1398/08/11

برگزاری همایش «فناوری فضایی و نقش مؤثر آن در عصر پیش رو»

همایش «فناوری فضایی و نقش مؤثر آن در عصر پیش رو» به همت پژوهشکده رانشگرهای فضایی پژوهشگاه فضایی، ۱۴ آبان همزمان با هفتمین نمایشگاه رَبع رشیدی تبریز برگزار می‌شود.
برگزاری همایش «فناوری فضایی و نقش مؤثر آن در عصر پیش رو»

همایش «فناوری فضایی و نقش مؤثر آن در عصر پیش رو» به همت پژوهشکده رانشگرهای فضایی پژوهشگاه فضایی، ۱۴ آبان همزمان با هفتمین نمایشگاه رَبع رشیدی تبریز برگزار می‌شود. هدف این همایش بررسی کاربرد فناوری فضایی و تأثیر آن در سایر حوزه‌های زندگی بشر به منظور ترویج دانش و صنعت فضایی در میان عموم مردم، پژوهشگران، صنعتگران و فناوران است.

دکتر خلیل ولی‌زاده کامران از گروه سنجش از دور و سامانه اطلاعات جغرافیایی (GIS) دانشگاه تبریز، دکتر سید جاوید میراحمدی از پژوهشکده مواد و انرژی پژوهشگاه فضایی ایران، مهندس سجاد غضنفری‌نیا از پژوهشکده سامانه‌های ماهواره پژوهشگاه فضایی ایران و مهندس حامد نعمت‌الهی از مرکز تحقیقات فضایی پژوهشگاه فضایی ایران در این همایش سخنرانی خواهند کرد.

در همایش مذکور درباره کاربرد تصاویر اپتیک و حرارتی در شناسایی وضعیت دریاچه ارومیه، شبه‌ ماهواره پرنده‌ای برای نیاز امروز و فردا، مأموریت‌های توزیع شده و منظومه‌های ماهواره‌ای و تأثیر آن‌ها بر برنامه‌های راهبردی فناوران فضایی و کشاورزی هوشمند با استفاده از فناوری سنجش از دور، سخنرانی خواهد شد.

این همایش از ساعت ۱۵:۳۰ تا ۱۹ در سالن شمس تبریزی نمایشگاه بین‌المللی تبریز برگزار می‌گردد. بر اساس اعلام روابط عمومی پژوهشکده رانشگرهای فضایی، نمایشگاه نوآوری‌ها و فناوری‌های فضایی نیز در هفتمین نمایشگاه رَبع رشیدی که از ۱۳ تا ۲۱ آبان در محل نمایشگاه بین‌المللی تبریز برگزار می‌شود، برای بازدید عموم برپا خواهد شد.

داخلی | رویدادها |

نظر شما
اخبار مرتبط

رویداد «منظومه» افتتاح شد

1398/07/13
پیش رویداد چالش طراحی منظومه ماهواره‌ای با هدف استفاده از دانش فضایی با مأموریت فرصت‌سازی برای استفاده از این دانش در پاسخ به نیازهای روز کشور در حوزه پایش زمین، ناوبری و ارتباطات روز پنجشنبه...

اولین زون فناوری فضایی در جشنواره نوآوری و فناوری ربع رشیدی

1398/07/14
هفتمین دوره نمایشگاه و جشنواره نوآوری و فناوری ربع رشیدی (Rinotex ۲۰۱۹) از تاریخ ۱۳ الی ۱۷ آبان سال جاری در محل نمایشگاه بین‌المللی تبریز برگزار خواهد شد. پژوهشکده رانشگرهای فضایی پژوهشگاه...

پربازدیدکننده ترین خبر

اروپا نگران عقب افتادن از چین و آمریکا در صنعت فضایی

اروپا قصد دارد با تسریع برنامه‌های فضایی خود در مسابقه‌ای که امروزه میان آژانس‌های فضایی و شرکت‌های پیشگام در این عرصه مشاهده می‌شود، با سرعت بیشتری پیش‌ رود. در همین راستا تیری برتون (Thierry Breton)، رئیس بخش فضایی اتحادیه اروپا، اعلام کرده این قاره با توجه به پیشرفت‌های سریع شرکت‌های خصوصی مانند اسپیس‌ایکس (SpaceX) و همچنین موفقیت‌های چین در حوزه فضا، به پیشبرد برنامه‌های خود شتاب بیشتری خواهد بخشید.