1398/08/08

تصاحب حق مالکیت اولین استارت‌آپ فضایی توسط وویجر اسپیس

شرکت آمریکایی وویجر اسپیس (Voyager Space Holdings) که اخیراً جهت فعالیت به عنوان یک شرکت هلدینگ و منبع تأمین اعتبار بلند مدت برای استارت‌آپ‌های فضایی تأسیس شده، در اولین گام خود موفق به خرید حق مالکیت استارت‌آپ فناوری فضایی آلتیوس اسپیس (Altius Space Machines) گردیده است.
تصاحب حق مالکیت اولین استارت‌آپ فضایی توسط وویجر اسپیس

شرکت آمریکایی وویجر اسپیس (Voyager Space Holdings) که اخیراً جهت فعالیت به عنوان یک شرکت هلدینگ و منبع تأمین اعتبار بلند مدت برای استارت‌آپ‌های فضایی تأسیس شده، در اولین گام خود موفق به خرید حق مالکیت استارت‌آپ فناوری فضایی آلتیوس اسپیس (Altius Space Machines) گردیده است؛ توافقی که البته شرایط آن از طرف هیچ یک از دو شرکت منتشر نشده است.

فعالیت آلتیوس در سال‌های اخیر بر رویآلتیوس بر روی سامانه‌های سرویس ماهواره‌ای، از جمله فناوری‌های گرفتن و نگه داشتن فضاپیما برای سوخت‌رسانی به آن‌ متمرکز بوده که در همین راستا سامانه سرویس ماهواره‌ای ویژه خود با نام بولداگ (Bulldog) را ارائه داده است؛ پروژه‌ای که آلتیوس را نیازمند تأمین بودجه اضافی قابل توجهی می‌کند.

هلدینگ وویجر با مدیریت یکی از سرمایه‌گذاران صنعت فضایی به نام دیلان تیلور (Dylan Taylor) و هیئت مدیره‌ای متشکل از یک مقام ارشد سابق سازمان ناسا (NASA) و یک ژنرال بازنشسته نیروی هوایی آمریکا (United States Air Force) اداره می‌شود. هدف دیلان تیلور این است که این شرکت به پشتیبانی از شرکت‌های نوظهور و استارت‌آپ‌ها در یک افق زمانی طولانی‌تر نسبت به سرمایه‌گذاران سنتی بپردازد.

منبع: Spacenews

استارت‌آپهای فضایی | دیپلماسی فضایی |

نظر شما
اخبار مرتبط

ارتقاء همکاری‌ها به منظور توسعه استارت‌‌آپ‌های مبتنی بر داده‌های هواشناسی

1398/07/20
رئیس سازمان فضایی ایران با حضور درنشست علمی کاربرد داده‌های ماهواره‌ای در هواشناسی با اشاره به نقش مؤثر علم هواشناسی در زندگی جوامع بشری و کاهش خسارات ریزش‌های جوی در عصر امروز و همچنین...

هلدینگ جدیدی که از استارت‌آپ‌های فضایی حمایت طولانی‌مدت می‌کند

1398/07/23
یک هلدینگ با هدف پشتیبانی از صنعت فضایی، با ارائه خدمات مالی و زیرساختی از استارت‌آپ‌های فضایی حمایت بلندمدت می‌کند. هلدینگ آمریکایی وویجر (Voyager Space Holdings) با مدیریت یکی از سرمایه‌گذاران...

پربازدیدکننده ترین خبر

ساخت حامل فضایی غول‌پیکر ناسا برای پرتاب به ماه به‌اتمام رسید+فیلم

مطابق اعلام جیم برایدنستاین (Jim Bridenstine)، رئیس ناسا، کار ساخت حامل فضایی غول‌پیکر این سازمان با نام اسپیس لانچ سیستم (Space Launch System به اختصار SLS) که قرار است در پروژه بازگشت به ماه موسوم به آرتمیس (Artemis) فضانوردان آمریکایی را به تنها قمر زمین ببرد، به پایان رسیده است.