1398/08/21

پشتیبانی مالی آژانس فضایی انگلستان از پرتاب ماهواره‌های کوچک

آژانس فضایی انگلستان (UK Space Agency) مبلغ ۷.۳۵ میلیون پوند به شرکت انگلیسی ویرجین اوربیت (Virgin Orbit UK Limited) که زیرمجموعه شرکت ویرجین اوربیت (Virgin Orbit) واقع در کالیفرنیای آمریکا است، اعطا خواهد کرد تا بتواند پرتاب افقی ماهواره‌های کوچک را در فرودگاه نیوکوئی کورنوال (Newquay Cornwall Airport)...
 پشتیبانی مالی آژانس فضایی انگلستان از پرتاب ماهواره‌های کوچک

آژانس فضایی انگلستان (UK Space Agency) مبلغ ۷.۳۵ میلیون پوند به شرکت انگلیسی ویرجین اوربیت (Virgin Orbit UK Limited) که زیرمجموعه شرکت ویرجین اوربیت (Virgin Orbit) واقع در کالیفرنیای آمریکا است، اعطا خواهد کرد تا بتواند پرتاب افقی ماهواره‌های کوچک را در فرودگاه نیوکوئی کورنوال (Newquay Cornwall Airport) این کشور انجام دهد.

این بودجه به توسعه تجهیزات پیشرفته پشتیبانی زمینی و انجام مأموریت‌ها کمک خواهد کرد. بودجه مذکور همچنین این شرکت را در انجام اولین پرتاب ماهواره از سایت اسپیس‌پورت کورنوال Spaceport Cornwall یاری خواهد نمود. ویرجین اوربیت قصد دارد ماهواره‌بر لانچروان (LauncherOne) خود را از فرودگاه نیوکوئی کورنوال با استفاده از یک جت بوئینگ ۷۴۷ (Boeing 747) به آسمان بفرستد. این کار با نصب لانچروان بر بال این هواپیما و استفاده از آن برای پرتاب ماهواره‌ها به فضا انجام می‌گیرد. لانچروان با طول ۲۱ متر قادر به حمل بارهای کوچک به اندازه یک قرص نان تا یک یخچال می‌باشد. گفتنی است فعالیت‌های مرتبط با پرتاب‌های این شرکت به جذب فرصت‌های جدید تجاری و سرمایه‌گذاری منتج خواهد شد.

کریس اسکیدمور (Chris Skidmore)٬ وزیر علوم انگلستان٬ دراین‌باره اظهار داشت: «ما می‌خواهیم انگلستان اولین کشوری در اروپا باشد که برای فعالیت‌های شرکت‌های ماهواره‌ای کوچک٬ مسیری روشن ترسیم می‌نماید. از این رو، در حال توسعه زیرساخت‌هایی هستیم تا شرایط را برای پرتاب فضاپیماها به منظور استقرار ماهواره‌ در فضا فراهم سازیم؛ قابلیتی کلیدی و مهم که انگلستان در حال حاضر فاقد آن است.»

 
منبع: spacedaily

ماهواره‌بر و پرتاب | اقتصاد فضایی |

نظر شما
اخبار مرتبط

ایرباس و ساخت منظومه ماهواره سنجشی بسیار دقیق برای بریتانیا

1398/06/25
شرکت ایرباس تعدادی ماهواره سنجش از دور مجهز به رادار روزنه مصنوعی (SAR) با دقت بسیار زیاد برای وزارت دفاع بریتانیا (UK MOD) توسعه می‌دهد. توافق توسعه این ماهواره‌ها بین ایرباس و آزمایشگاه...

آژانس فضایی انگلیس به دنبال فضانورد جدید

1398/07/13
آژانس فضایی انگلیس (UK Space Agency) شمارش معکوس برای انتخاب فضانورد بعدی این کشور در ایستگاه بین‌المللی فضایی را آغاز کرده است و متقاضیان در حال ارائه درخواست هستند.

پربازدیدکننده ترین خبر

تصاویر اتصال مریخ‌نورد جدید ناسا به حامل فضایی برای انجام مأموریت پرتاب

مریخ‌نورد استقامت (Perseverance) ناسا که قرار است به‌زودی به فضا پرتاب شود، به مرحله فوقانی حامل فضایی اطلس ۵ (Atlas V) متصل شد. این مریخ‌نورد که حین پرتاب توسط دماغه‌ مخروطی محافظت می‌شود، بین روزهای ۳۰‌ژوئیه (۹مرداد) تا ۱۵اوت (۲۵مرداد) از پایگاه نیروی هوایی کیپ کاناورال (Cape Canaveral) در ایالت فلوریدا به فضا پرتاب خواهد شد. استقامت که در آزمایشگاه پیشرانش جت (JPL) آژانس فضایی آمریکا توسعه یافته، قرار است یک سال مریخی (معادل ۶۸۷ روز زمینی) را در سیاره سرخ سپری کند.