1398/07/22

فیلمی از اولین راهپیمایی فضایی تاریخ توسط الکسی لئونوف

الکسی لئونوف (Alexei Leonov) اولین فضانوردی بود که در فضا راهپیمایی فضایی انجام داد. این فضانورد روسی روز جمعه ۱۱ اکتبر (۱۹ مهر) در سن ۸۵ سالگی درگذشت. وی طی مأموریت واسخود-۲ (Voskhod-2) نخستین راهپیمایی فضایی را به مدت ۱۲ دقیقه خارج از کپسول فضایی خود به انجام رساند
فیلمی از اولین راهپیمایی فضایی تاریخ توسط الکسی لئونوف

الکسی لئونوف (Alexei Leonov) اولین فضانوردی بود که در فضا راهپیمایی فضایی انجام داد. این فضانورد روز جمعه ۱۱ اکتبر (۱۹ مهر) در سن ۸۵ سالگی درگذشت. مأموریت واسخود-۲ (Voskhod-2) که طی آن نخستین راهپیمایی فضایی را انجام داد و همچنین حضور در پروژه آزمایشی آپولو-سایوز (Apollo–Soyuz) از جمله مهم‌ترین مأموریت‌های وی به شمار می‌آیند.

این فضانورد روسی طی مأموریت واسخود-۲ و در تاریخ ۱۸ مارس سال ۱۹۶۵ نخستین راهپیمایی فضایی را به مدت ۱۲ دقیقه خارج از کپسول فضایی خود به انجام رساند. وی در راهپیمایی فضایی خود از یک هوابند قابل انبساط که از اولین انواع هوابندها به شمار می‌رفت استفاده نمود. هوابند (Airlock) یک دستگاه تنظیم فشار هوا است که امکان عبور شخص یا هر وسیله‌ای را از یک مکان به مکان دیگر که از لحاظ فشار هوا هم سطح نیستند فراهم می‌آورد.

لئونوف هنگام بازگشت به کپسول واسخود-۲ متوجه شد لباس فشار او بیش از حد منبسط شده که ناچار به تخلیه هوای داخل لباس شد. او نتوانست دوربین تلویزیونی نصب شده روی لباسش را روشن کند و تصاویر موجود از طریق دوربین نصب شده روی فضاپیما تهیه شده‌ است. این تصاویر با چند دقیقه تأخیر در سراسر شوروی سابق پخش شد.

در ویدئوی زیر می‌توانید فیلم رنگی این راهپیمایی فضایی تاریخی را مشاهده کنید.


افراد | Alexei Leonov

فضانوردی و سرنشین‌دار | عکس و فیلم و اینفوگرافیک |

نظر شما
اخبار مرتبط

تصاویری جالب توجه از انجام فعالیت‌هایی توسط فضانوردان ماموریت اکسپدیشن ۶۰

1398/05/20
سازمان ناسا (NASA) تصاویر زیبا و جالبی را از فضانوردان ایستگاه فضایی بین‌المللی به اشتراک گذاشت که انجام کارهای روزمره آن‌ها را نشان می‌دهد.

تصاویری از تمرین فضانوردان ناسا در زیر آب

1398/06/11
فضانوردان در مرکز فضایی جانسون (Johnson Space Center) در هوستون تگزاس به منظور آماده شدن جهت پرواز با فضاپیمای استارلاینر سی‌اس‌تی-۱۰۰ (CST-100 Starliner) شرکت بوئینگ (Boeing) آموزش می‌بینند....

فضانوردی که اولین راهپیمایی فضایی را انجام داد درگذشت

1398/07/20
الکسی لئونوف (Alexei Leonov) اولین فضانوردی که راهپیمایی فضایی انجام داد روز جمعه ۱۱ اکتبر (۱۹ مهر) در سن ۸۵ سالگی درگذشت. لئونوف طی مأموریت تاریخی واسخود-۲ (Voskhod 2) نخستین راهپیمایی...

پربازدیدکننده ترین خبر

معرفی مرکز ترویج فضایی و موشکی ایالات متحده

مرکز فضایی و موشکی آمریکا (U.S. Space & Rocket Center) که در شهر هانتسویل (Huntsville) واقع در ایالت آلاباما (Alabama) قرار دارد، مکانی است که داستان مسابقه فضایی شوروی و آمریکا را با جزئیات کامل نمایش می‌دهد. این مرکز، از جاذبه‌های توریستی فضایی در ایالات متحده آمریکا است که در سال ۱۹۷۰ درست بعد از فرود سفینه آپولو ۱۲ (Apollo 12)، دومین مأموریت سرنشین‌دار ناسا به ماه افتتاح شد.