1398/07/29

اسپیس‌ایکس ساخت فضاپیمای نسل جدید خود را آغاز کرد

شرکت اسپیس‌ایکس (SpaceX) ساخت فضاپیمای نسل جدید استارشیپ (Starship) را آغاز کرده است. این شرکت شروع به ساخت جدیدترین نمونه‌ها از فضاپیمای مذکور کرده تا بیشتر از هر زمانی به انجام مأموریت‌های فضایی عمیق توسط یک فضاپیمای غول پیکر که قابلیت حمل محموله‌های بزرگ و انسان را دارد، نزدیک شود.
اسپیس‌ایکس ساخت فضاپیمای نسل جدید خود را آغاز کرد

شرکت اسپیس‌ایکس (SpaceX) ساخت فضاپیمای نسل جدید استارشیپ (Starship) را آغاز کرده است. این شرکت شروع به ساخت جدیدترین نمونه‌ها از فضاپیمای مذکور کرده تا بیشتر از هر زمانی به انجام مأموریت‌های فضایی عمیق توسط یک فضاپیمای غول پیکر که قابلیت حمل محموله‌های بزرگ و انسان را دارد، نزدیک شود.

این فضاپیماها ۵۰ متر طول دارند و از سه موتور رپتور (Raptor) بهره می‌برند که نیرویی معادل ۱۲ هزار کیلو نیوتن ایجاد می‌کنند. نسل جدید فضاپیمای استارشیپ برای حمل مقادیر زیادی محموله و درنهایت فضانورد به فضا، آن هم برای مأموریت‌های ماه و مریخ و فراتر از آن طراحی شده‌ است.

اسپیس‌ایکس پس از پرده‌برداری از طراحی این فضاپیمای جدید با نام کامل Starship Mk 2 در ماه گذشته و همچنین اعلام شدن یک جدول زمانی برای ورود این فضاپیما به مدار، ساخت دو نمونه از آن را آغاز کرده است.

تصویری که از تأسیسات این شرکت در کاکائوی فلوریدا مخابره شده است، برج‌های درخشان از فولاد ضد زنگ را نشان می‌دهد که در آینده سرهم‌بندی خواهند شد. همچنین می‌توان مجموعه‌ای از حلقه‌ها را که روی زمین انباشته شده و آماده نصب بر روی فضاپیماها هستند، مشاهده کرد. این تصاویر توسط یک عکاس هوایی ثبت شده است.

اسپیس‌ایکس ساخت فضاپیمای نسل جدید خود را آغاز کرد

اسپیس‌ایکس علاوه بر شروع ساخت این فضاپیماها در این کارخانه، در حال ساخت یک استارشیپ سوم در تأسیسات خود در بوکا چیکای (Boca Chica) تگزاس نیز هست. ایلان ماسک (Elon Musk) رئیس اسپیس‌ایکس طی ارائه طرح استارشیپ، با توجه به پیشرفت‌هایی که با نمونه اولیه فضاپیمای آزمایشی استارهاپر (Starhopper) به دست آمده بود، از برنامه این شرکت برای شروع آزمایش زیرمداری این فضاپیماها طی یک یا دو ماه آتی سخن گفت.

اگر آزمایش فضاپیماهای Mk 2 به خوبی انجام شود، این شرکت می‌تواند ساخت نسخه‌های Mk 3 را در آینده‌ای نزدیک آغاز نماید.

سازمان ها | SpaceX
افراد | Elon Musk

فناوری‌های نوین |

نظر شما
اخبار مرتبط

آزمایش موفق استارهاپر و قدمی دیگر به سوی مریخ

1398/06/09
یک نمونه از حامل فضایی استارهاپر (Starhopper) متعلق به شرکت اسپیس ایکس (SpaceX) که ابعادی مشابه به یک تانکر آبی غول‌پیکر داشت، روز سه‌شنبه 27 آگوست با موفقیت تا ارتفاع 500 فوت (تقریبا 150...

انتشار تصاویری از نمونه اولیه فضاپیمای استارشیپ

1398/07/02
الون ماسک (Elon Musk) رئیس شرکت اسپیس‌ایکس (SpaceX) تصاویری از نمونه اولیه فضاپیمای استارشیپ (Starship) را منتشر کرده است.

مجهز شدن نمونه اولیه فضاپیمای استارشیپ به سه موتور رپتور

1398/07/06
نمونه اولیه فضاپیمای استارشیپ ام‌کا۱ (Starship Mk1) متعلق به شرکت اسپیس‌ایکس (SpaceX) برای نخستین بار به سه موتور رپتور (Raptor) مجهز شد. نصب این موتورهای غول‌آسا موفقیت مهمی برای این شرکت...

ایلان ماسک: استارشیپ تا ۶ ماه دیگر به مدار زمین پرتاب می‌شود

1398/07/09
ایلان ماسک (Elon Musk) طی یک سخنرانی از برنامه‌های آتی سفر به مریخ خبر داد که بر اساس آن فضاپیمای استارشیپ (Starship) تا شش ماه دیگر به مدار زمین پرتاب خواهد شد.

پربازدیدکننده ترین خبر

آمریکا پس از ۱۰ سال موفق شد فضانوردان خود را از خاک این کشور به فضا اعزام کند+فیلم

آمریکا پس از حدود ۱۰ سال سرانجام توانست فضانوردانش را از خاک این کشور به فضا بفرستد. طی این مأموریت موسوم به دمو-۲ (Demo-2)، رابرت بنکن (Robert Behnken) و داگلاس هارلی (Douglas Hurley)، دو فضانورد ناسا، ​روز شنبه ۳۰مه (۱۰خرداد) ساعت ۱۵:۲۲ به‌وقت محلی (۲۳:۵۲ به‌وقت تهران) توسط کپسول کرو دراگون (Crew Dragon) شرکت اسپیس‌ایکس (SpaceX) سوار بر حامل فضایی فالکون-۹ (Falcon-9) به فضا اعزام شدند. با موفقیت در این مأموریت، ایالات متحده که طی حدود ۱۰ سال از زمان بازنشستگی شاتل‌های فضایی در ارسال فضانوردان خود به فضا ناتوان بود و فضانوردان خود را توسط فضاپیماهای روسی به فضا اعزام می‌کرد، بار دیگر به رقابت فضایی با روسیه بازگشت؛ رقابتی که برنده آن با گذر زمان مشخص می‌شود.