1398/07/24

اعلام تاریخ اولین پرواز مداری کپسول استارلاینر

بنابر اعلام شرکت بوئینگ (Boeing) کپسول حمل خدمه این شرکت موسوم به استارلاینر سی‌اس‌تی -۱۰۰ (CST-100 Starliner) در تاریخ ۱۷ دسامبر (۲۶ آذر) سال جاری اولین پرواز مداری را انجام خواهد داد.
اعلام تاریخ اولین پرواز مداری کپسول استارلاینر

بنابر اعلام شرکت بوئینگ (Boeing) کپسول حمل خدمه این شرکت موسوم به استارلاینر سی‌اس‌تی -۱۰۰ (CST-100 Starliner) در تاریخ ۱۷ دسامبر (۲۶ آذر) سال جاری اولین پرواز مداری را انجام خواهد داد. این کپسول قرار است سوار بر فضاپیمای اطلس ۵ (Atlas V) و از مرکز فضایی کندی (Kennedy Space Center) واقع در ایالت فلوریدای آمریکا به سمت ایستگاه فضایی بین‌المللی پرتاب شود.

مطابق برنامه‌ریزی‌ها استارلاینر به  ایستگاه فضایی بین‌المللی فضایی متصل شده و پیش از بازگشت به زمین پنج روز را در مدار سپری می‌نماید؛ این نخستین پرواز آزمایشی بدون خلبان استارلاینر به ایستگاه فضایی بین‌المللی خواهد بود.

بوئینگ مدتی پیش اعلام کرده بود که آزمایش پنجم و نهایی سامانه چتر نجات فضایی این کپسول را به خوبی انجام داده است. مطابق اطلاعیه این شرکت، آزمایش نهایی٬ سخت‌ترین مرحله بررسی‌های قبل از پرتاب این ناو به شمار می‌رفت.

گفتنی است استارلاینر سی‌اس‌تی -۱۰۰ (Starliner CST-100) نام فضاپیمای تجاری بوئینگ به سفارش سازمان ناسا (NASA) است؛ سی‌اس‌تی -۱۰۰ کوتاه شده عبارت Crew Space Transportation به معنی حمل و نقل فضایی خدمه است.

سازمان ها | Boeing | Kennedy space center | NASA

ماهواره‌بر و پرتاب |

نظر شما
اخبار مرتبط

احتمال تعویق اجرای ماموریت اعزام فضانوردان توسط کپسول دراگون تا سال ۲۰۲۰

1398/05/14
با توجه به تغییرات مدیریتی در آژانس فضایی آمریکا، ناسا (NASA)، کارشناسان احتمال می‌دهند ماموریت ارسال فضانوردان همراه کپسول دراگون (Dragon) شرکت اسپیس‌ایکس (SpaceX) به ایستگاه فضایی بین‌المللی...

رئیس ناسا: کپسول سرنشین‌دار دراگون اوایل سال ۲۰۲۰ آماده پرتاب می‌شود

1398/07/21
جیم برایدنستاین (Jim Bridenstine) رئیس سازمان ناسا (NASA) در حضور ایلان ماسک (Elon Musk) مدیرعامل شرکت اسپیس‌ایکس (SpaceX) اعلام کرد که کپسول سرنشین‌دار دراگون (Crew Dragon) اوایل سال آینده...

پربازدیدکننده ترین خبر

یک سیارک خطرناک به بزرگی دو برابر برج ایفل از کنار زمین عبور خواهد کرد

ناسا اعلام کرد یک سیارک خطرناک که بزرگی آن به دو برابر برج ایفل می‌رسد، در حال نزدیک شدن به زمین است و با سرعت زیادی از کنار سیاره زمین عبور خواهد کرد.