1398/08/14

یوتلست در صدد تعدیل کارکنان و توقف استخدام

با کاهش درآمد و مشکلاتی که برای ماهواره اخیرا پرتاب‌شده شرکت مخابرات ماهواره‌ای یوتلست (Eutelsat) به وجود آمده است، این شرکت قصد دارد حدودا ۱۰۰ نفر از ۱۰۰۰ نفر پرسنل خود را تعدیل نموده، پرداخت حقوق‌ها را به تعویق انداخته و فعلا تا زمان بازگشت به سوددهی، استخدام کارکنان جدید را متوقف کند. ساندرین تران...
یوتلست در صدد تعدیل کارکنان و توقف استخدام

با کاهش درآمد و مشکلاتی که برای ماهوارۀ اخیراً پرتاب‌شدۀ شرکت مخابرات ماهواره‌ای یوتلست (Eutelsat) به وجود آمده است، این شرکت قصد دارد حدود ۱۰۰ نفر از ۱۰۰۰ نفر پرسنل خود را تعدیل کند. این شرکت پرداخت حقوق‌ها را به تعویق انداخته و فعلا تا زمان بازگشت به سوددهی، استخدام کارکنان جدید را متوقف کرده است.

ساندرین تران (Sandrine Téran) مدیر مالی یوتلست امیدوار است این برنامه با عنوان لیپ-۲ (LEAP-2) تا پایان سال مالی ۲۰۲۲ منجر به صرفه‌جویی ۲۰ الی ۲۵ میلیون دلاری برای این شرکت شود.

شرکت فرانسوی یوتلست که از سال ۲۰۱۶ بودجه مصرفی خود را از ۵۰۰ میلیون یورو به ۴۰۰ میلیون یورو کاهش داده است، در حین سرمایه‌گذاری بر مخابرات پهن‌باند، سعی در یافتن روش‌های جدید صرفه‌جویی اقتصادی دارد. تران در این باره می‌گوید: «برنامه لیپ-۲ شامل اقدامات مختلفی است. تعدیل حدود ۱۰۰ نفر از پرسنل خارج از فرانسه، توقف استخدام و اقدامات ریاضتی در یک دورۀ سه ساله در داخل فرانسه از مفاد این برنامه است.»

یوتلست همچنین ۳۲ میلیون یورو از هزینه‌های اجرایی خود را طی سه سال گذشته و در قالب برنامۀ لیپ-۱ کاهش داده بود که از هدف ۳۰ میلیون دلاری این برنامه ۲ میلیون دلار نیز بیشتر بود. به گفتۀ مدیر مالی این شرکت هدف برنامۀ لیپ-۲ ایجاد فرصتی برای تجدید نظر در سرمایه‌گذاری‌های یوتلست است.

یوتلست پیش‌بینی می‌کند که در سال مالی جاری خود که از ۱ جولای شروع شده است، بین ۱.۲۸ تا ۱.۳۲ میلیارد یورو درآمد کسب کند. هرچند این هدف‌گذاری با فرض فعالیت ماهواره یوتلست ۵ وست بی (Eutelsat 5 West B) انجام شده که فعلا به دلیل مشکلاتی در آرایۀ خورشیدی متوقف شده است.

این ماهواره که در روز ۹ اکتبر به فضا پرتاب شده بود، دو هفته پس از پرتاب دچار مشکل شد. ساندرین تران می‌گوید این ماهواره به مبلغ ۱۷۳ میلیون دلار بیمه شده است و تحقیقاتی برای تشخیص امکان ادامه فعالیت آن آغاز شده است. یوتلست ۵ وست بی علاوه بر ایفای نقش جایگزین ماهوارۀ یوتلست 5 وست ای که در سال گذشته ۳۰ میلیون دلار درآمد کسب کرد، میزبان یک محموله متعلق به سازمان سامانه‌های ناوبری ماهواره‌ای جهانی اروپا (European Global Navigation Satellite Systems Agency) نیز می‌باشد که قرار بود سالانه ۷ میلیون و مجموعا ۱۰۲ میلیون یورو درآمد نصیب این شرکت بکند.

شرکت یوتلست در ماه‌های جولای، آگوست و سپتامبر امسال ۳۱۷.۶ میلیون یورو درآمد کسب کرده که ۵.۲ درصد نسبت به مدت مشابه در سال گذشته کاهش داشته است. طبق گزارشات منتشرشده توسط این شرکت، بخش مهمی از این ضرر مربوط به کاهش ۱.۷ درصدی درآمد یوتلست از پخش گسترده می‌باشد که ۶۲% درآمد کلی این شرکت از همین خدمت به‌دست می‌آید. از لحاظ جغرافیایی ضرر پخش گسترده یوتلست به کاهش مشتریان آفریقایی و روس این شرکت مربوط می‌شود.

منبع: Spacenews

مخابرات ماهواره‌ای | اقتصاد فضایی |

نظر شما
اخبار مرتبط

درآمد۱۴ میلیون دلاری ماهواره آذربایجان در ۷ ماه

1398/07/16
اپراتور ماهواره‌ای آذربایجانی آذرکاسموس (Azercosmos) اعلام کرد که جدیدترین ماهواره این شرکت طی ۷ ماه اول فعالیت تجاری خود در حدود ۱۴.۱ میلیون دلار درآمدزایی کرده است. ماهواره مخابراتی آذراسپیس-۲...

پربازدیدکننده ترین خبر

آمریکا پس از ۱۰ سال موفق شد فضانوردان خود را از خاک این کشور به فضا اعزام کند+فیلم

آمریکا پس از حدود ۱۰ سال سرانجام توانست فضانوردانش را از خاک این کشور به فضا بفرستد. طی این مأموریت موسوم به دمو-۲ (Demo-2)، رابرت بنکن (Robert Behnken) و داگلاس هارلی (Douglas Hurley)، دو فضانورد ناسا، ​روز شنبه ۳۰مه (۱۰خرداد) ساعت ۱۵:۲۲ به‌وقت محلی (۲۳:۵۲ به‌وقت تهران) توسط کپسول کرو دراگون (Crew Dragon) شرکت اسپیس‌ایکس (SpaceX) سوار بر حامل فضایی فالکون-۹ (Falcon-9) به فضا اعزام شدند. با موفقیت در این مأموریت، ایالات متحده که طی حدود ۱۰ سال از زمان بازنشستگی شاتل‌های فضایی در ارسال فضانوردان خود به فضا ناتوان بود و فضانوردان خود را توسط فضاپیماهای روسی به فضا اعزام می‌کرد، بار دیگر به رقابت فضایی با روسیه بازگشت؛ رقابتی که برنده آن با گذر زمان مشخص می‌شود.