1398/08/21

پشتیبانی مالی آژانس فضایی انگلستان از پرتاب ماهواره‌های کوچک

آژانس فضایی انگلستان (UK Space Agency) مبلغ ۷.۳۵ میلیون پوند به شرکت انگلیسی ویرجین اوربیت (Virgin Orbit UK Limited) که زیرمجموعه شرکت ویرجین اوربیت (Virgin Orbit) واقع در کالیفرنیای آمریکا است، اعطا خواهد کرد تا بتواند پرتاب افقی ماهواره‌های کوچک را در فرودگاه نیوکوئی کورنوال (Newquay Cornwall Airport)...
 پشتیبانی مالی آژانس فضایی انگلستان از پرتاب ماهواره‌های کوچک

آژانس فضایی انگلستان (UK Space Agency) مبلغ ۷.۳۵ میلیون پوند به شرکت انگلیسی ویرجین اوربیت (Virgin Orbit UK Limited) که زیرمجموعه شرکت ویرجین اوربیت (Virgin Orbit) واقع در کالیفرنیای آمریکا است، اعطا خواهد کرد تا بتواند پرتاب افقی ماهواره‌های کوچک را در فرودگاه نیوکوئی کورنوال (Newquay Cornwall Airport) این کشور انجام دهد.

این بودجه به توسعه تجهیزات پیشرفته پشتیبانی زمینی و انجام مأموریت‌ها کمک خواهد کرد. بودجه مذکور همچنین این شرکت را در انجام اولین پرتاب ماهواره از سایت اسپیس‌پورت کورنوال Spaceport Cornwall یاری خواهد نمود. ویرجین اوربیت قصد دارد ماهواره‌بر لانچروان (LauncherOne) خود را از فرودگاه نیوکوئی کورنوال با استفاده از یک جت بوئینگ ۷۴۷ (Boeing 747) به آسمان بفرستد. این کار با نصب لانچروان بر بال این هواپیما و استفاده از آن برای پرتاب ماهواره‌ها به فضا انجام می‌گیرد. لانچروان با طول ۲۱ متر قادر به حمل بارهای کوچک به اندازه یک قرص نان تا یک یخچال می‌باشد. گفتنی است فعالیت‌های مرتبط با پرتاب‌های این شرکت به جذب فرصت‌های جدید تجاری و سرمایه‌گذاری منتج خواهد شد.

کریس اسکیدمور (Chris Skidmore)٬ وزیر علوم انگلستان٬ دراین‌باره اظهار داشت: «ما می‌خواهیم انگلستان اولین کشوری در اروپا باشد که برای فعالیت‌های شرکت‌های ماهواره‌ای کوچک٬ مسیری روشن ترسیم می‌نماید. از این رو، در حال توسعه زیرساخت‌هایی هستیم تا شرایط را برای پرتاب فضاپیماها به منظور استقرار ماهواره‌ در فضا فراهم سازیم؛ قابلیتی کلیدی و مهم که انگلستان در حال حاضر فاقد آن است.»

 
منبع: spacedaily

ماهواره‌بر و پرتاب | اقتصاد فضایی |

نظر شما
اخبار مرتبط

ایرباس و ساخت منظومه ماهواره سنجشی بسیار دقیق برای بریتانیا

1398/06/25
شرکت ایرباس تعدادی ماهواره سنجش از دور مجهز به رادار روزنه مصنوعی (SAR) با دقت بسیار زیاد برای وزارت دفاع بریتانیا (UK MOD) توسعه می‌دهد. توافق توسعه این ماهواره‌ها بین ایرباس و آزمایشگاه...

آژانس فضایی انگلیس به دنبال فضانورد جدید

1398/07/13
آژانس فضایی انگلیس (UK Space Agency) شمارش معکوس برای انتخاب فضانورد بعدی این کشور در ایستگاه بین‌المللی فضایی را آغاز کرده است و متقاضیان در حال ارائه درخواست هستند.

پربازدیدکننده ترین خبر

معرفی مرکز ترویج فضایی و موشکی ایالات متحده

مرکز فضایی و موشکی آمریکا (U.S. Space & Rocket Center) که در شهر هانتسویل (Huntsville) واقع در ایالت آلاباما (Alabama) قرار دارد، مکانی است که داستان مسابقه فضایی شوروی و آمریکا را با جزئیات کامل نمایش می‌دهد. این مرکز، از جاذبه‌های توریستی فضایی در ایالات متحده آمریکا است که در سال ۱۹۷۰ درست بعد از فرود سفینه آپولو ۱۲ (Apollo 12)، دومین مأموریت سرنشین‌دار ناسا به ماه افتتاح شد.