1398/08/13

انتشار تصاویر ماهواره‌ای از آتش‌سوزی‌های گسترده اخیر در کالیفرنیای آمریکا

شرکت ماکسار (Maxar Technologies) تصاویر ماهواره‌ای از آتش‌سوزی اخیر کالیفرنیا منتشر کرده که وسعت آن را به خوبی نشان می‌دهد؛ تصاویری که در روزهای ۲۷ و ۳۰ اکتبر به ثبت رسیده‌اند.
انتشار تصاویر ماهواره‌ای از آتش‌سوزی‌های گسترده اخیر در کالیفرنیای آمریکا

شرکت ماکسار (Maxar Technologies) تصاویر ماهواره‌ای از آتش‌سوزی اخیر کالیفرنیا منتشر کرده که وسعت آن را به خوبی نشان می‌دهد؛ تصاویری که در روزهای ۲۷ و ۳۰ اکتبر به ثبت رسیده‌اند.

انتشار تصاویر ماهواره‌ای از آتش‌سوزی‌های گسترده اخیر در کالیفرنیای آمریکا

در زیر تصویر مادون قرمزی را مشاهده می‌کنید که در آن خطوط آتش در نزدیکی شهر هلدزبورگ (Healdsburg) در کالیفرنیا دیده می‌شود. 

انتشار تصاویر ماهواره‌ای از آتش‌سوزی‌های گسترده اخیر در کالیفرنیای آمریکا

آتش‌سوزی این ایالت از حدود ۱۰ روز پیش آغاز شده و طی آن، بیش از ۲۰۰ هزار خانوار دستور تخلیه منازل خود را گرفته و همزمان حدود سه میلیون نفر در تاریکی به سر برده و دچار قطعی برق شدند. این آتش‌سوزی در شمال کالیفرنیا پس از چند روز همچنان ادامه دارد و در غرب شهر لس‌آنجلس نیز آتش‌سوزی جدیدی رخ داده است.

شرکت‌های برق می‌گویند اتصال و آسیب در کابل‌های فشار قوی علت ‌شکل‌گیری آتش‌سوزی‌های جدید می‌شود و به همین علت باید در مواقع بحرانی جریان برق را در آنها متوقف کرد. گفتنی است مدتی پیش در منطقه سونوما (Sonoma) در شمال کالیفرنیا، تنها دقایقی بعد از اتصالی در یک دکل برق، آتش‌ به کمک وزش بادهای شدید به سرعت زبانه کشید و گسترش یافت.

سازمان ها | Maxar Technologies

سنجش از دور | عکس و فیلم و اینفوگرافیک |

نظر شما
اخبار مرتبط

خشک شدن دریاچه بختگان با استناد به آخرین تصاویر ماهواره‌ای

1398/06/04
پایش ماهواره‌ای دریاچه های مهارلو، طشک و بختگان در حال حاضر با استفاده از تصاویر ماهواره‌ای و با کمک فناوری سنجش از دور در فواصل منظم انجام و سطوح آبی آن‌ها استخراج شده است.

انتشار تصویر ماهواره‌ای از طوفان هاگیبیس ژاپن

1398/07/23
ماهواره Suomi NPP متعلق به سازمان‌های ناسا (NASA) و اداره ملی اقیانوسی و جوی آمریکا (NOAA) تصویری از طوفان اخیر ژاپن موسوم به هاگیبیس (Hagibis) را به ثبت رسانده که مانند چشمی پر شده از ابر...

انتشار تصاویر ماهواره‌ای از محل اختفا و مرگ رهبر داعش

1398/08/07
شرکت ماکسار (Maxar Technologies) تصاویر ماهواره‌ای از محل کشته شدن ابوبکر البغدادی (Abu Bakr al-Baghdadi) رهبر گروه داعش منتشر کرده است. در این تصاویر که از فواصل ۱۰۰۰ فوتی و ۱۰۰ فوتی به...

پربازدیدکننده ترین خبر

اروپا نگران عقب افتادن از چین و آمریکا در صنعت فضایی

اروپا قصد دارد با تسریع برنامه‌های فضایی خود در مسابقه‌ای که امروزه میان آژانس‌های فضایی و شرکت‌های پیشگام در این عرصه مشاهده می‌شود، با سرعت بیشتری پیش‌ رود. در همین راستا تیری برتون (Thierry Breton)، رئیس بخش فضایی اتحادیه اروپا، اعلام کرده این قاره با توجه به پیشرفت‌های سریع شرکت‌های خصوصی مانند اسپیس‌ایکس (SpaceX) و همچنین موفقیت‌های چین در حوزه فضا، به پیشبرد برنامه‌های خود شتاب بیشتری خواهد بخشید.