1398/08/07

تغییر زودهنگام مدیر امور مأموریت اکتشافات انسانی و عملیاتی ناسا

جیم برایدنستاین (Jim Bridenstine)، رئیس آژانس فضایی آمریکا، ناسا (NASA)، داگلاس لووِرو (Douglas Loverro) را به عنوان مدیر امور مأموریت اکتشافات انسانی و عملیاتی ناسا منصوب کرد. لووِرو جانشین کن باورساکس (Ken Bowersox) فضانورد سابق این سازمان شده است که از ژوئیه سال جاری و به مدت حدود سه ماه در این سمت...
تغییر زودهنگام مدیر امور مأموریت اکتشافات انسانی و عملیاتی ناسا

جیم برایدنستاین (Jim Bridenstine)، رئیس آژانس فضایی آمریکا، ناسا (NASA)، داگلاس لووِرو (Douglas Loverro) را به عنوان مدیر امور مأموریت اکتشافات انسانی و عملیاتی ناسا منصوب کرد. لووِرو جانشین کن باورساکس (Ken Bowersox) فضانورد سابق این سازمان شده است که از ژوئیه سال جاری و به مدت حدود سه ماه در این سمت فعالیت می‌کرد.

لووِرو به مدت سه دهه در وزارت دفاع آمریکا (U.S. Department of Defense) و دفتر اطلاعات ملی (National Reconnaissance Office) این کشور، به مدیریت، تدوین و ایجاد سیاست‌ها برای طیف گسترده‌ای از فعالیت‌های فضایی امنیت ملی مشغول بوده است.

تغییر زودهنگام مدیر امور مأموریت اکتشافات انسانی و عملیاتی ناسا

گفتنی است کن باورساکس مدتی پیش در مورد انجام مأموریت بازگشت به ماه موسوم به آرتمیس (Artemis) در سال ۲۰۲۴ ابراز تردید کرده بود. وی اعتقاد داشت با وجود اهمیت بالای مأموریت مذکور، چالش‌هایی از قبیل سرمایه‌گذاری و مسائل فنی در مسیر تحقق انجام پروژه آرتمیس وجود دارد.

ناسا تصمیم دارد طی مأموریت آرتمیس، فضانوردان را تا سال ۲۰۲۴ به نزدیکی قطب جنوب ماه اعزام کند. این سازمان همچنین قصد دارد با انجام پروژه آرتمیس نخستین زن را به ماه اعزام نماید.

راهبرد |

نظر شما
اخبار مرتبط

معرفی برنامه ناسا جهت ارسال محموله‌های تجاری به ماه

1398/06/20
سال‌هاست که سازمان ناسا (NASA) برای انجام اکتشافات در ماه و استفاده از منابع قمر زمین برنامه دارد و در دولت جدید آمریکا نیز مأموریت‌های ماه با جدیت بیشتری پیگیری می‌شوند.

تردید مدیر برجسته ناسا برای انجام مأموریت ارسال فضانورد به ماه در سال ۲۰۲۴

1398/06/30
کن باورساکس (Ken Bowersox) یکی از مدیران سازمان ناسا (NASA) معتقد است که احتمال دارد این سازمان نتواند در موعد تعیین شده، یعنی سال ۲۰۲۴، مأموریت بازگشت به ماه موسوم به آرتمیس (Artemis) را...

ناسا بودجه ساخت اقامتگاه در ماه و مریخ را تأمین می‌کند

1398/07/03
آژانس فضایی آمریکا، ناسا (NASA)، اعلام کرده بودجه لازم برای ساخت اقامتگاه‌های دائم فضایی در ماه و مریخ را تأمین می‌کند تا سفر و زندگی در این سیاره‌ها تسهیل شود. ناسا برای تحقق این هدف، بودجه‌ای...

پربازدیدکننده ترین خبر

ساخت حامل فضایی غول‌پیکر ناسا برای پرتاب به ماه به‌اتمام رسید+فیلم

مطابق اعلام جیم برایدنستاین (Jim Bridenstine)، رئیس ناسا، کار ساخت حامل فضایی غول‌پیکر این سازمان با نام اسپیس لانچ سیستم (Space Launch System به اختصار SLS) که قرار است در پروژه بازگشت به ماه موسوم به آرتمیس (Artemis) فضانوردان آمریکایی را به تنها قمر زمین ببرد، به پایان رسیده است.