1398/08/08

سقوط پروژه «سلفی فضایی» سامسونگ در مزرعه‌ای در ایالت میشیگان آمریکا

دستگاهی شبیه به ماهواره و متعلق به شرکت سامسونگ‌ (Samsung Group) در حوالی یک مزرعه در ایالت میشیگان آمریکا سقوط کرده است. این دستگاه که همراه یک بالون به ارتفاع ۶۵ هزار فوتی زمین ارسال شده بود تا سلفی فضایی کاربران را بسازد، در مزرعه‌ای در آمریکا سقوط کرد؛ پروژه‌‌ای که «سلفی فضایی» نام داشت.
سقوط پروژه «سلفی فضایی» سامسونگ در مزرعه‌ای در ایالت میشیگان آمریکا

دستگاهی شبیه به ماهواره و متعلق به شرکت سامسونگ‌ (Samsung Group) در حوالی یک مزرعه در ایالت میشیگان آمریکا سقوط کرده است. این دستگاه که همراه یک بالون به ارتفاع ۶۵ هزار فوتی زمین ارسال شده بود تا سلفی فضایی کاربران را بسازد، در مزرعه‌ای در آمریکا سقوط کرد؛ پروژه‌‌ای که «سلفی فضایی» نام داشت.

نانسی مامبی‌ولک (Nancy Mumby-Welke) و همسرش ساکن گراتیوت کاونتی (Gratiot County) ساعت ۸:۴۵ دقیقه صبح صدایی از بیرون خانه‌شان شنیدند و با یک شیء بزرگ در حیاط پشتی خانه خود روبرو شدند. او در این باره می‌گوید: «صحنه عجیبی بود. یک  شیء بزرگ از آسمان سقوط کرده بود. این دستگاه شبیه یک ماهواره بود.» روی دستگاه مذکور لوگوی سامسونگ و البته شرکت روین اینداستریز (Raven Industries) تولید کننده بالون نیز به چشم می‌خورد. 

سقوط پروژه «سلفی فضایی» سامسونگ در مزرعه‌ای در ایالت میشیگان آمریکا

سامسونگ در بیانیه‌ای اعلام کرد: «در این حادثه کسی آسیب ندیده و بالون نیز پیدا شد. ما از ایجاد هرگونه مزاحمت عذرخواهی می‌کنیم.»‌ طبق ادعای این شرکت حادثه مذکور یک فرود برنامه‌ریزی شده بوده و محل فرود نیز انتخاب شده بود.

در حقیقت این دستگاه شبیه ماهواره بخشی از پروژه «سلفی فضایی» (SpcaceSelfie) سامسونگ است. در این پروژه تبلیغاتی کاربران می‌توانستند سلفی‌های خود را از زمین به موبایل Galaxy S10 5G ارسال کنند که در مرز اتمسفر زمین قرار داشت. این موبایل‌ها تصاویر سلفی افراد را با پس زمینه‌ای از تصاویر واقعی فضا به زمین ارسال می‌کردند و به این ترتیب سلفی‌های فضایی از کاربران خلق می‌نمودند.

طبق بیانیه سامسونگ این موبایل همراه یک بالون به ارتفاع ۶۵ هزار فوتی زمین رفت و به مدت ۲۰۰ ساعت در همین ارتفاع باقی ماند.

سازمان ها | Samsung Group | Raven Industries
افراد | Nancy Mumby-Welke

زباله‌های فضایی |

نظر شما
اخبار مرتبط

نیاز به تشویق یا جریمه برای کاهش زباله‌های فضایی

1398/07/01
اپراتورهای ماهواره‌ای در حال حاضر برای از مدار خارج کردن ماهواره‌های خود اقدامات مناسبی انجام نمی‌دهند. به همین دلیل برای جلوگیری از برخورد ماهواره‌های فعال با زباله‌های فضایی، شاید نیاز...

جمع‌آوری زباله‌های فضایی با جاذبه اجرام سنگینی که در مدار زمین قرار می‌گیرند

1398/07/15
پژوهشگران دانشگاه ایالتی سامارا (Samara University) در روسیه امکان استفاده از نیروی جاذبه اجرام سنگین برای جمع‌آوری زباله‌های فضایی را بررسی کرده‌اند. نتایج پژوهش این محققان نشان داده است...

پربازدیدکننده ترین خبر

اروپا نگران عقب افتادن از چین و آمریکا در صنعت فضایی

اروپا قصد دارد با تسریع برنامه‌های فضایی خود در مسابقه‌ای که امروزه میان آژانس‌های فضایی و شرکت‌های پیشگام در این عرصه مشاهده می‌شود، با سرعت بیشتری پیش‌ رود. در همین راستا تیری برتون (Thierry Breton)، رئیس بخش فضایی اتحادیه اروپا، اعلام کرده این قاره با توجه به پیشرفت‌های سریع شرکت‌های خصوصی مانند اسپیس‌ایکس (SpaceX) و همچنین موفقیت‌های چین در حوزه فضا، به پیشبرد برنامه‌های خود شتاب بیشتری خواهد بخشید.