1398/07/29

تصویری زیبا از کهکشانی با صدها میلیارد ستاره

آژانس فضایی آمریکا، ناسا (NASA)، تصویری حیرت‌انگیز از کهکشان NGC 4380 را منتشر کرده که در آن می‌توان درخشش ستارگان را مشاهده کرد. در این تصویر که توسط تلسکوپ فضایی هابل (Hubble) به ثبت رسیده مجموعه عظیمی از ستارگان دیده می‌شود که تعدادشان به صدها میلیارد می‌رسد.
تصویری زیبا از کهکشانی با صدها میلیارد ستاره

آژانس فضایی آمریکا، ناسا (NASA)، تصویری حیرت‌انگیز از کهکشان NGC 4380 را منتشر کرده که در آن می‌توان درخشش ستارگان را مشاهده کرد. در این تصویر که توسط تلسکوپ فضایی هابل (Hubble) به ثبت رسیده مجموعه عظیمی از ستارگان دیده می‌شود که تعدادشان به صدها میلیارد می‌رسد. 

تصویری زیبا از کهکشانی با صدها میلیارد ستاره

کهکشان NGC 4380 در صورت فلکی دوشیزه (Virgo) واقع شده و در فاصله ۱۵ مگاپارسکی از سطح زمین قرار دارد. این کهکشان در مارس سال ۱۸۲۶ توسط یک ستاره‌شناس انگلیسی به نام جان هرشل (John Herschel) کشف شد. لازم به توضیح است هر مگاپارسک یک میلیون پارسک و هر پارسک معادل ۳.۲۶ سال نوری است.

سازمان ها | NASA
افراد | John Herschel

کاوش‌های فضایی | عکس و فیلم و اینفوگرافیک |

نظر شما
اخبار مرتبط

کهکشانی در میان نور فرابنفش

1398/06/16
سازمان ناسا (NASA) تصویری از مسیه ۸۱ (Messier 81) را منتشر کرده که در میان نور مرئی و فرابنفش ستارگان اطراف آن قرار گرفته است؛ تصویری که توسط تلسکوپ فضایی اسپیتزر (Spitzer) به ثبت رسیده...

مسیه ۱۱۰؛ کهکشانی که به نظر می‌رسد از ستارگان مرده تشکیل شده!

1398/07/08
آژانس فضایی آمریکا، ناسا (NASA)، تصویری از کهکشان مسیه ۱۱۰ (Messier 110) منتشر کرد که توسط تلسکوپ فضایی هابل (Hubble) رصد شده است. مسیه ۱۱۰ یک کهکشان کوتوله بیضوی و از کهکشان‌های اقماری...

تصویری خیره‌ کننده از سحابی متشکل از دو کهکشان

1398/07/16
آژانس فضایی آمریکا، ناسا (NASA)، تصویری مسحور کننده از سحابی مدوزا (Medusa) را منتشر کرده که توسط تلسکوپ فضایی هابل (Hubble) به ثبت رسیده است. این سحابی از برخورد و ادغام دو کهکشان در میلیاردها...

مرکز کهکشان راه شیری را مشاهده کنید

1398/07/21
آژانس فضایی آمریکا، ناسا (NASA)، در تصویر روز خود عکسی از کهکشان راه شیری (Milky Way) را منتشر کرده که توسط تلسکوپ فضایی اسپیتزر (Spitzer) به ثبت رسیده است.

پربازدیدکننده ترین خبر

یک سیارک خطرناک به بزرگی دو برابر برج ایفل از کنار زمین عبور خواهد کرد

ناسا اعلام کرد یک سیارک خطرناک که بزرگی آن به دو برابر برج ایفل می‌رسد، در حال نزدیک شدن به زمین است و با سرعت زیادی از کنار سیاره زمین عبور خواهد کرد.