1398/08/13

اختتامیه چهارمین جشنواره کشوری «رؤیای کهکشانی من»

اختتامیه چهارمین جشنواره کشوری «رؤیای کهکشانی من» با همکاری انجمن نجوم آیاز تبریز و پژوهشکده رانشگرهای فضایی پژوهشگاه فضایی ایران در سالن شمس نمایشگاه بین‌المللی تبریز و همزمان با هفتمین نمایشگاه نوآوری و فناوری ربع رشیدی برگزار می‌شود.
اختتامیه چهارمین جشنواره کشوری «رؤیای کهکشانی من»

اختتامیه چهارمین جشنواره کشوری «رؤیای کهکشانی من» با همکاری انجمن نجوم آیاز تبریز و پژوهشکده رانشگرهای فضایی پژوهشگاه فضایی ایران در سالن شمس نمایشگاه بین‌المللی تبریز و همزمان با هفتمین نمایشگاه نوآوری و فناوری ربع رشیدی برگزار می‌شود.

این جشنواره با هدف آشنایی مردم با اهمیت نجوم، فضا، نقش یافته‌های این حوزه در بهبود زندگی بشر، زیبایی‌های چشم نواز آسمان شب و پرورش نیروی تخیل و به مناسبت هفته جهانی فضا از سال ۹۵ در حال برگزاری است. 

مریم فخیمی، دبیر این جشنواره، گفت: «در چهارمین دوره این جشنواره کارگاه، داستان‌نویسی علمی‌تخیلی در تهران، کارگاه‌های نقاشی، دانش هوافضا و داستان‌نویسی علمی‌تخیلی در تبریز برگزار شد و بخش رقابت جشنواره به نقاشی اختصاص داشت.» وی افزود: «فراخوان جشنواره در ۱۴ مرداد اعلام و تا ۲۰ مهر، ۱۵۰ اثر نقاشی با موضوعات نجوم و فضا از سراسر کشور برای بخش رقابتی جشنواره توسط دبیرخانه دریافت شد.»

دبیر جشنواره درباره داوری آثار نقاشی گفت: «داوری آثار نقاشی توسط دکتر فرنوش شمیلی، دکتر ابوالفضل عبدالهی‌فرد و دکتر طاسین کریمی عواطفی در دانشگاه هنر اسلامی تبریز انجام و آثار برتر مشخص و در وبگاه آیاز منتشر شد.

فخیمی درباره اختتامیه جشنواره گفت: «اختتامیه این جشنواره روز سه‌شنبه، ۱۴ آبان از ساعت ۱۵:۳۰ تا ۱۹ در سالن همایش شمس تبریزی نمایشگاه بین‌المللی تبریز و با همکاری پژوهشکده رانشگرهای فضایی برگزار و هدایای برندگان و آثار راه‌یافته به نمایشگاه نقاشی در این برنامه اهدا خواهد شد.»

گفتنی است جشنواره «رؤیای کهکشانی من» طی هفتمین نمایشگاه نوآوری‌ها و فناوری‌های ربع رشیدی که از ۱۳ تا ۱۷ آبان در سالن پروین اعتصامی نمایشگاه بین‌المللی تبریز برپا است، نمایشگاه نقاشی آثار برتر، کارگاه‌های دانش فضایی، داستان‌نویسی علمی‌تخیلی و نقاشی کودک را برگزار خواهد کرد.

داخلی | رویدادها |

نظر شما
اخبار مرتبط

برگزاری رویداد مسابقه‌محور «چالش طراحی منظومه ماهواره‌ای»

1398/06/14
رویداد مسابقه‌محور «چالش طراحی منظومه ماهواره‌ای» با حضور اساتید و کارشناسان حوزه‌ی فضایی و با حمایت سازمان فضایی و پژوهشگاه فضایی ایران در مهر ماه سال جاری برگزار می‌شود.

برگزاری همایش «فناوری فضایی و نقش مؤثر آن در عصر پیش رو»

1398/08/11
همایش «فناوری فضایی و نقش مؤثر آن در عصر پیش رو» به همت پژوهشکده رانشگرهای فضایی پژوهشگاه فضایی، ۱۴ آبان همزمان با هفتمین نمایشگاه رَبع رشیدی تبریز برگزار می‌شود.

برگزاری ویژه برنامه روز جهانی ماده تاریک در اصفهان

1398/08/12
سروش شاکری عضو هیئت علمی فیزیک دانشگاه صنعتی اصفهان در ویژه برنامه روز جهانی «ماده تاریک» که به همت مرکز آموزش نجوم ادیب اصفهان برگزار شده بود، اظهار کرد: «ماده تاریک، نوعی از ماده است که...

پربازدیدکننده ترین خبر

مأموریت ناسا برای بررسی یک سیارک غنی از فلزات گرانبها

ناسا تصمیم دارد برای اکتشاف یک سیارک غنی از فلزات به‌نام پسوخه ۱۶ (16 Psyche) کاوشگری بسازد و به این سیارک ارسال کند. آژانس یادشده برای این پروژه ۱۱۷ میلیون دلاری، در حال توسعه یک فضاپیما و یک کاوشگر است تا در اوت۲۰۲۲ سوار بر حامل فضایی فالکون هوی (Falcon Heavy) شرکت اسپیس‌ایکس (SpaceX) به فضا پرتاب شوند. این مأموریت اطلاعاتی درباره ترکیبات و توپوگرافی سنگ‌های فلزات فراهم خواهد کرد‌. به‌گفته مقامات ناسا طیف‌سنج‌های فضاپیما، نوترون‌ها و اشعه‌های گامای روی سطح سیارک را بررسی می‌کنند تا عناصر تشکیل‌دهنده سیارک مورد شناسایی قرار گیرند.