1398/08/19

ساخت پایگاه‌های پرتاب شناور توسط اسپیس‌ایکس

ایلان ماسک (Elon Musk) رئیس شرکت اسپیس‌ایکس (SpaceX) از تصمیم خود برای ساخت پایگاه‌های پرتاب شناور در فاصله ۲۰ مایلی ساحل خبر داد؛ پایگاه‌هایی که برای فرستادن فضاپیمای استارشیپ (Starship) به ماه و مریخ استفاده خواهند شد.
ساخت پایگاه‌های پرتاب شناور توسط اسپیس‌ایکس

ایلان ماسک (Elon Musk) رئیس شرکت اسپیس‌ایکس (SpaceX) از تصمیم خود برای ساخت پایگاه‌های پرتاب شناور در فاصله ۲۰ مایلی ساحل خبر داد؛ پایگاه‌هایی که برای فرستادن فضاپیمای استارشیپ (Starship) به ماه و مریخ استفاده خواهند شد.

ماسک با انتشار توئیتی نوشت: «بیشتر پایگاه‌های فضایی احتمالاً باید در فاصله ۲۰ مایلی ساحل ساخته شوند؛ این کار برای حل مشکل صدای زیاد پرتاب به خصوص برای انجام پرتاب‌های مکرر صورت می‌گیرد.» 

ماسک این مطلب را طی پاسخ به یکی از دنبال‌کنندگان خود که در مورد میزان پیشرفت فناوری قابلیت استفاده مجدد برای سفرهای فضایی در هشت سال اخیر سؤال کرده بود، عنوان کرد. رئیس اسپیس‌ایکس در پاسخ به این سؤال، استارشیپ را کاملاً قابل استفاده مجدد و حامل فضایی فالکون (Falcon) این شرکت را حدود ۸۰ درصد قابل استفاده مجدد ذکر کرد.

طبق اعلام اسپیس‌ایکس قرار است از فضاپیمای ۱۸۰ فوتی استارشیپ برای حمل و نقل مسافر به مریخ و ماه و همچنین پرتاب ماهواره به مدار زمین استفاده شود. ماسک مدتی پیش اعلام کرد که تیم تحت مدیریت وی فضاپیمای استارشیپ را تا اوایل سال ۲۰۲۱ روی سطح ماه فرود می‌آورد و یک یا دو سال بعد از آن نیز انسان را با خود به سطح قمر زمین می‌رساند.

سازمان ها | SpaceX
افراد | Elon Musk

ایستگاه‌های زمینی |

نظر شما
اخبار مرتبط

انتشار تصاویری از نمونه اولیه فضاپیمای استارشیپ

1398/07/02
الون ماسک (Elon Musk) رئیس شرکت اسپیس‌ایکس (SpaceX) تصاویری از نمونه اولیه فضاپیمای استارشیپ (Starship) را منتشر کرده است.

مجهز شدن نمونه اولیه فضاپیمای استارشیپ به سه موتور رپتور

1398/07/06
نمونه اولیه فضاپیمای استارشیپ ام‌کا۱ (Starship Mk1) متعلق به شرکت اسپیس‌ایکس (SpaceX) برای نخستین بار به سه موتور رپتور (Raptor) مجهز شد. نصب این موتورهای غول‌آسا موفقیت مهمی برای این شرکت...

آزمایش سامانه لغو پرتاب کپسول استارلاینر

1398/08/14
شرکت بوئینگ (Boeing) یک آزمایش ایمنی کپسول سرنشین‌دار خود موسوم به استارلاینر سی‌اس‌تی-۱۰۰ (CST-100 Starliner) را به انجام رساند.

پربازدیدکننده ترین خبر

اسپیس‌ایکس اینترنت ماهواره‌ای خود را با بهره‌گیری از کشتی‌های مهار بوستر آزمایش می‌کند

شرکت اسپیس‌ایکس (SpaceX) برای آزمایش اینترنت ماهواره‌ای خود با نام استارلینک (Starlink) از کشتی‌های خودران کمک خواهد گرفت؛ کشتی‌هایی که از آن‌ها برای مهار بوستر حامل‌های فضایی این شرکت استفاده می‌شود. اسپیس‌ایکس برای این منظور از کمیسیون فدرال ارتباطات (FCC) آمریکا برای نصب ۱۰ ترمینال استارلینک روی کشتی‌ها درخواست مجوز کرده است. ایلان ماسک (Elon Musk)، بنیانگذار اسپیس‌ایکس، پیش‌تر موفق به دریافت تأییدیه FCC برای ساخت یک میلیون ترمینال جهت ایجاد اینترنت پرسرعت جهانی شده بود. این شرکت با ساخت یک میلیون ترمینال در زمین می‌تواند اینترنت پرسرعت را برای مردم تمام جهان ارائه کند. این ترمینال‌ها قادر به دریافت سیگنال از فضا و انتقال آن‌ها به کاربران روی زمین خواهند بود.