1398/07/29

استارت‌آپ فضایی فرانسوی برای فناوری جدید خود موفق به جذب سرمایه ۸ میلیون یورویی شد

یک استارت‌آپ فرانسوی فعال در زمینه خدمات ارتباطات مخابراتی به نام کِیلبس (Cailabs) که در حال توسعه سامانه‌های ارتباطات اپتیکال برای فضاپیماها و دیگر صنایع است، توانسته سرمایه‌ای به مبلغ ۸ میلیون یورو از تعدادی شرکت سرمایه‌گذاری و دولت فرانسه جذب کند.
استارت‌آپ فضایی فرانسوی برای فناوری جدید خود موفق به جذب سرمایه ۸ میلیون یورویی شد

یک استارت‌آپ فرانسوی فعال در زمینه خدمات ارتباطات مخابراتی به نام کِیلبس (Cailabs) که در حال توسعه سامانه‌های ارتباطات اپتیکال برای فضاپیماها و دیگر صنایع است، توانسته سرمایه‌ای به مبلغ ۸ میلیون یورو از تعدادی شرکت سرمایه‌گذاری و دولت فرانسه جذب کند. این شرکت یک فناوری را توسعه داده که می‌تواند حالت نور را درون فیبرهای اپتیکال کنترل نماید؛ امری که امکان افزایش هزار برابری سرعت داده را فراهم می‌‌آورد. گفتنی است امروزه در فضای خارج از جو زمین، مخابرات نوری فضایی یا مخابرات لیزری (Laser communication) با امکان برقراری ارتباط میان فواصل چندین هزار کیلومتری، مناسب برای ایجاد ارتباطات بین ماهواره‌ای است.

وزارت نیروهای مسلح فرانسه (The French Armed Forces Ministry) و مجموعه بزرگ سرمایه‌گذاری سفران‌ (Safran) که شامل گروهی از شرکت‌های سرمایه‌گذار برای ایجاد استارت‌آپ‌ها می‌شود٬ در این سرمایه‌گذاری مشارکت داشته‌اند. از جمله مشتریان کِیلبس می‌توان به سازمان ناسا (NASA) و شرکت فرانسوی هوانوردی سفران (Safran Aviation) اشاره نمود.

در ماه ژوئن نیز کِیلبس در همکاری با شرکت اسکایلوم گلوبال (Skyloom Global) در حال توسعه یک سامانه رله زمین‌ایستا (geostationary relay system) برای برقراری ارتباط با ماهواره‌ها در مدار پایین زمین بوده است، هرچند که هیچ کدام از این شرکت‌ها جزئیات چندانی در مورد همکاری‌شان منتشر نکردند.

این شرکت اعلام کرده که قصد دارد از بودجه جدید خود برای استخدام کارمندان فروش و فنی و همچنین تقویت حضور تجاری خود در آمریکای شمالی استفاده نماید.

 
منبع: Spacenews

فناوری‌های نوین | اقتصاد فضایی | استارت‌آپهای فضایی |

نظر شما
اخبار مرتبط

نقش سرمایه‌گذاری‌های دولتی در موفقیت شرکت‌های خصوصی فضایی

1398/06/24
شرکت سرمایه گذاری اسپیس انجلز (Space Angels) که در حوزه فضایی فعالیت می‌کند، گزارشی را منتشر کرده که در آن به تعیین میزان سرمایه‌گذاری‌های آژانس‌های دولتی در شرکت‌های خصوصی فضایی و تأثیر...

لاکهید مارتین بر روی یک ماهواره‌بر کوچک سرمایه گذاری می‌کند

1398/06/26
لاکهید مارتین (Lockheed Martin) یک سرمایه گذاری بر روی یک حامل فضایی کوچک ساخت شرکت ای‌بی‌ال اسپیس سیستمز (ABL Space Systems) انجام داد. ای‌بی‌ای اسپیس سیتمز در بیانیه‌ای در ۲۲ جولای اعلام...

پربازدیدکننده ترین خبر

آمریکا اجازه فروش تصاویر ماهواره‌ای با قدرت تفکیک مکانی بالا از رژیم صهیونیستی را صادر کرد

آمریکا فروش تصاویر ماهواره‌ای با قدرت تفکیک مکانی بالا از سرزمین‌های اشغالی رژیم صهیونیستی را آزاد کرد. اداره ملی اقیانوسی و جوی (National Oceanic and Atmospheric Administration به‌اختصار NOAA) ایالات متحده که مسئول ارائه مجوز به سامانه‌های ماهواره‌ای سنجشی تجاری این کشور است، با تغییر قانون خود به شرکت‌های فعال در این حوزه اجازه می‌دهد از این پس به فروش تصاویر ماهواره‌ای با قدرت تفکیک مکانی زیر ۲ متر (تا ۰.۴ متر) از مناطق رژیم صهیونیستی اقدام کنند. این تصمیم به این دلیل اتخاذ شده که با رشد صنعت ماهواره‌های سنجشی، اکنون شرکت‌های ماهواره‌ای زیادی در خارج از ایالات متحده هستند که قادر به تهیه تصاویر ماهواره‌ای با قدرت تفکیک مکانی کمتر از ۲ متر می‌باشند؛ شرکت‌هایی که طبعاً از قانون ایالات متحده در این زمینه تبعیت نمی‌کنند. طبق بررسی‌هایی که NOAA انجام داده، برخی از این شرکت‌ها در حال تهیه و فروش چنین تصاویری از مناطق رژیم صهیونیستی هستند. از‌این‌رو سازمان مذکور به این نتیجه رسیده که قانون پیشین دیگر کاربردی نیست و نیاز به اصلاح دارد.