1398/08/25

چین پنج ماهواره سنجش‌ازدور را به فضا پرتاب کرد

​چین روز چهارشنبه ۲۲آبان ۵ ماهواره سنجش‌ازدور‌ را از مرکز پرتاب ماهواره تاییوآن (Taiyuan) در استان شانشی (Shanxi) به مدار زمین پرتاب کرد. پنج ماهواره با نام نینگشیا-۱ (Ningxia-1) توسط حامل فضایی لانگ مارچ ۶ (Long March 6) در ساعت ۶:۳۵ به وقت ساعت جهانی (UTC) به آسمان پرتاب شدند.
چین پنج ماهواره سنجش‌ازدور را به فضا پرتاب کرد

چین روز چهارشنبه ۲۲آبان ۵ ماهواره سنجش‌ازدور‌ را از مرکز پرتاب ماهواره تاییوآن (Taiyuan) در استان شانشی (Shanxi) به مدار زمین پرتاب کرد. این ماهواره‌ها با نام نینگشیا-۱ (Ningxia-1) توسط حامل فضایی لانگ مارچ ۶ (Long March 6) در ساعت ۶:۳۵ به وقت ساعت جهانی (UTC) به آسمان پرتاب شدند. 

ماهواره‌های مذکور بخشی از یک پروژه ماهواره‌ای تجاری است که توسط شرکت‌های دی‌اف‌اچ (.DFH Satellite Co) و آکادمی فناوری پروازهای فضایی شانگهای (Shanghai Academy of Spaceflight Technology به اختصار SAST) توسعه یافته‌اند. همچنین سرمایه‌گذاری این ماهواره‌ها که عمدتاً برای شناسایی‌های سنجش‌ازدور کاربرد خواهند داشت توسط شرکت نینگشیا جینگوی (.Ningxia Jingui Information Technology Co. Ltd) صورت پذیرفته است.

این پرتاب، سیصد و هجدهمین مأموریت برای حامل‌های سری لانگ مارچ محسوب می‌شود. حامل فضایی سه‌مرحله‌ای لانگ مارچ ۶ با طول ۲۹ متر، قطر ۳.۳۵ متر و وزن بیش از ۱۰۰ تن، ظرفیت حمل ۱۰۸۰ کیلوگرم را داراست. این حامل فضایی توسط شرکت SAST ساخته شده و اولین پرواز آن در سپتامبر۲۰۱۵ انجام گرفته است.

سنجش از دور |

نظر شما
اخبار مرتبط

نسل جدید فضاپیمای چین برای سفر به ماه در راه است

1398/07/22
چین در حال توسعه فضاپیمای نسل جدید خود جهت انتقال انسان به فضا است؛ فضاپیمایی که فضانوردان را به ماه و سایر مقاصد در فضای عمیق خواهد رساند. این فضاپیمای جدید که هنوز نامی برای آن انتخاب...

چین یک ماهواره با قابلیت فیلم‌برداری با دقت ۱ متر را به فضا پرتاب کرد

1398/08/22
ماهواره جیلین۱-ویدئو۰۹ (Jilin-1 Video-09) که قابلیت فیلم‌برداری اپتیکال با قدرت تفکیک بالا از مدار خورشید آهنگ را دارد توسط چین به فضا پرتاب شد. این ماهواره ششمین ماهواره منظومه ماهواره‌ای...

پرتاب ۴ ماهواره علمی دیگر توسط چین تا سال ۲۰۲۳

1398/08/13
چین قصد دارد تا سال ۲۰۲۳ چهار مأموریت ماهواره‌ای علمی جدید را عملیاتی کند؛ دانشمندان این کشور همچنین تحقیقاتی را پیرامون ۵ مأموریت دیگر انجام داده‌اند که طی ۱۰ سال آتی اجرایی خواهند شد.

چین قوی‌ترین سنجشگر تجاری نوری را به فضا پرتاب کرد

1398/08/15
شرکت علوم و فناوری‌های هوافضا چین (China Aerospace Science and Technology Corporation) چهار ماهواره را به فضا فرستاد. این پرتاب یکشنبه ۳ نوامبر (۱۲ آبان) ساعت ۶:۵۲ از پایگاه فضایی تای‌یوآن...

پربازدیدکننده ترین خبر

آماده‌سازی تلسکوپ هابل برای انجام اولین مأموریت خود در سال ۱۹۹۳

ناسا تصویری از آماده‌سازی تلسکوپ فضایی هابل (Hubble) برای انجام اولین مأموریت در فضا را منتشر کرد. در سال ۱۹۹۳ فضانوردانی که سوار بر فضاپیمای اِندِور (Endeavour) بودند، از بازوی روباتیک این فضاپیما برای دستیابی و گرفتن تلسکوپ هابل استفاده کردند تا این تلسکوپ را برای اولین مأموریت سرویس‌دهی خود آماده کنند.