1398/08/06

ناسا: برنامه اعزام فضانورد به مریخ تا سال ۲۰۳۵ اجرایی می‌شود

مدیر آژانس فضایی آمریکا، ناسا (NASA)، از اعزام فضانورد به مریخ تا سال ۲۰۳۵ خبر داد و گفت: «زمان این پروژه با توجه به تسریع عملیات اعزام فضانورد به کره ماه تغییر پیدا کرد.»
ناسا: برنامه اعزام فضانورد به مریخ تا سال ۲۰۳۵ اجرایی می‌شود

مدیر آژانس فضایی آمریکا، ناسا (NASA)، از اعزام فضانورد به مریخ تا سال ۲۰۳۵ خبر داد و گفت: «زمان این پروژه با توجه به تسریع عملیات اعزام فضانورد به کره ماه تغییر پیدا کرد.» جیم بریدنستاین (Jim Bridenstine)، مدیر ناسا در این خصوص اعلام کرد به واسطه تسریع عملیات فرستادن فضانوردان به کره ماه، تاریخ پروژه سفر انسان به مریخ نیز دستخوش تغییراتی شده است.

 ناسا تصمیم دارد طی ۵ سال آینده مجدداً فضانوردانی را به کره ماه اعزام کند. مقامات این سازمان امید دارند مأموریت سفر انسان به ماه باعث شود تا در خصوص زندگی و انجام ماموریت‌های انسان در یک سیاره دیگر به اطلاعات جامع برسند؛ همچنین این پروژه باعث خواهد شد تا بتوانند ویژگی‌های فناوری‌ها را شناسایی کرده و با ساز و کار آن‌ها آشنا شوند تا در مریخ تمامی مأموریت‌ها به درستی صورت پذیرد.

بریدنستاین در زمان سخنگرانی خود در کنگره بین‌المللی فضانوردی (IAC) در واشنگتن عنوان کرد: «اگر بتوانیم پروژه مأموریت اعزام فضانورد به کره ماه را سریع‌تر از برنامه‌های خود انجام دهیم، مأموریت سفر انسان به مریخ نیز با سرعت بیشتری پیگیری خواهد شد. از این رو امیدواریم تا سال ۲۰۳۵ این پروژه را عملیاتی نماییم.» چنین گفته‌هایی در حالی مطرح می‌شود که مدیر ناسا در آوریل سال جاری از فرود فضانوردان تا سال ۲۰۳۳ بر روی سیاره سرخ خبر داده بود.

منبع: گجت نیوز
سازمان ها | NASA
افراد | Jim Bridenstine

فضانوردی و سرنشین‌دار | کاوش‌های فضایی |

نظرات بینندگان
احمد
1398/8/6 19:35:13
من اماده اعزام به مریخ هستم
نظر شما
اخبار مرتبط

در خواست ناسا از دانشجویان جهت ارائه ایده‌هایشان برای مأموریت‌های سفر به ماه و مریخ

1398/05/27
آژانس فضایی آمریکا، ناسا (NASA)، از دانشجویان می‌خواهد پیشنهادهایی را برای مأموریت‌های ماه و مریخ ارائه دهند. از جوانان خواسته شده است تا در تحقیقات فضایی آینده بشریت نقش داشته باشند، زیرا...

ناسا بودجه ساخت اقامتگاه در ماه و مریخ را تأمین می‌کند

1398/07/03
آژانس فضایی آمریکا، ناسا (NASA)، اعلام کرده بودجه لازم برای ساخت اقامتگاه‌های دائم فضایی در ماه و مریخ را تأمین می‌کند تا سفر و زندگی در این سیاره‌ها تسهیل شود. ناسا برای تحقق این هدف، بودجه‌ای...

پربازدیدکننده ترین خبر

معرفی مرکز ترویج فضایی و موشکی ایالات متحده

مرکز فضایی و موشکی آمریکا (U.S. Space & Rocket Center) که در شهر هانتسویل (Huntsville) واقع در ایالت آلاباما (Alabama) قرار دارد، مکانی است که داستان مسابقه فضایی شوروی و آمریکا را با جزئیات کامل نمایش می‌دهد. این مرکز، از جاذبه‌های توریستی فضایی در ایالات متحده آمریکا است که در سال ۱۹۷۰ درست بعد از فرود سفینه آپولو ۱۲ (Apollo 12)، دومین مأموریت سرنشین‌دار ناسا به ماه افتتاح شد.