1398/07/21

همکاری شرکت ژاپنی با کشورهای آفریقایی برای تصاویر ماهواره‌ای

شرکت ژاپنی اکسلپیس (Axelpace) اعلام کرده است که با شرکت رواندایی برادبند سیستمز (Broadband Systems Corporation) توافق‌نامه‌ای برای همکاری در زمینه فراهم کردن تصاویر و داده‌های ماهواره‌ای رصد زمین امضا کرده است. در این همکاری شرکت اکسلپیس داده‌های تهیه‌شده با ماهواره اکسل‌گلوب (AxelGlobe) را برای شرکت...
همکاری شرکت ژاپنی با کشورهای آفریقایی برای تصاویر ماهواره‌ای

شرکت ژاپنی اکسلپیس (Axelpace) اعلام کرده است که با شرکت رواندایی برادبند سیستمز (Broadband Systems Corporation) توافق‌نامه‌ای برای همکاری در زمینه فراهم کردن تصاویر و داده‌های ماهواره‌ای رصد زمین امضا کرده است. در این همکاری شرکت اکسلپیس داده‌های پلتفرم پایش روزانه ماهواره‌ای زمین اکسل‌گلوب (AxelGlobe) را برای شرکت برادبند سیستمز فراهم می‌کند. در مرحله نخست همکاری این دو شرکت تصمیم به پایش ماهواره‌ای یک فرودگاه بین‌المللی دارند که در جنوب شرق رواندا در حال ساخت است.

قرارداد همکاری بین اکسلپیس و برادبند سیستمز هنگامی منعقد شد که مسئولان شرکت رواندایی برای شرکت در نمایشگاه کسب‌وکارهای ژاپن و آفریقا (Japan & Africa Business Expo) که در یوکوهامای ژاپن برگزار شد به این کشور رفته بودند. وزیر مخابرات و فناوری اطلاعات رواندا نیز در مراسم امضای این قرارداد همکاری حضور داشت.

شرکت برادبند سیستمز در زمینه ارائه خدمات پیشرفته مخابرات و فناوری اطلاعات  بر پایه اتصال پهن باند به شهروندان، دولت و کسب‌وکارهای رواندا و کشورهای آفریقایی منطقه خود فعالیت می‌کند.

اکسل‌گلوب پلتفرمی برای داده‌های ماهواره‌ای پایش زمین است که شرکت اکسلپیس آن را ایجاد کرده و داده‌های آن با منظومه ماهواره‌ای این شرکت هر روز به‌روزرسانی می‌شود. نخستین ماهواره‌های منظومه ماهواره‌ای اکسل‌گلوب در سال ۲۰۱۸ در مدار زمین قرار گرفتند و قرار است این منظومه تا سال ۲۰۲۲ تکمیل شود. خدمات‌دهی اکسل‌گلوب به‌طور رسمی از ماه می ۲۰۱۹ آغاز شده است.

منبع: spacewatch
سازمان ها | Axelpace | Broadband Systems Corporation

سنجش از دور | دیپلماسی فضایی |

نظر شما
اخبار مرتبط

همکاری آرژانتین و ترکیه برای ساخت ماهواره زمین-ثابت

1398/07/07
به دنبال رکود طولانی‌مدتی که در بازار ماهواره‌های مخابراتی مدار GEO حاکم شده است، تولیدکنندگان ماهواره در سراسر جهان با چالش‌هایی برای فعال نگه‌داشتن خط تولید خود مواجه شده‌اند. اما این...

ناسا و ژاپن به دنبال همکاری در ماموریت ماه

1398/07/16
بر اساس بیانیه اخیر ناسا، ممکن است ژاپن در ماموریت سرنشین‌دار بازگشت به ماه (Artemis) با این سازمان همکاری داشته باشد. اگر این همکاری شکل بگیرد، سازمان فضایی ژاپن (JAXA) احتمالا در دو قسمت...

پربازدیدکننده ترین خبر

معرفی مرکز ترویج فضایی و موشکی ایالات متحده

مرکز فضایی و موشکی آمریکا (U.S. Space & Rocket Center) که در شهر هانتسویل (Huntsville) واقع در ایالت آلاباما (Alabama) قرار دارد، مکانی است که داستان مسابقه فضایی شوروی و آمریکا را با جزئیات کامل نمایش می‌دهد. این مرکز، از جاذبه‌های توریستی فضایی در ایالات متحده آمریکا است که در سال ۱۹۷۰ درست بعد از فرود سفینه آپولو ۱۲ (Apollo 12)، دومین مأموریت سرنشین‌دار ناسا به ماه افتتاح شد.