1398/08/20

تصویری از آغاز مأموریت آپولو ۴ در نوامبر ۱۹۶۷

ناسا تصویر روز خود را به مناسبت آغاز مأموریت آپولو ۴ (Apollo 4) در ۹نوامبر۱۹۶۷، به این مأموریت اختصاص داده است. مأموریت مذکور آژانس فضایی آمریکا نخستین پرواز آزمایشی بدون سرنشین حامل فضایی ساترن ۵ (Saturn V) بود که از مرکز فضایی کندی (Kennedy Space Center) به فضا پرتاب شد.
تصویری از آغاز مأموریت آپولو ۴ در نوامبر ۱۹۶۷

ناسا تصویر روز خود را به مناسبت آغاز مأموریت آپولو-۴ (Apollo 4) در ۹نوامبر۱۹۶۷، به این مأموریت اختصاص داده است. مأموریت مذکور آژانس فضایی آمریکا نخستین پرواز آزمایشی بدون سرنشین حامل فضایی ساترن-۵ (Saturn V) بود که از مرکز فضایی کندی (Kennedy Space Center) به فضا پرتاب شد.

تصویری از آغاز مأموریت آپولو ۴ در نوامبر ۱۹۶۷

گفتنی است تمام اهداف این مأموریت از جمله آزمایش‌های مربوط به یکپارچگی ساختاری، سپر حرارتی و مرحله جداسازی محقق شدند. آپولو-۴ قسمتی از پروژه آپولوی ناسا برای آماده‌سازی فرود انسان بر سطح کره ماه بود.

سازمان ها | NASA | Kennedy space center

تاریخ و فرهنگ فضایی جهان | عکس و فیلم و اینفوگرافیک |

نظر شما
اخبار مرتبط

انتشار تصاویری از نمونه اولیه فضاپیمای استارشیپ

1398/07/02
الون ماسک (Elon Musk) رئیس شرکت اسپیس‌ایکس (SpaceX) تصاویری از نمونه اولیه فضاپیمای استارشیپ (Starship) را منتشر کرده است.

تصویر ثبت شده توسط فضانورد ناسا از رودخانه‌ای خونین!

1398/07/24
آژانس فضایی آمریکا، ناسا (NASA)، تصویری را منتشر کرده که دهانه‌های رودخانه‌ای در ماداگاسکار شمالی را نشان می‌دهد. این عکس توسط کریستینا کخ (Christina Koch) فضانورد این سازمان ثبت شده است....

تصویری از خورشید با ظاهری ترسناک!

1398/08/11
آژانس فضایی آمریکا، ناسا (NASA)، تصویری از خورشید با ظاهری خاص و ترسناک را منتشر کرده که در اکتبر سال ۲۰۱۴ توسط رصدخانه پویایی‌شناسی خورشید (SDO) به ثبت رسیده است.

عکس زیبای هابل از ادغام دو کهکشان

1398/08/14
تلسکوپ فضایی هابل (Hubble) با تصویربرداری از برخورد دو کهکشان بزرگ با یکدیگر که به دنبال این تصادم در یکدیگر ادغام شده‌اند، جلوه زیبای دیگری از دنیای آفرینش را به تصویر کشید.

پربازدیدکننده ترین خبر

تصاویر اتصال مریخ‌نورد جدید ناسا به حامل فضایی برای انجام مأموریت پرتاب

مریخ‌نورد استقامت (Perseverance) ناسا که قرار است به‌زودی به فضا پرتاب شود، به مرحله فوقانی حامل فضایی اطلس ۵ (Atlas V) متصل شد. این مریخ‌نورد که حین پرتاب توسط دماغه‌ مخروطی محافظت می‌شود، بین روزهای ۳۰‌ژوئیه (۹مرداد) تا ۱۵اوت (۲۵مرداد) از پایگاه نیروی هوایی کیپ کاناورال (Cape Canaveral) در ایالت فلوریدا به فضا پرتاب خواهد شد. استقامت که در آزمایشگاه پیشرانش جت (JPL) آژانس فضایی آمریکا توسعه یافته، قرار است یک سال مریخی (معادل ۶۸۷ روز زمینی) را در سیاره سرخ سپری کند.