1398/07/20

فضانوردی که اولین راهپیمایی فضایی را انجام داد درگذشت

الکسی لئونوف (Alexei Leonov) اولین فضانوردی که راهپیمایی فضایی انجام داد روز جمعه ۱۱ اکتبر (۱۹ مهر) در سن ۸۵ سالگی درگذشت. لئونوف طی مأموریت تاریخی واسخود-۲ (Voskhod 2) نخستین راهپیمایی فضایی را انجام داد.
فضانوردی که اولین راهپیمایی فضایی را انجام داد درگذشت

الکسی لئونوف (Alexei Leonov) اولین فضانوردی که راهپیمایی فضایی انجام داد روز جمعه ۱۱ اکتبر (۱۹ مهر) در سن ۸۵ سالگی درگذشت. لئونوف طی مأموریت تاریخی واسخود-۲ (Voskhod 2) نخستین راهپیمایی فضایی را انجام داد. وی در این مأموریت در تاریخ ۱۸ مارس سال ۱۹۶۵، اولین راهپیمایی فضایی را به مدت ۱۲ دقیقه خارج از کپسول واسخود ۲ به انجام رساند.

فضانوردی که اولین راهپیمایی فضایی را انجام داد درگذشت

این فضانورد روسی و سرلشکر بازنشسته نیروی هوایی روسیه (Russian Air Force) در کنار فضانوردی به هنر نقاشی هم اشتغال داشته و عضو فرهنگستان هنری روسیه (Russian Academy of Arts) بود. لئونوف در تمام مأموریت‌های فضایی‌اش، به همراه خود مداد رنگی و مداد شمعی به مدار زمین می‌برده و صحنه‌هایی را که از فضاپیما می‌دیده نقاشی می‌کرده‌ است. 

فضانوردی که اولین راهپیمایی فضایی را انجام داد درگذشت

مراسم خاکسپاری این فضانورد قرار است ۱۵ اکتبر در قبرستان یادبود نظامیان در شهر میتیشچی (Mytishchi) روسیه برگزار گردد.

سازمان ها | Russian Air Force | Russian Academy of Arts
افراد | Alexei Leonov

فضانوردی و سرنشین‌دار | تاریخ و فرهنگ فضایی جهان |

نظر شما
اخبار مرتبط

اولین فضانورد آلمانی درگذشت

1398/07/02
زیگموند یان (Sigmund Jähn) اولین فضانورد آلمانی که موفق شد به فضا سفر کند در سن ۸۲ سالگی در گذشت. وی که محقق، خلبان و مهندس پرواز آلمانی بود توانست به اولین فرد آلمانی تبدیل شود که به فضا...

رکورد طولانی‌ترین حضور یک فضانورد زن در فضا شکسته می‌شود

1398/07/13
روز چهارشنبه ۲ اکتبر (۱۰ مهر) دویستمین روز حضور کریستینا کخ (Christina Koch) فضانورد سازمان ناسا (NASA) در فضا بود؛ به همین مناسبت ناسا این موفقیت را تبریک گفته است. مطابق برنامه‌ریزی‌ها...

پربازدیدکننده ترین خبر

ایجاد نخستین منطقه اقتصادی زمین-ماه توسط چین

بائو ویمین (Bao Weimin) مدیر کمیسیون علوم و فناوری شرکت علوم و فناوری هوافضای چین (CASC) اعلام کرده است که این کشور در نظر دارد تا نخستین منطقه اقتصادی زمین-ماه را تا سال ۲۰۵۰ ایجاد کند.