1398/08/06

همکاری سه شرکت با بلو اوریجین در ساخت ماه‌نشین ناسا

شرکت بلواوریجین گروهی را مأمور طراحی و ساخت ماه‌نشین سازمان ناسا (NASA) کرده که قرار است در قالب برنامه آرتمیس (Artemis) این سازمان در آینده نزدیک بر سطح تنها قمر زمین فرود آمده و مآموریت‌های اکتشافی مختلفی را انجام دهد.
همکاری سه شرکت با بلو اوریجین در ساخت ماه‌نشین ناسا

شرکت بلواوریجین گروهی را مأمور طراحی و ساخت ماه‌نشین سازمان ناسا (NASA) کرده که قرار است در قالب برنامه آرتمیس (Artemis) این سازمان در آینده نزدیک بر سطح تنها قمر زمین فرود آمده و مآموریت‌های اکتشافی مختلفی را انجام دهد.

به گفته جف بزوس (Jeff Bezos) بنیانگذار و مالک بلو اوریجین، شرکت‌های لاکهید مارتین (Lockheed Martin)، نورثروپ گرومن (Northrop Grumman) و دراپر (Draper) نیز برای اجرای این مأموریت با بلو اوریجین همکاری می‌کنند. انتظار می‌رود با تکمیل این طرح سفر مجدد فضانوردان آمریکایی به ماه تا سال ۲۰۲۴ ممکن شود. در این سفر برای اولین بار یک فضانورد زن آمریکایی نیز به ماه فرستاده می‌شود.

بلو اوریجین همچنین قرار است در زمینه تولید سامانه‌های ویژه فرود بر روی ماه که توسط فضانوردان مورد استفاده قرار می‌گیرد با ناسا همکاری نماید. دو طرف قبلاً همکاری‌هایی در زمینه تولید برخی سامانه‌های فضایی ناوبری و فرود نیز داشته‌اند.

در جریان این همکاری، بلو اوریجین مدیریت طرح‌های مهندسی و تأمین امنیت را بر عهده دارد و لاکهید مارتین هم تولید سامانه‌های حمل و نقل قابل استفاده مجدد را مدیریت کرده و وظیفه‌اش هدایت عملیات پرواز خدمه و آموزش آن‌ها می‌باشد. نورثروپ گرومن انتقال ماه‌نشین را به سمت ماه و مریخ مدیریت می‌کند و دراپر نیز کنترل سامانه‌های هدایت فرود و پرواز را بر عهده خواهد داشت.

باب اسمیت (Bob Smith) مدیرعامل شرکت بلو اوریجین در این باره گفت: «چالش‌های ملی خواستار پاسخ ملی است. ما مفتخریم که با همکاری چند شرکت فضایی دیگر می‌توانیم وسیله‌ای را بسازیم که هدف آن ارسال فضانوردان ناسا به ماه است.»

سازمان ها | Blue Origin | NASA | Lockheed Martin | Northrop Grumman | Draper
افراد | jeff bezos | Bob Smith

فضانوردی و سرنشین‌دار | کاوش‌های فضایی |

نظر شما
اخبار مرتبط

نگاهی به مأموریت‌های سفر به ماه در ۶ دهه گذشته

1398/06/20
طبق گفته آژانس فضایی آمریکا، ناسا (NASA)، تعداد ۶۱ مورد از ۱۰۹ مأموریت قمری (۶۰ درصد) در ۶۰ سال گذشته موفقیت‌آمیز بوده‌اند.

مشارکت استرالیا در طرح‌های سفر به ماه و مریخ ناسا

1398/07/01
دولت استرالیا از توافق این کشور با سازمان ناسا (NASA) جهت مشارکت در مأموریت‌های اعزام انسان به ماه و مریخ و از جمله پروژه آرتمیس (Artemis) این سازمان خبر داد.

ناسا بودجه ساخت اقامتگاه در ماه و مریخ را تأمین می‌کند

1398/07/03
آژانس فضایی آمریکا، ناسا (NASA)، اعلام کرده بودجه لازم برای ساخت اقامتگاه‌های دائم فضایی در ماه و مریخ را تأمین می‌کند تا سفر و زندگی در این سیاره‌ها تسهیل شود. ناسا برای تحقق این هدف، بودجه‌ای...

ژاپن در ساخت یک ایستگاه فضایی در مدار ماه به ناسا کمک خواهد کرد

1398/07/28
سپتامبر گذشته ناسا و آژانس اکتشاف هوافضای ژاپن (JAXA) از قصد خود برای همکاری مشترک در برنامه آمریکا برای بازگشت به ماه موسوم به آرتمیس (Artemis) پرده برداشتند؛ اکنون این همکاری به شکل رسمی...

پربازدیدکننده ترین خبر

اروپا نگران عقب افتادن از چین و آمریکا در صنعت فضایی

اروپا قصد دارد با تسریع برنامه‌های فضایی خود در مسابقه‌ای که امروزه میان آژانس‌های فضایی و شرکت‌های پیشگام در این عرصه مشاهده می‌شود، با سرعت بیشتری پیش‌ رود. در همین راستا تیری برتون (Thierry Breton)، رئیس بخش فضایی اتحادیه اروپا، اعلام کرده این قاره با توجه به پیشرفت‌های سریع شرکت‌های خصوصی مانند اسپیس‌ایکس (SpaceX) و همچنین موفقیت‌های چین در حوزه فضا، به پیشبرد برنامه‌های خود شتاب بیشتری خواهد بخشید.