1398/08/18

نیروی هوایی آمریکا به دنبال تولید برق خورشیدی در فضا و انتقال آن به زمین

آزمایشگاه تحقیقاتی نیروی هوایی ایالات‌متحده (Air Force Research Laboratory به‌اختصار AFRL) در حال توسعه فناوری انتقال انرژی از آرایه‌های خورشیدی پربازده قرار گرفته در فضا به زمین با استفاده از امواج رادیویی است.
نیروی هوایی آمریکا به دنبال تولید برق خورشیدی در فضا و انتقال آن به زمین

آزمایشگاه تحقیقاتی نیروی هوایی ایالات‌متحده (Air Force Research Laboratory به‌اختصار AFRL) در حال توسعه فناوری انتقال انرژی از آرایه‌های خورشیدی پربازده قرار گرفته در فضا به زمین است؛ فرایندی که شامل جمع‌آوری انرژی خورشید، تبدیل آن به فرکانس رادیویی و سپس انتقال آن به زمین است. انرژی موضوعی راهبردی برای ایالات‌ متحده است و به همین دلیل وزارت دفاع آمریکا (U.S. Department of Defense) به دنبال راه‌هایی مطمئن برای تأمین انرژی در هر نقطه دلخواه است.

یکی از پروژه‌های در حال انجام برای این منظور پروژه تحقیقاتی و نمونه افزایش انرژی خورشیدی فضایی (Space Solar Power Incremental Demonstrations and Research به‌اختصار SSPIDR) است. هدف از این طرح تأمین انرژی برق مستمر و پایدار برای نیروهای نظامی اعزامی در مناطق مورد نیاز، عنوان شده است. شرکت نورثروپ گرومن (Northrop Grumman) قرار است طی قراردادی به ارزش بیش از ۱۰۰ میلیون دلار، آزمایشگاه تحقیقات نیروی هوایی را در اجرای این پروژه یاری کند.

اریک فلت (Eric Felt) سرهنگ نیروی هوایی ایالات متحده و مدیر ارشد حامل‌های فضایی آزمایشگاه تحقیقات نیروی هوایی در این باره می‌گوید: «برای اطمینان از حصول موفقیت در مأموریت‌های وزارت دفاع، نیازمند این هستیم که انرژی لازم را در مکان و زمان مورد نیاز داشته باشیم.»

فناوری‌های نوین | خدمات و کاربردها |

نظر شما
اخبار مرتبط

طرحی مفهومی برای تأمین طولانی مدت برق کاوشگرهای سطح زهره با انرژی خورشیدی

1398/07/10
پژوهشگران آزمایشگاه پیشرانش جت (Jet Propulsion Laboratory) طرحی مفهومی برای تأمین طولانی مدت برق کاوشگرهایی که روی سطح سیاره زهره فعالیت می‌کنند با استفاده از انرژی خورشیدی به سازمان ناسا...

پربازدیدکننده ترین خبر

یک سیارک خطرناک به بزرگی دو برابر برج ایفل از کنار زمین عبور خواهد کرد

ناسا اعلام کرد یک سیارک خطرناک که بزرگی آن به دو برابر برج ایفل می‌رسد، در حال نزدیک شدن به زمین است و با سرعت زیادی از کنار سیاره زمین عبور خواهد کرد.