1398/08/11

پلاستیک‌های ایستگاه فضایی بین‌المللی بازیافت می‌شوند

خدمه ایستگاه فضایی بین‌المللی به زودی می‌توانند زباله‌های پلاستیکی خود را بازیافت کنند و ابزارهای مختلف بسازند. در همین راستا یک ماشین بازیافت (Recycler) به زودی به ایستگاه فضایی بین‌المللی ارسال می‌شود که قادر است پلاستیک‌های موجود در ایستگاه فضایی را به ابزارهای قابل استفاده مانند قاشق، چنگال و پیچ...
پلاستیک‌های ایستگاه فضایی بین‌المللی بازیافت می‌شوند

خدمه ایستگاه فضایی بین‌المللی به زودی می‌توانند زباله‌های پلاستیکی خود را بازیافت کنند و ابزارهای مختلف بسازند. در همین راستا یک ماشین بازیافت (Recycler) به زودی به ایستگاه فضایی بین‌المللی ارسال می‌شود که قادر است پلاستیک‌های موجود در ایستگاه فضایی را به ابزارهای قابل استفاده مانند قاشق، چنگال و پیچ تبدیل نماید. 

شرکت آمریکایی مِید این اسپیس (Made In Space) با همکاری شرکت برزیلی براسکم (Braskem) این ماشین بازیافت را ساخته‌ است. ماشین مذکور در حقیقت با ذوب کردن پلاستیک، ماده اولیه لازم برای فعالیت یک پرینتر سه‌بعدی را فراهم می‌کند؛ به این ترتیب فضانوردان می‌توانند پلاستیک‌های یک‌بار مصرف را فرآوری و از آن بارها و بارها استفاده کنند. آن‌ها با استفاده از طرح‌های از پیش تعیین شده می‌توانند ابزارها و قطعات یدکی مختلف از جمله قاشق، چنگال، پیچ و قلاب‌های مخصوص کابل بسازند. به گفته شرکت سازنده از این ماشین می‌توان علاوه بر ایستگاه فضایی بین‌المللی، در مأموریت‌های فضایی دیگر نیز استفاده نمود.

گفتنی است ۳۰ درصد از قطعات ایستگاه فضایی بین المللی توانایی جایگزینی با قطعات چاپ شده توسط پرینتر سه‌بعدی را دارند. ماشین بازیافت پلاستیک مورد بحث قرار است با فضاپیمای سیگنوس (Cygnus) در تاریخ ۲ نوامبر (۱۱ آبان) به ایستگاه فضایی بین‌المللی تحویل داده شود. با تولید ابزارهای جدید درون ایستگاه می‌توان به کاهش مأموریت‌های ارسال محموله و صرفه‌جویی در هزینه‌ها امیدوار بود. 

سازمان ها | Made In Space | Braskem

فناوری‌های نوین |

نظر شما
اخبار مرتبط

طرحی مفهومی برای معدنکاری گرمایشی اجرام یخی منظومه شمسی

1398/07/21
پژوهشگران دانشکده معادن کلرادو (Colorado School of Mines) در ایالات‌متحده طرحی مفهومی برای معدنکاری یخ‌های اجرام سرد منظومه شمسی به سازمان ناسا (NASA) ارائه کرده‌اند. در روش ارائه‌شده با...

پربازدیدکننده ترین خبر

اروپا نگران عقب افتادن از چین و آمریکا در صنعت فضایی

اروپا قصد دارد با تسریع برنامه‌های فضایی خود در مسابقه‌ای که امروزه میان آژانس‌های فضایی و شرکت‌های پیشگام در این عرصه مشاهده می‌شود، با سرعت بیشتری پیش‌ رود. در همین راستا تیری برتون (Thierry Breton)، رئیس بخش فضایی اتحادیه اروپا، اعلام کرده این قاره با توجه به پیشرفت‌های سریع شرکت‌های خصوصی مانند اسپیس‌ایکس (SpaceX) و همچنین موفقیت‌های چین در حوزه فضا، به پیشبرد برنامه‌های خود شتاب بیشتری خواهد بخشید.