1398/09/03

آمریکا ۴ میلیارد دلار برای استفاده از سفینه سایوز به روسیه پرداخت کرده است

پاول مارتین (Paul Martin)، بازرس ارشد ناسا، در گزارش خود که به تازگی در سایت رسمی این سازمان منتشر شده، اعلام کرد آمریکا نزدیک به ۴ میلیارد دلار برای اعزام فضانوردان خود به ایستگاه فضایی بین‌المللی توسط فضاپیمای روسی سایوز (Soyuz) هزینه کرده است.
آمریکا ۴ میلیارد دلار برای استفاده از سفینه سایوز به روسیه پرداخت کرده است

پاول مارتین (Paul Martin)، بازرس ارشد ناسا، در گزارش خود که به تازگی در سایت رسمی این سازمان منتشر شده، اعلام کرد آمریکا نزدیک به ۴ میلیارد دلار برای اعزام فضانوردان خود به ایستگاه فضایی بین‌المللی توسط فضاپیمای روسی سایوز (Soyuz) هزینه کرده است.

مطابق این گزارش، آژانس فضایی آمریکا از ژوئیه‌۲۰۱۹ برای پرواز ۷۰ سرنشین توسط سایوز به ایستگاه فضایی بین‌المللی و بازگشت به زمین مبلغ ۳.۹ میلیارد دلار پرداخت کرده است. در ادامه این گزارش ذکر شده این کشور به احتمال فراوان از بهار سال ۲۰۲۰ می‌بایست تعداد فضانوردان حاضر در ایستگاه فضایی بین‌المللی را از ۳ نفر به ۱ نفر کاهش دهد؛ اقدامی که دلیل آن تأخیر در آماده‌سازی کپسول‌های فضایی شرکت‌های بوئینگ (Boeing) و اسپیس‌ایکس (SpaceX) و کاهش دفعات پرواز سایوز اعلام شده است. 

به گفته ناسا، طی ۲۰ سال که از قدمت ایستگاه فضایی بین‌المللی می‌گذرد، سفینه‌های روسی سایوز و شاتل فضایی (Space Shuttle) آمریکا ۸۵ پرواز انجام داده‌اند؛ همچنین طی این مدت ۲۳۹ فضانورد به ایستگاه فضایی بین‌المللی اعزام شده‌اند.

پیش از این اعلام شده بود که آمریکا تا آوریل ۲۰۲۰ به استفاده از سفینه روسی سایوز برای اعزام فضانوردان خود به ایستگاه فضایی و بازگشت انان به زمین ادامه خواهد داد تا در صورت تأخیر در پرتاب و پروازهای منظم سفینه‌های جدید آمریکایی، حضور فضانوردان در این مجتمع مداری ادامه داشته باشد.

منبع: اسپوتنیک
سازمان ها | NASA | Boeing | SpaceX
افراد | Paul Martin

فضانوردی و سرنشین‌دار | اقتصاد فضایی |

نظر شما
اخبار مرتبط

تداوم وابستگی ناسا به فضاپیمای سایوز روسیه

1398/08/20
وابستگی ناسا به روس‌ها به این زودی خاتمه پیدا نمی‌کند و فعلاً برای انتقال فضانوردان به فضا چاره‌ای جز تکیه بر فضاپیمای سایوز (Soyuz) نخواهد داشت.

پربازدیدکننده ترین خبر

آماده‌سازی تلسکوپ هابل برای انجام اولین مأموریت خود در سال ۱۹۹۳

ناسا تصویری از آماده‌سازی تلسکوپ فضایی هابل (Hubble) برای انجام اولین مأموریت در فضا را منتشر کرد. در سال ۱۹۹۳ فضانوردانی که سوار بر فضاپیمای اِندِور (Endeavour) بودند، از بازوی روباتیک این فضاپیما برای دستیابی و گرفتن تلسکوپ هابل استفاده کردند تا این تلسکوپ را برای اولین مأموریت سرویس‌دهی خود آماده کنند.