1398/07/20

فضانوردی که اولین راهپیمایی فضایی را انجام داد درگذشت

الکسی لئونوف (Alexei Leonov) اولین فضانوردی که راهپیمایی فضایی انجام داد روز جمعه ۱۱ اکتبر (۱۹ مهر) در سن ۸۵ سالگی درگذشت. لئونوف طی مأموریت تاریخی واسخود-۲ (Voskhod 2) نخستین راهپیمایی فضایی را انجام داد.
فضانوردی که اولین راهپیمایی فضایی را انجام داد درگذشت

الکسی لئونوف (Alexei Leonov) اولین فضانوردی که راهپیمایی فضایی انجام داد روز جمعه ۱۱ اکتبر (۱۹ مهر) در سن ۸۵ سالگی درگذشت. لئونوف طی مأموریت تاریخی واسخود-۲ (Voskhod 2) نخستین راهپیمایی فضایی را انجام داد. وی در این مأموریت در تاریخ ۱۸ مارس سال ۱۹۶۵، اولین راهپیمایی فضایی را به مدت ۱۲ دقیقه خارج از کپسول واسخود ۲ به انجام رساند.

فضانوردی که اولین راهپیمایی فضایی را انجام داد درگذشت

این فضانورد روسی و سرلشکر بازنشسته نیروی هوایی روسیه (Russian Air Force) در کنار فضانوردی به هنر نقاشی هم اشتغال داشته و عضو فرهنگستان هنری روسیه (Russian Academy of Arts) بود. لئونوف در تمام مأموریت‌های فضایی‌اش، به همراه خود مداد رنگی و مداد شمعی به مدار زمین می‌برده و صحنه‌هایی را که از فضاپیما می‌دیده نقاشی می‌کرده‌ است. 

فضانوردی که اولین راهپیمایی فضایی را انجام داد درگذشت

مراسم خاکسپاری این فضانورد قرار است ۱۵ اکتبر در قبرستان یادبود نظامیان در شهر میتیشچی (Mytishchi) روسیه برگزار گردد.

سازمان ها | Russian Air Force | Russian Academy of Arts
افراد | Alexei Leonov

فضانوردی و سرنشین‌دار | تاریخ و فرهنگ فضایی جهان |

نظر شما
اخبار مرتبط

اولین فضانورد آلمانی درگذشت

1398/07/02
زیگموند یان (Sigmund Jähn) اولین فضانورد آلمانی که موفق شد به فضا سفر کند در سن ۸۲ سالگی در گذشت. وی که محقق، خلبان و مهندس پرواز آلمانی بود توانست به اولین فرد آلمانی تبدیل شود که به فضا...

رکورد طولانی‌ترین حضور یک فضانورد زن در فضا شکسته می‌شود

1398/07/13
روز چهارشنبه ۲ اکتبر (۱۰ مهر) دویستمین روز حضور کریستینا کخ (Christina Koch) فضانورد سازمان ناسا (NASA) در فضا بود؛ به همین مناسبت ناسا این موفقیت را تبریک گفته است. مطابق برنامه‌ریزی‌ها...

پربازدیدکننده ترین خبر

ماهواره مکعبی امارات برای توسعه فناوری‌های ناوبری فضایی

امارات در حال توسعه یک ماهواره مکعبی با ابعاد 6U است که هدف از آن آزمایش ارتباطات و همچنین روش‌های تقویت سیگنال‌دهی ناوبری فضایی در مدار لئو می‌باشد. این ماهواره توسط مرکز ملی علوم و فناوری فضایی دانشگاه امارات متحده عربی (NSSTC-UAEU) مراحل توسعه خود را می‌گذراند و مطابق برنامه‌ریزی‌ها در سال ۲۰۲۱ به فضا پرتاب خواهد شد. در همین راستا NSSTC-UAEU توافقی را با شرکت دانمارکی گام‌اسپیس (GomSpace) به‌انجام رسانده که‌ به‌موجب آن شرکت یادشده مشاوره‌ها و پشتیبانی‌های تخصصی را برای این پروژه‌ ارائه خواهد کرد.