1398/08/07

انتشار تصاویر ماهواره‌ای از محل اختفا و مرگ رهبر داعش

شرکت ماکسار (Maxar Technologies) تصاویر ماهواره‌ای از محل کشته شدن ابوبکر البغدادی (Abu Bakr al-Baghdadi) رهبر گروه داعش منتشر کرده است. در این تصاویر که از فواصل ۱۰۰۰ فوتی و ۱۰۰ فوتی به ثبت رسیده‌اند محل اختفای البغدادی که مورد یورش نیروهای آمریکایی قرار گرفت مشخص شده است.
انتشار تصاویر ماهواره‌ای از محل اختفا و مرگ رهبر داعش

شرکت ماکسار (Maxar Technologies) تصاویر ماهواره‌ای از محل کشته شدن ابوبکر البغدادی (Abu Bakr al-Baghdadi) رهبر گروه داعش منتشر کرده است. در این تصاویر که از فواصل ۱۰۰۰ فوتی و ۱۰۰ فوتی به ثبت رسیده‌اند محل اختفای البغدادی که مورد یورش نیروهای آمریکایی قرار گرفت مشخص شده است. این محل در دهکده کوچکی به نام باریشا (Barisha) به فاصله چند مایلی مرز ترکیه و در ۱۵ مایلی شمال شهر ادلب (Idlib) قرار دارد. 

انتشار تصاویر ماهواره‌ای از محل اختفا و مرگ رهبر داعش

گفتنی است دونالد ترامپ (Donald Trump) رئیس‌جمهور آمریکا روز یکشنبه (۵ آبان) با تأیید خبر کشته شدن رهبر گروه داعش گفت: «کشتن البغدادی از اولویت‌های اصلی آمریکا بود. آمریکا عملیات بزرگی را در شمال غرب سوریه انجام داد و این عملیات را با موفقیت به پایان رساند.»

انتشار تصاویر ماهواره‌ای از محل اختفا و مرگ رهبر داعش

سازمان ها | Maxar Technologies
افراد | Abu Bakr al-Baghdadi | Donald Trump

سنجش از دور |

نظر شما
اخبار مرتبط

تصاویر ماهواره‌ای از آتش‌سوزی جنگل‌های آمازون

1398/06/04
داده‌های ماهواره‌های فضایی به خوبی آتش‌سوزی‌های اخیر جنگل‌های آمازون و دود ناشی از آن‌ها را نشان می‌دهد. آتش‌سوزی‌های وسیعی که در حال نابود کردن توده‌های جنگل‌های بارانی هستند و چندین روز...

خشک شدن دریاچه بختگان با استناد به آخرین تصاویر ماهواره‌ای

1398/06/04
پایش ماهواره‌ای دریاچه های مهارلو، طشک و بختگان در حال حاضر با استفاده از تصاویر ماهواره‌ای و با کمک فناوری سنجش از دور در فواصل منظم انجام و سطوح آبی آن‌ها استخراج شده است.

تصویر ماهواره‌ای از انفجار تأسیسات نفتی آرامکو عربستان

1398/06/24
تصاویر ماهواره‌ای منتشر شده توسط شرکت فضایی پلنت (Planet Labs) دود عظیم ناشی از انفجار در پالایشگاه نفت عربستان سعودی را به ثبت رسانده است؛ انفجار‌ی که در نتیجه حملات یمنی‌ها به تأسیسات...

انتشار تصویر ماهواره‌ای از طوفان هاگیبیس ژاپن

1398/07/23
ماهواره Suomi NPP متعلق به سازمان‌های ناسا (NASA) و اداره ملی اقیانوسی و جوی آمریکا (NOAA) تصویری از طوفان اخیر ژاپن موسوم به هاگیبیس (Hagibis) را به ثبت رسانده که مانند چشمی پر شده از ابر...

پربازدیدکننده ترین خبر

مأموریت ناسا برای بررسی یک سیارک غنی از فلزات گرانبها

ناسا تصمیم دارد برای اکتشاف یک سیارک غنی از فلزات به‌نام پسوخه ۱۶ (16 Psyche) کاوشگری بسازد و به این سیارک ارسال کند. آژانس یادشده برای این پروژه ۱۱۷ میلیون دلاری، در حال توسعه یک فضاپیما و یک کاوشگر است تا در اوت۲۰۲۲ سوار بر حامل فضایی فالکون هوی (Falcon Heavy) شرکت اسپیس‌ایکس (SpaceX) به فضا پرتاب شوند. این مأموریت اطلاعاتی درباره ترکیبات و توپوگرافی سنگ‌های فلزات فراهم خواهد کرد‌. به‌گفته مقامات ناسا طیف‌سنج‌های فضاپیما، نوترون‌ها و اشعه‌های گامای روی سطح سیارک را بررسی می‌کنند تا عناصر تشکیل‌دهنده سیارک مورد شناسایی قرار گیرند.