1398/08/01

ارزیابی وضعیت واحدهای ذوب مس جهان با استفاده از فناوری ماهواره

کنسرسیومی با حضور شرکت انگلیسی خدمات مالی مارکس اسپکترون (Marex Spectron) سرویس جدیدی را ارائه داده است که آخرین وضعیت عملیاتی حدود ۹۰ درصد واحدهای ذوب مس جهان را با استفاده از فناوری ماهواره‌ای رصد می‌کند.
ارزیابی وضعیت واحدهای ذوب مس جهان با استفاده از فناوری ماهواره

کنسرسیومی با حضور شرکت انگلیسی خدمات مالی مارکس اسپکترون (Marex Spectron) سرویس جدیدی را ارائه داده است که آخرین وضعیت عملیاتی حدود ۹۰ درصد واحدهای ذوب مس جهان را با استفاده از فناوری ماهواره‌ای رصد می‌کند. این سرویس که با عنوان شاخص ذوب جهانی مس (SAVANT) شناخته می‌شود، طرحی مشترک میان مارکس اسپکترون و شرکت اطلاعات جغرافیایی ارث-آی (Earth-i) است.

شاخص مذکور با استفاده از منابعی از قبیل داده‌های مکانی جمع‌آوری شده از ماهواره‌ها که دائما به‌ روزرسانی می‌شود، اطلاعات جمع‌آوری شده از فضا و همچنین گزارش‌های فعالیت‌های این واحدها را گرفته، سپس با استفاده از الگوریتم‌هایی به ارزیابی آن‌ها می‌پردازد.

گفتنی است بخشی از بودجه توسعه این سرویس توسط سازمان فضایی انگلستان (UK Space Agency) و از طریق برنامه درخواست‌های تجاری سازمان فضایی اروپا (ESA) تأمین شده است.

تولیدکنندگان مس، بازرگانان کالا و تحلیلگران صنعتی، سرویس مذکور را طی یک سال اخیر آزمایش کرده‌اند و اکنون نیز برای مشترکین، با گزینه‌های داده‌های روزانه، هفتگی یا ماهانه در حال راه‌اندازی است.

منبع: metalbulletin

خدمات و کاربردها | سنجش از دور |

نظر شما
اخبار مرتبط

هواشناسی مزارع به کمک خدمات ماهواره‌ای

1398/07/10
یک شرکت آمریکایی فعال در زمینه استفاده از خدمات ماهواره‌ای برای کشاورزی، با استفاده از تصاویر ماهواره‌ای، پیش‌بینی شرایط آب و هوایی از طریق هوش مصنوعی، تکنیک‌های یادگیری ماشینی و اینترنت...

نظارت بر پوشش سطحی مزارع به کمک خدمات ماهواره‌ای

1398/07/30
یک شرکت آمریکایی فعال در زمینه استفاده از خدمات ماهواره‌ای برای کشاورزی، با استفاده از تصاویر ماهواره‌ای، پیش‌بینی شرایط آب و هوایی از طریق هوش مصنوعی، تکنیک‌های یادگیری ماشینی، مشاهدات...

مدیریت کامل مزارع با نرم‌افزار کشاورزی دقیق

1398/07/29
نرم‌افزار مدیریت مزرعه اگریوی (Agrivi farm management) متعلق به شرکت بریتانیایی اگریوی یکی از نرم‌افزارهایی است که برای برنامه‌ریزی، نظارت و تحلیل فعالیت‌های صورت‌گرفته در مزرعه با بهره‌گیری...

استفاده از فناوری ماهواره در حمل و نقل دریایی به منظور کاهش انتشار کربن

1398/07/30
یک شرکت انگلیسی در حال توسعه یک فناوری جدید است که به صنعت حمل و نقل دریایی در جهت کاهش انتشار گاز کربن‌دی‌اکسید (CO2) کمک می‌کند. این شرکت با نام (Smart Green Shipping Alliance به اختصار...

پربازدیدکننده ترین خبر

یک سیارک خطرناک به بزرگی دو برابر برج ایفل از کنار زمین عبور خواهد کرد

ناسا اعلام کرد یک سیارک خطرناک که بزرگی آن به دو برابر برج ایفل می‌رسد، در حال نزدیک شدن به زمین است و با سرعت زیادی از کنار سیاره زمین عبور خواهد کرد.