1398/08/04

همکاری آمریکا و فرانسه در جهت پیشبرد توسعه تجاری در عرصه فضا

دولت آمریکا به تازگی از همکاری نزدیک با آژانس ملی تحقیقات فضایی فرانسه (CNES) در حوزه فضا خبر داده و اعلام کرد: «دو کشور به دنبال پیشبرد توسعه تجاری در عرصه فضا هستند.»
همکاری آمریکا و فرانسه در جهت پیشبرد توسعه تجاری در عرصه فضا

دولت آمریکا به تازگی از همکاری نزدیک با آژانس ملی تحقیقات فضایی فرانسه (CNES) در حوزه فضا خبر داده و اعلام کرد: «دو کشور به دنبال پیشبرد توسعه تجاری در عرصه فضا هستند.»

در همین راستا ویلبر راس (Wilbur Ross) وزیر بازرگانی آمریکا و ژان ایوس لوگال (Jean-Yves Le Gall) رئیس آژانس ملی تحقیقات فضایی فرانسه در بیانیه‌ای اهداف مشترک خود از جمله همکاری‌های گسترده در زمینه مدیریت ترافیک فضا و آگاهی از موقعیت مکانی فضا را منتشر کردند.

وزیر بازرگانی آمریکا با اشاره به این بیانیه گفت: «همانطور که ما به سرعت به سمت یک اقتصاد فضایی میلیارد دلاری می‌رویم، رابطه ما با آژانس ملی تحقیقات فضایی فرانسه و سایر مؤسسات همفکر در سراسر جهان تعیین کننده‌تر خواهند شد.»

ویلبر راس از زمان تصدی مقام ارشد وزارت بازرگانی آمریکا در سال ۲۰۱۷ تاکنون اشتیاق زیادی برای صنایع در حال ظهور در خارج از جو زمین نشان داده است. وی مدتی پیش نیز توافقنامه‌ای را با آژانس فضایی استرالیا (Australian Space Agency) در جهت تسهیل همکاری‌های صنعتی و همچنین پیشبرد برنامه‌های آمریکا برای بازگشت به ماه به امضا رساند.

گفتنی است در ژوئن سال جاری ناسا و CNE‌S توافقنامه‌ای را امضا کردند که به موجب آن فرانسه نیز در مأموریت آرتمیس شرکت می‌کند. طی این مأموریت که توسط ناسا طراحی شده، نخستین فضانورد زن همراه فضانوردان مرد تا سال ۲۰۲۴ به ماه سفر خواهند کرد.

دیپلماسی فضایی |

نظر شما
اخبار مرتبط

بررسی راهبرد همکاری‌های بین‌المللی فضایی فرانسه در سمینار پاریس

1398/06/02
ژان ایو لوگال (Jean-Yves Le Gall)، رئیس آژانس فضایی فرانسه (CNES)، اخیرا «سمینار امور بین الملل» را در دفتر مرکزی این آژانس در پاریس برگزار کرده است. این رویداد که عمدتا متمرکز بر صنعت فضای...

مشارکت استرالیا در طرح‌های سفر به ماه و مریخ ناسا

1398/07/01
دولت استرالیا از توافق این کشور با سازمان ناسا (NASA) جهت مشارکت در مأموریت‌های اعزام انسان به ماه و مریخ و از جمله پروژه آرتمیس (Artemis) این سازمان خبر داد.

ناسا و ژاپن به دنبال همکاری در ماموریت ماه

1398/07/16
بر اساس بیانیه اخیر ناسا، ممکن است ژاپن در ماموریت سرنشین‌دار بازگشت به ماه (Artemis) با این سازمان همکاری داشته باشد. اگر این همکاری شکل بگیرد، سازمان فضایی ژاپن (JAXA) احتمالا در دو قسمت...

پربازدیدکننده ترین خبر

آماده‌سازی مسافران برای گردشگری فضایی

شرکت ویرجین گلکتیک (Virgin Galactic)، برنامه جدیدی را برای آماده‌سازی داوطلبان سفر فضایی خود آغاز کرده است. این شرکت که در زمینه صنایع گردشگری فضایی فعالیت دارد، پروژه جدید خود موسوم به «برنامه آماده‌سازی فضانورد» را با همکاری شرکت آندر آرمور (Under Armour) آغاز کرده است.