1398/08/18

ثبت اولین ویدئوی هایپرلپس از خورشیدگرفتگی از لبه فضا

در ۲۱ اوت سال ۲۰۱۷ یک خورشیدگرفتگی کامل اتفاق افتاد که توسط رسانه‌ها «کسوف آمریکایی بزرگ» لقب گرفت. طی این رویداد دو مهندس به نام‌های الکس بیکر (Alex Baker) و کریس رز (Christ Rose) از دانشگاه شفیلد (The University of Sheffield) به منظور ضبط ویدئویی از این رویداد از بهترین زاویه، شش دوربین با دقت نانومتر...
ثبت اولین ویدئوی هایپرلپس از خورشیدگرفتگی از لبه فضا

در ۲۱ اوت سال ۲۰۱۷ یک خورشیدگرفتگی کامل اتفاق افتاد که توسط رسانه‌ها «کسوف بزرگ آمریکا» لقب گرفت. این پدیده در قاره آمریکای شمالی و به طور ویژه در ایالات متحده آمریکا قابل مشاهده بود. مسیر خورشید گرفتگی به طور کامل در خاک آمریکا بود به طوری که از جزایر هاوایی در اقیانوس آرام شروع شده و پس از ۳ ساعت و ۱۳ دقیقه در سواحل شرقی این کشور به پایان رسید.

طی این رویداد دو مهندس به نام‌های الکس بیکر (Alex Baker) و کریس رز (Christ Rose) از دانشگاه شفیلد (The University of Sheffield) به منظور ضبط ویدئویی از این کسوف از بهترین زاویه، شش دوربین با دقت نانومتر را به بالونی پر شده از گاز هلیوم متصل کرده و آن را به ارتفاع ۱۶۵۰۰۰ فوتی (۵۰ کیلومتری) سطح زمین فرستادند. 

این دو مهندس موفق به ثبت تصاویری با زاویه ۳۶۰ درجه از خورشیدگرفتگی مذکور شدند. مدت زمان فیلمبرداری از لحظه پرتاب بالون تا پایان کار سه ساعت بود. بیکر و رز با چسباندن فیلم‌های ضبط شده موفق به تهیه اولین ویدئوی هایپرلپس (hyperlapse) از خورشیدگرفتگی از لبه فضا شدند.

سازمان ها | The University of Sheffield
افراد | Alex Baker | Christ Rose

عکس و فیلم و اینفوگرافیک | رویدادها |

نظر شما
اخبار مرتبط

دو فضانورد زن ناسا نخستین راهپیمایی فضایی تمام زنانه را انجام دادند+فیلم

1398/07/28
دو فضانورد زن سازمان ناسا (NASA) نخستین راهپیمایی فضایی تمام زنانه تاریخ را انجام دادند. کریستینا کخ (Christina Koch) و جسیکا میر (Jessica Meir) روز جمعه ۱۸ اکتبر (۲۶ مهر) به منظور تعویض...

تصویری از یک اَبَرخوشه کهکشانی در حال شکل‌گیری

1398/08/06
اخترشناسان با استفاده از داده‌های تلسکوپ پرتو ایکس چاندرا (Chandra X-ray Observatory) و سایر تلسکوپ‌ها تصویر کاملی از برخورد نادر بین چهار خوشه کهکشانی را تهیه کرده‌اند.

تصویری از خورشید با ظاهری ترسناک!

1398/08/11
آژانس فضایی آمریکا، ناسا (NASA)، تصویری از خورشید با ظاهری خاص و ترسناک را منتشر کرده که در اکتبر سال ۲۰۱۴ توسط رصدخانه پویایی‌شناسی خورشید (SDO) به ثبت رسیده است.

آزادسازی کپسول باری ژاپنی از ایستگاه فضایی بین‌المللی+فیلم

1398/08/12
کپسول باری ژاپنی HTV-8 که مدتی پیش توسط حامل فضایی H-IIB جهت ارسال محموله‌ای به ایستگاه فضایی بین‌المللی به فضا پرتاب شده بود، به منظور بازگشت به زمین از این ایستگاه جدا شد.

پربازدیدکننده ترین خبر

معرفی مرکز ترویج فضایی و موشکی ایالات متحده

مرکز فضایی و موشکی آمریکا (U.S. Space & Rocket Center) که در شهر هانتسویل (Huntsville) واقع در ایالت آلاباما (Alabama) قرار دارد، مکانی است که داستان مسابقه فضایی شوروی و آمریکا را با جزئیات کامل نمایش می‌دهد. این مرکز، از جاذبه‌های توریستی فضایی در ایالات متحده آمریکا است که در سال ۱۹۷۰ درست بعد از فرود سفینه آپولو ۱۲ (Apollo 12)، دومین مأموریت سرنشین‌دار ناسا به ماه افتتاح شد.