1398/07/23

انتشار تصویر ماهواره‌ای از طوفان هاگیبیس ژاپن

ماهواره Suomi NPP متعلق به سازمان‌های ناسا (NASA) و اداره ملی اقیانوسی و جوی آمریکا (NOAA) تصویری از طوفان اخیر ژاپن موسوم به هاگیبیس (Hagibis) را به ثبت رسانده که مانند چشمی پر شده از ابر به نظر می‌رسد!
انتشار تصویر ماهواره‌ای از طوفان هاگیبیس ژاپن

ماهواره Suomi NPP متعلق به سازمان‌های ناسا (NASA) و اداره ملی اقیانوسی و جوی آمریکا (NOAA) تصویری از طوفان اخیر ژاپن موسوم به هاگیبیس (Hagibis) را به ثبت رسانده که مانند چشمی پر شده از ابر به نظر می‌رسد!

انتشار تصویر ماهواره‌ای از طوفان هاگیبیس ژاپن

Suomi NPP یک ماهواره هواشناسی است که توسط شرکت بال آئرواسپیس (Ball Aerospace & Technologies) ساخته شده است. این ماهواره که در سال ۲۰۱۱ به فضا پرتاب شده دارای وزنی حدود ۲ تن بوده و در فاصله ۸۰۰ کیلومتری از سطح زمین قرار دارد. باس ماهواره‌ای آن از نوع BCP-2000 است و انرژی خود را از آرایه‌ خورشیدی و تعدادی باتری تأمین می‌نماید.

بنابر اعلام رسانه‌های ژاپن طوفان هاگیبیس تاکنون ده‌ها کشته و صدها مجروح برجای گذاشته است. مقامات محلی در روزهای اخیر و با نزدیک شدن این طوفان، در هفت استان ژاپن از جمله توکیو، بالاترین سطح وضعیت اضطراری را اعلام کرده‌ بودند. همچنین از حدود ۴.۲ میلیون نفر از ساکنان ۱۰ استان این کشور درخواست شده تا خانه‌های خود را تخلیه کنند.

سازمان ها | NASA | NOAA | Ball Aerospace & Technologies

سنجش از دور | عکس و فیلم و اینفوگرافیک |

نظر شما
اخبار مرتبط

تصاویر ماهواره‌ای از آتش‌سوزی جنگل‌های آمازون

1398/06/04
داده‌های ماهواره‌های فضایی به خوبی آتش‌سوزی‌های اخیر جنگل‌های آمازون و دود ناشی از آن‌ها را نشان می‌دهد. آتش‌سوزی‌های وسیعی که در حال نابود کردن توده‌های جنگل‌های بارانی هستند و چندین روز...

خشک شدن دریاچه بختگان با استناد به آخرین تصاویر ماهواره‌ای

1398/06/04
پایش ماهواره‌ای دریاچه های مهارلو، طشک و بختگان در حال حاضر با استفاده از تصاویر ماهواره‌ای و با کمک فناوری سنجش از دور در فواصل منظم انجام و سطوح آبی آن‌ها استخراج شده است.

تصاویر ثبت شده توسط مدارگرد ناسا از سقوط بهمن در مریخ

1398/06/20
مدارگرد شناسایی مریخ (Mars Reconnaissance Orbiter به اختصار MRO) متعلق به سازمان ناسا (NASA) تصاویر فوق‌العاده‌ای از یک بهمن عظیم در حال سقوط از یک کوه در سیاره سرخ ثبت کرده است. در این...

تصویر ماهواره‌ای از انفجار تأسیسات نفتی آرامکو عربستان

1398/06/24
تصاویر ماهواره‌ای منتشر شده توسط شرکت فضایی پلنت (Planet Labs) دود عظیم ناشی از انفجار در پالایشگاه نفت عربستان سعودی را به ثبت رسانده است؛ انفجار‌ی که در نتیجه حملات یمنی‌ها به تأسیسات...

پربازدیدکننده ترین خبر

آماده‌سازی مسافران برای گردشگری فضایی

شرکت ویرجین گلکتیک (Virgin Galactic)، برنامه جدیدی را برای آماده‌سازی داوطلبان سفر فضایی خود آغاز کرده است. این شرکت که در زمینه صنایع گردشگری فضایی فعالیت دارد، پروژه جدید خود موسوم به «برنامه آماده‌سازی فضانورد» را با همکاری شرکت آندر آرمور (Under Armour) آغاز کرده است.