1398/08/12

آزادسازی کپسول باری ژاپنی از ایستگاه فضایی بین‌المللی+فیلم

کپسول باری ژاپنی HTV-8 که مدتی پیش توسط حامل فضایی H-IIB جهت ارسال محموله‌ای به ایستگاه فضایی بین‌المللی به فضا پرتاب شده بود، به منظور بازگشت به زمین از این ایستگاه جدا شد.
آزادسازی کپسول باری ژاپنی از ایستگاه فضایی بین‌المللی+فیلم

کپسول باری ژاپنی HTV-8 که مدتی پیش توسط حامل فضایی H-IIB جهت انتقال محموله‌ای به ایستگاه فضایی بین‌المللی (ISS) به فضا پرتاب شده بود، به منظور بازگشت به زمین از این ایستگاه جدا شد. این کپسول رباتیکی روز جمعه ۱ نوامبر ساعت ۱:۲۱ به وقت منطقه زمانی شرقی (ET) از ایستگاه فضایی آزاد شده و ۲۶۱ مایل بر فراز اقیانوس آرام در غرب ساحل کالیفرنیا پرواز کرد.

این کپسول ژاپنی به مدت ۳۴ روز به ایستگاه فضایی بین‌المللی متصل بود. گفتنی است کریستینا کخ (Christina Koch) فضانورد مستقر در ایستگاه مذکور در زمان رهاسازی HTV-8، بازویی را که کپسول به آن متصل بود کنترل می‌کرد.


افراد | Christina Koch

فضانوردی و سرنشین‌دار | عکس و فیلم و اینفوگرافیک |

نظر شما
اخبار مرتبط

رئیس ناسا: کپسول سرنشین‌دار دراگون اوایل سال ۲۰۲۰ آماده پرتاب می‌شود

1398/07/21
جیم برایدنستاین (Jim Bridenstine) رئیس سازمان ناسا (NASA) در حضور ایلان ماسک (Elon Musk) مدیرعامل شرکت اسپیس‌ایکس (SpaceX) اعلام کرد که کپسول سرنشین‌دار دراگون (Crew Dragon) اوایل سال آینده...

اعلام تاریخ اولین پرواز مداری کپسول استارلاینر

1398/07/24
بنابر اعلام شرکت بوئینگ (Boeing) کپسول حمل خدمه این شرکت موسوم به استارلاینر سی‌اس‌تی -۱۰۰ (CST-100 Starliner) در تاریخ ۱۷ دسامبر (۲۶ آذر) سال جاری اولین پرواز مداری را انجام خواهد داد.

پربازدیدکننده ترین خبر

ماهواره مکعبی امارات برای توسعه فناوری‌های ناوبری فضایی

امارات در حال توسعه یک ماهواره مکعبی با ابعاد 6U است که هدف از آن آزمایش ارتباطات و همچنین روش‌های تقویت سیگنال‌دهی ناوبری فضایی در مدار لئو می‌باشد. این ماهواره توسط مرکز ملی علوم و فناوری فضایی دانشگاه امارات متحده عربی (NSSTC-UAEU) مراحل توسعه خود را می‌گذراند و مطابق برنامه‌ریزی‌ها در سال ۲۰۲۱ به فضا پرتاب خواهد شد. در همین راستا NSSTC-UAEU توافقی را با شرکت دانمارکی گام‌اسپیس (GomSpace) به‌انجام رسانده که‌ به‌موجب آن شرکت یادشده مشاوره‌ها و پشتیبانی‌های تخصصی را برای این پروژه‌ ارائه خواهد کرد.