1398/08/29

آماده‌سازی مسافران برای گردشگری فضایی

شرکت ویرجین گلکتیک (Virgin Galactic)، برنامه جدیدی را برای آماده‌سازی داوطلبان سفر فضایی خود آغاز کرده است. این شرکت که در زمینه صنایع گردشگری فضایی فعالیت دارد، پروژه جدید خود موسوم به «برنامه آماده‌سازی فضانورد» را با همکاری شرکت آندر آرمور (Under Armour) آغاز کرده است.
آماده‌سازی مسافران برای گردشگری فضایی

شرکت ویرجین گلکتیک (Virgin Galactic)، برنامه جدیدی را برای آماده‌سازی داوطلبان سفر فضایی خود آغاز کرده است. این شرکت که در زمینه صنایع گردشگری فضایی فعالیت دارد، پروژه جدید خود موسوم به «برنامه آماده‌سازی فضانورد» را با همکاری شرکت آندر آرمور (Under Armour) آغاز کرده است. آندر آرمور در واقع شریک ویرجین گلکتیک در تأمین لباس‌های فضانوردان این برنامه است.

برنامه آماده‌سازی فضانورد، یک مرحله آماده‌سازی است که ویرجین گلکتیک طی آن مسافران خود را پیش از سفر با هواپیمای فضایی وی‌اس‌اس یونیتی (VSS Unity) آماده می‌کند. در این برنامه، راهنمایی‌ها و دستورالعمل‌هایی ارائه می‌شود که اعضای گروه ویرجین گلکتیک از جمله بث موسس (Beth Moses)، مربی ارشد فضانوردان و دیو مک‌کی (Dave Mackay)، خلبان ارشد، آن‌ها را فراهم کرده‌اند. موسس و مک‌کی در پرواز آزمایشی ویرجین گلکتیک حضور داشته‌اند؛ در نتیجه نه تنها می‌توانند راهنمایی‌هایی را بر اساس تجربه خود ارائه دهند، بلکه قادر هستند بینش‌های جدیدی را در مورد پرواز فضایی در اختیار علاقه‌مندان بگذارند.

آندر آرمور نیز قرار است لباس‌های مورد نیاز مسافران را برای سفر فضایی آن‌ها فراهم کند. این دو شرکت برنامه‌هایی را برای تغذیه مناسب و تناسب اندام فضانوردان ارائه می‌دهند تا گردشگران فضایی را برای ماجراجویی آماده نمایند. گروه پزشکی ویرجین گلکتیک نیز مشاوره‌های کاربردی را به هر مسافر ارائه می‌دهد. مسافران ویرجین گلکتیک، اجباری برای آمادگی جسمانی قوی که مورد نیاز فضانوردان ناسا است ندارند اما این شرکت تأکید کرده که باید حتما از سلامت و بنیه مسافران خود مطمئن باشد.  

تاکنون ۶۰۰ نفر برای سفر فضایی ویرجین گلکتیک اعلام آمادگی و ثبت نام کرده‌اند. طول پرواز هر مسافر ۹۰ دقیقه تخمین زده شده و بهای بلیط هر یک از آن‌ها ۲۵۰ هزار دلار است.

سازمان ها | Virgin Galactic | Under Armour | NASA
افراد | Beth Moses | Dave Mackay

فضانوردی و سرنشین‌دار | توریسم فضایی |

نظر شما
اخبار مرتبط

رونمایی از لباس‌های جدید ناسا و ویرجین گلکتیک

1398/07/28
نسل بعد لباس فضانوردی سازمان ناسا (NASA) موسوم به xEMU، بر اساس لباس فضانوردی سرنشینان ایستگاه فضایی بین‌المللی اما با انعطاف‌پذیری بالا و در سایزهای مختلف ساخته شده است. همچنین شرکت ویرجین...

ویرجین گلکتیک یک گام دیگر به اعزام توریست به فضا نزدیک شد

1398/08/04
شرکت ویرجین گلکتیک (Virgin Galactic) اخیراً اعلام کرده فضاپیمای خود موسوم به اسپیس‌شیپ‌ دو (SpaceShipTwo) آزمایش مهمی را با موفقیت پشت سر گذاشته است؛ امری که یک گام مهم برای شرکت مذکور به...

پربازدیدکننده ترین خبر

معرفی مرکز ترویج فضایی و موشکی ایالات متحده

مرکز فضایی و موشکی آمریکا (U.S. Space & Rocket Center) که در شهر هانتسویل (Huntsville) واقع در ایالت آلاباما (Alabama) قرار دارد، مکانی است که داستان مسابقه فضایی شوروی و آمریکا را با جزئیات کامل نمایش می‌دهد. این مرکز، از جاذبه‌های توریستی فضایی در ایالات متحده آمریکا است که در سال ۱۹۷۰ درست بعد از فرود سفینه آپولو ۱۲ (Apollo 12)، دومین مأموریت سرنشین‌دار ناسا به ماه افتتاح شد.