1398/08/06

قوانین ناسا به منظور حفاظت از منظومه شمسی بروزرسانی می‌شود

آژانس فضایی آمریکا، ناسا (NASA)، طی ۵۰ سال گذشته تنها از چند دستورالعمل برای جلوگیری از انتشار آلودگی از فضا به سیاره زمین پیروی کرده است. اکنون این سازمان قصد دارد قوانین خود برای مواجهه با آلودگی‌ها را بروزرسانی کند تا به این ترتیب از منظومه شمسی محافظت نماید.
قوانین ناسا به منظور حفاظت از منظومه شمسی بروزرسانی می‌شود

آژانس فضایی آمریکا، ناسا (NASA)، طی ۵۰ سال گذشته تنها از چند دستورالعمل برای جلوگیری از انتشار آلودگی از فضا به سیاره زمین پیروی کرده است. اکنون این سازمان قصد دارد قوانین خود برای مواجهه با آلودگی‌ها را بروزرسانی کند تا به این ترتیب از منظومه شمسی محافظت نماید.

ناسا در پاسخ به توصیه‌های مربوط به اصول حفاظت از سیارات که در سال ۲۰۱۸ توسط آکادمی ملی علوم، مهندسی و پزشکی (NASEM) منتشر شد، گزارش جدیدی ارائه داده است. در این گزارش آمده که با کاوش‌های بلندپروازانه ناسا و کشف منظومه شمسی، می‌بایست دستورالعمل‌های جدید ایمنی برای سیارات تدوین و رعایت شود؛ البته بروزرسانی این قوانین جدید زمان زیادی خواهد برد.

قوانین حفاظت از سیاره‌ها برای جلوگیری یا به حداقل رساندن آلودگی‌های زیستی در منظومه شمسی است و هدف آن محدود کردن تعداد میکروب‌هایی است که ما به فضا و سیارات دیگر ارسال می‌کنیم تا زیستگاه‌های طبیعی این نقاط را مطالعه نماییم. این قوانین تنها برای حفاظت از سیارات دیگر نیست بلکه برای محافظت از زمین در برابر آلاینده‌های خارجی نیز به کار می‌رود.

در حال حاضر ناسا و دیگر آژانس‌های کاوش فضایی طبق قوانین یک سند ۵۰ ساله فعالیت می‌کنند که برخی از آن‌ها با توجه به شرایط امروز مبهم و بی‌فایده هستند. به این ترتیب با توجه به مأموریت‌های فضایی پیچیده‌ای که امروزه در حال پیگیری هستند، لازم است این قوانین بروزرسانی شوند تا بتوان آن‌ها را به کار گرفت.

سازمان ها | NASA | NASEM

راهبرد | حقوق فضایی |

نظر شما
اخبار مرتبط

پرتاب ساندینگ راکت برای بررسی پدیده‌های جو زمین با حمایت ناسا

1398/07/03
پژوهشگران دانشکده فیزیک و اخترشناسی دانشگاه کلمنسون (Clemson University) در ایالات‌متحده دو پروژه مختلف برای بررسی پدیده‌های جو زمین با پرتاب ساندینگ راکت با حمایت بخش فیزیک خورشید سازمان...

حمایت ناسا از ساخت کاوشگر سطحی سبک و قابل شارژ

1398/07/17
ناسا با اعطای یک بودجه ۲ میلیون دلاری از توسعه سطح‌نورد فوق سبک و قابل شارژ شرکت آستروباتیک (Astrobotic) با نام کیوب روور (CubeRover) حمایت کرد. این کاوشگر که ابعادی در مقیاس یک جعبه کفش...

پربازدیدکننده ترین خبر

ساخت حامل فضایی غول‌پیکر ناسا برای پرتاب به ماه به‌اتمام رسید+فیلم

مطابق اعلام جیم برایدنستاین (Jim Bridenstine)، رئیس ناسا، کار ساخت حامل فضایی غول‌پیکر این سازمان با نام اسپیس لانچ سیستم (Space Launch System به اختصار SLS) که قرار است در پروژه بازگشت به ماه موسوم به آرتمیس (Artemis) فضانوردان آمریکایی را به تنها قمر زمین ببرد، به پایان رسیده است.