1398/07/22

سند همکاری‌های مشترک پژوهشگاه فضایی ایران با دانشگاه‌ها منتشر شد

یکی از اهداف اصلی پژوهشگاه فضایی ایران، کسب فناوری مورد نیاز برای رسیدن به محصولات فضایی برنامه توسعه، در راستای چشم‏‌انداز پژوهشگاه در افق ۱۴۰۴ است. در این راستا پژوهشگاه فضایی ایران اقدام به انتشار سند همکاری‌های مشترک میان این نهاد با دانشگاه‌ها کرده است.
سند همکاری‌های مشترک پژوهشگاه فضایی ایران با دانشگاه‌ها منتشر شد

یکی از اهداف اصلی پژوهشگاه فضایی ایران، کسب فناوری مورد نیاز برای رسیدن به محصولات فضایی برنامه توسعه، در راستای چشم‏‌انداز پژوهشگاه در افق ۱۴۰۴ است.

در این راستا، استفاده از پتانسیل دانشگاه‏‌ها برای انجام پروژه‎های کسب دانش و فناوری‎های فضایی از جمله راه‏کارهای مؤثر برای نیل به این مقصود به شمار می‏‌رود. علاوه ‏‌بر آن، ارتباط با دانشگاه می‏‌تواند به ارتقاء نیروی انسانی با کیفیت و به ‏روز، شناسایی نخبگان رشته‎های مرتبط با نیازهای فضایی کشور و اطمینان از تدوین و نشر مناسب محصولات دانشی منجر گردد.

سند همکاری‌های مشترک پژوهشگاه فضایی ایران با دانشگاه‌ها منتشر شد

اکنون پژوهشگاه فضایی ایران اقدام به انتشار سند همکاری‌های مشترک میان این نهاد با دانشگاه‌ها کرده است که فایل پی‌دی‌اف سند مذکور را از اینجا می‌توانید مشاهده کنید.

داخلی | راهبرد |

نظر شما
اخبار مرتبط

رئیس پژوهشگاه فضایی: انسجام کاری و تعامل نظام‌مند در جهت هم‌افزایی، نیاز اصلی بخش فضایی کشور است

1398/07/14
دکتر حسین صمیمی، رئیس پژوهشگاه فضایی ایران، در مراسم افتتاحیه هفته جهانی فضا با تبریک این هفته به تمامی دست‌اندرکاران بخش فضایی کشور اظهار نمود: «هفته جهانی فضا را در حالی آغاز می‌کنیم که...

افتتاح رویداد پارک‌های فضاپایه در پژوهشگاه فضایی ایران

1398/07/16
همزمان با پنجمین روز هفته جهانی فضا، مراسم آغازین رویداد تخصصی صنایع خلاق فرهنگی در حوزه پارک‌ها و گردشگاه‌های موضوعی فضاپایه افتتاح شد؛ طرحی که منجر به خلق ایده‌های نو در زمینه پارک‌های...

همکاری پژوهشگاه فضایی با دانشگاه‌ها و بخش خصوصی

1398/07/20
رئیس پژوهشگاه فضایی معتقد است میزان استفاده دستگاه‌ها و وزارتخانه‌ها از داده‌های ماهواره‌ای هنوز جای بهبود دارد. حسین صمیمی در این باره گفت: «رسالت ما در پژوهشگاه فضایی، معرفی کاربرد‌های...

پربازدیدکننده ترین خبر

اروپا نگران عقب افتادن از چین و آمریکا در صنعت فضایی

اروپا قصد دارد با تسریع برنامه‌های فضایی خود در مسابقه‌ای که امروزه میان آژانس‌های فضایی و شرکت‌های پیشگام در این عرصه مشاهده می‌شود، با سرعت بیشتری پیش‌ رود. در همین راستا تیری برتون (Thierry Breton)، رئیس بخش فضایی اتحادیه اروپا، اعلام کرده این قاره با توجه به پیشرفت‌های سریع شرکت‌های خصوصی مانند اسپیس‌ایکس (SpaceX) و همچنین موفقیت‌های چین در حوزه فضا، به پیشبرد برنامه‌های خود شتاب بیشتری خواهد بخشید.