات (FCC) آمریکا برای نصب ۱۰ ترمینال استارلینک روی کشتی‌ها درخواست مجوز کرده است. ایلان ماسک (Elon Musk)، بنیانگذار اسپیس‌ایکس، پیش‌تر موفق به دریافت تأییدیه FCC برای ساخت یک میلیون ترمینال جهت ایجاد اینترنت پرسرعت جهانی شده بود. این شرکت با ساخت یک میلیون ترمینال در زمین می‌تواند اینترنت پرسرعت را برای مردم تمام جهان ارائه کند. این ترمینال‌ها قادر به دریافت سیگنال از فضا و انتقال آن‌ها به کاربران روی زمین خواهند بود.