1398/08/25

برقراری ارتباط ماهواره‌ای دریانوردی توسط شرکت‌های آذربایجانی

آذرکاسموس (Azercosmos) اپراتور ماهواره‌ای آذربایجانی و شرکت کاسپین‌ست (CaspianSat) که در زمینه خدمات مخابراتی دریایی فعالیت می‌کند، یک توافقنامه همکاری را برای برقراری ارتباطات ماهواره‌ای دریانوردی امضا کردند.
برقراری ارتباط ماهواره‌ای دریانوردی توسط شرکت‌های آذربایجانی

آذرکاسموس (Azercosmos) اپراتور ماهواره‌ای آذربایجانی و شرکت کاسپین‌ست (CaspianSat) که در زمینه خدمات مخابراتی دریایی فعالیت می‌کند، یک توافقنامه همکاری را برای برقراری ارتباطات ماهواره‌ای دریانوردی امضا کردند. بر اساس این قرارداد کاسپین‌ست با بهره‌گیری از ماهواره‌های آذراسپیس-۱ (Azerspace-1) و آذراسپیس-۲ (Azerspace-2) خدمات مخابراتی را به کشتی‌هایی که در دریای خزر، دریای سیاه، خلیج فارس، رود ولگا و بخش‌های شرقی دریای مدیترانه شناور باشند ارائه می‌کند. این خدمات شامل اینترنت، تماس تلفنی و پخش گسترده تلویزیونی می‌باشد. شرکت کاسپین‌ست از سال ۲۰۱۴ در زمینه ارائه خدمات مخابرات ماهواره‌ای به کشتی‌های دریای خزر فعال است.

آذراسپیس ۱ و ۲ به ترتیب در سال‌های ۲۰۱۳ و ۲۰۱۸ به مدار GEO ارسال شده‌اند. این دو ماهواره که هردو توسط شرکت‌های آمریکایی برای آذرکاسموس توسعه یافته‌اند تاکنون درآمد خوبی برای این کشور ایجاد کرده‌اند به طوری که بر اساس اخبار موجود آذراسپیس-۲ طی ۷ ماه اول فعالیت تجاری خود در حدود ۱۴.۱ میلیون دلار درآمدزایی کرده است.

منبع: spacewatch
سازمان ها | Azercosmos | CaspianSat

مخابرات ماهواره‌ای |

نظر شما
اخبار مرتبط

درآمد۱۴ میلیون دلاری ماهواره آذربایجان در ۷ ماه

1398/07/16
اپراتور ماهواره‌ای آذربایجانی آذرکاسموس (Azercosmos) اعلام کرد که جدیدترین ماهواره این شرکت طی ۷ ماه اول فعالیت تجاری خود در حدود ۱۴.۱ میلیون دلار درآمدزایی کرده است. ماهواره مخابراتی آذراسپیس-۲...

پربازدیدکننده ترین خبر

آماده‌سازی تلسکوپ هابل برای انجام اولین مأموریت خود در سال ۱۹۹۳

ناسا تصویری از آماده‌سازی تلسکوپ فضایی هابل (Hubble) برای انجام اولین مأموریت در فضا را منتشر کرد. در سال ۱۹۹۳ فضانوردانی که سوار بر فضاپیمای اِندِور (Endeavour) بودند، از بازوی روباتیک این فضاپیما برای دستیابی و گرفتن تلسکوپ هابل استفاده کردند تا این تلسکوپ را برای اولین مأموریت سرویس‌دهی خود آماده کنند.